Опубліковано в СПОРТ

У мотокросі мені вдалося отримати успіх з першого разу

Четвер, 06 грудня 2018 10:51 Автор 

Задивляючись на «імперіалістичні» новинки, ми стали забувати про види спорту, які десятиліттями залучали величезну кількість шанувальників на численні змагання. Адже ці види є, насамперед, дійсно СПОРТОМ, а не шоу для «розпаленої» публіки.
Днем народження вітчизняного мотоспорту прийнято вважати 11 жовтня 1898, коли відбулася перша «гонка моторів», що проходила на дистанції в 39 верст від станції Олександрівська під Петербургом до Стрельні Варшавської залізниці й назад. У подальшому змагання авто й мототехніки стали постійними.
З 1912 року стали регулярно проводитися міжнародні шестиденні змагання на попередниках сучасних ендуро, які залучали величезну кількість глядачів і учасників. З’явилися змагання з підйому на гору.
Найзначнішим заходом, який стали проводити ще до виникнення Чемпіонату світу, був «Крос націй», вперше проведений у 1947 році. Тоді перемогу здобула команда Великобританії. Ці змагання проводяться й до сьогодні.
У 1955 році з ініціативи FIM (міжнародної мотоциклетної федерації) відбувся перший Чемпіонат Європи, а вже в 1957 був проведений перший Чемпіонат світу, який складався з етапів, що проходили в дев’яти європейських країнах. На кожному етапі переможцю вручався Гран-прі країни організатора.
Житель Макарова займається таким цікавим, проте екстремальним видом спорту. Мова йде про Данііла Куксу, студента-другокурсника Національного транспортного університету. Він уже майже рік у мотокросі, тому не просто так обрав собі спеціалізацію у ВНЗ – «Автомобільний транспорт».

Сьогодні спілкуюся з хлопцем, який розповідає чому та як вибрав такий небезпечний вид спорту.
Розкажи нашим читачам, чому ти вирішив займатися мотокросом?


- Насправді це вийшло досить спонтанно. Одного разу повертався з прогулянки з собакою й зустрів батька мого знайомого, який займається мотокросом близько 45 років. Він запропонував мені спробувати свої сили в цьому виді спорту, побачити на що я здатен. Після цієї зустрічі я й потрапив на змагання з мотокросу. До речі, 10 років тому я був присутнім на подібних змаганнях, але в ролі глядача звичайно. Це було в Пирогово, туди приїхав Даніель Вільямс – 10-ти разовий Чемпіон світу, який був учнем Горбатенка Петра Леоніовича – мого тренера на сьогоднішній день. Після побаченого мене вже тоді захопив мотокрос, і щось мені здається, що на той момент, будучи 8-річним хлопчиком, мені вже хотілося займатися мотокросом.


Де проходять тренування?
- Спершу вони проходили в Макарові, біля відомого пляжу «Маска», а зараз я займаюся по всій Київській та Житомирській областях. Якщо говорити про бази, то це СТК «Сона» у м. Буча, потім у м. Радомишль та мототрек «Пирового».


А в яких містах були змагання?
- Це селище Волки (Харківська обл.), місто Карлівка (Полтавська обл.) та місто Радомишль (Житомирська обл.).
Як часто проходять тренування? І скільки це триває по часу?
- 2-3 рази на тиждень упродовж години. Але сюди я ще не включив підготовку техніки, переодягання, розминку, прибуття на місце, оглядові кола.


Чи є у вас спонсори?
- Ні, спонсорів немає взагалі. Раніше Федерація трохи допомагала, а зараз нічого від неї не отримуємо.


Якими видами спорту ти займався й займаєшся зараз?
- Займався волейболом, карате, хокеєм, змішаними єдиноборствами. А зараз – спортивним туризмом, боксом та плаванням для підтримки фізичної форми.


Як давно займаєшся мотокросом?
- Я навіть точно дату сказати можу: з 20 квітня 2018 року. (посміхається)


Чи здобув ти вже перемогу або ж призові місця?
- Так, призові місця є. У мене 2 місце в Житомирській області, це був Кубок на місто
Радомишль.


А як батьки ставляться до того, що ти займаєшся екстремальним видом спорту?
- Мама, звичайно, дуже негативно ставиться, і я її розумію, адже не думаю, що хотів би, аби моя дитина піддавала своє життя й здоров’я ризику. Батько з однієї сторони теж негативно, а з іншої – підтримує й допомагає мені. Але я переконую маму, що все буде добре, що мені хочеться займатися мотокросом, бо в мене є до цього здатність. От, наприклад, раніше, коли я займався хокеєм, то дуже довгий час у мене нічого не виходило, я докладав просто максимум зусиль, аби бути на рівні з іншими учасниками команди. А тут, у мотокросі, мені вдалося зробити все з першого разу. Це дуже надихає й надає сили.


Чи часто ти отримуєш травми під час тренувань або змагань?
- Лише дві було. Перша не серйозна й ось ця, що зараз. Під час змагання впав і зламав руку. Ну а скільки разів ламав пальці я не буду казати. (сміється)


Чи є в тебе кумири в цій сфері або люди, з яких ти береш приклад?
- Так, це Каспер Ступелес – один із кращих штурманів, з яким мені випала нагода познайомитися й поспілкуватися в м. Буча, також це Даніель Вільямс, про якого я раніше казав, Рома Василяка – колишній підопічний Петра Леонідовича та Етьен Бакс. Ці 4 людини реально герої для мене.


Розкажи про свої плани на майбутнє.
- По-перше, це розвиток і побільше тренувань. А по-друге, дуже хочеться почати їздити разом з Петром Леонідовичем, але я розумію,що мені ще до цього далеко, необхідно прикласти неабияких зусиль, щоб це втілити в реальність. Але я вірю у свої сили, тому можливо вже скоро буду на пару з тренером. (посміхається) Також у наступному році у фіналі Чемпіонаті України хотілося б входити хоча б в топ-3.


Що б ти порадив і побажав тим людям, які починають займатися чимось новим, у них щось не виходить і вже на цьому етапі вони хочуть здатися?
- Найголовніше – поставити собі мету в житті, вибудувати план у голові, як її досягти, визначитися з людьми, на яких необхідно рівнятися, не звертати уваги на травми та на людей, які кажуть, що ти нічого не можеш і нічого не досягнеш. Нещодавно батько сказав мені таку фразу: «Сину, запам’ятай: за півроку чемпіонами не стають. На все необхідний час». І коли в мене щось не виходить, я завжди згадую ці слова.

 

Спілкувалася Даріна Глущенко

Останні зміни Четвер, 06 грудня 2018 10:59
Прочитано 305 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі