Опубліковано в СПОРТ

На Макарівщині спортсмени кіокушинкан-карате вдосконалювали бойове мистецтво

П'ятниця, 09 червня 2017 07:57 Автор 

На Макарівщині пройшов семінар підвищення кваліфікації спортсменів та планова атестація на вищі учнівські рівні кваліфікації.

В дитячо-юнацькій спортивній школі свої досягнення продемонстрували спортивні клуби з м. Біла Церква, м. Києва, Києво-Святошинського району та ГО СК «Арсенал» смт Макарів.
Подяки за вагомий внесок у розвиток та популяризацію Кіокушин-кан карате, підвищення зацікавленості молоді до спорту, підняття престижу району з рук Президента Всеукраїнської федерації Кіокушинкан карате-до Бориса Гладкого отримали голова районної ради Олександр Гулак, голова райдержадміністрації Тетяна Семенова, депутат райради Олександр Євтушенко, начальник відділу освіти, фізичної культури та спорту райдержадміністрації Володимир Тарнавський, головний спеціаліст цього відділу Руслана Ткачук, директор Макарівськоої ДЮСШ Сергій Вдовиченко.
Цього року було виділено кошти з районного бюджету для закупівлі спортивної форми для ГО СК «Арсенал».
Голова спортивного клубу «Арсенал» Василь Симоненко зазначив, що заняття цим видом спорту тренують і загартовують не лише силу м’язів, а й характер. А це надзвичайно важливо не тільки для спортсменів, а й для реалізації особистості в житті.
Вихованці спортивного клубу “Арсенал” вже неодноразово ставали переможцями і призерами змагань, як обласного, так і всеукраїнського рівнів.
У перекладі з японської мови цей вид спорту трактується як «суспільство вищої істини». Кіокушинкай - стиль карате, який заснований Масутацу Оямой в 1950 р. і вважається досить важким і жорстким різновидом японського бойового мистецтва.
Це надзвичайно видовищно. Поєдинки (куміте) відбуваються при повному контакті і без спеціального захисного спорядження (рукавичок, шоломів, проекторів). Єдиним правилом є заборона на удари руками в голову.
У повноконтактному поєдинку часто можна побачити потужні удари руками і високі удари ногами. Це не залишає байдужим велику кількість глядачів.
Як і в багатьох інших видах східних єдиноборств, в карате кіокушинкай є своє «одягання». Формою одягу в цьому стилі виступає доги, або кейкогі, який часто неправильно називають «кімоно». Доги складається з штанів, вільно скроєної куртки і пояса. Всі предмети тільки білого кольору, звичайно, крім пояса, який має відповідний відтінок, що залежить від певної міри майстерності бійця.

Доги для даного стилю карате трохи відрізняється від традиційного, так як має укорочені рукава (до ліктя або трохи нижче). Даний крій називають стилем Ояма, який властивий не тільки для кіокушинкай-карате. Пояси і частки мають нашивки, які відповідають конкретним федерації і школі. Однак найчастіше це каліграфічний напис «Кіокушинкай», розташований на грудях з лівого боку.кіокушинкай карате пояса
Значення поясів в карате

Білий, помаранчевий, блакитний і жовтий видаються новачкам. Список відкриває білий колір, який символізує потенціал нового учня стосовно досягнень вищих ступенів майстерності. Вся духовна сила, що ховається всередині студента, виходить назовні після наполегливих тренувань.

Помаранчевий пояс висловлює якісну і кількісну складову перешкод. Даний колір - Mooladhara - виходить із спинного центру (куприка) бійця. Він асоціюється із землею, так як є найбільшим елементом серед всіх інших. Учень практикується в умінні концентруватися в відповідних стійках стабільності.

Синій пояс з карате - колір води. Він символізує елемент Води, розташований в спинному центрі (крижах). Тренування на даний колір пояса карате розвиває у студента головну здатність - гнучко реагувати і адаптуватися.синій пояс по карате

Жовтий пояс - Манипура - чакра, розташована в третьому хребетному центрі, елементом якої виступає Вогонь. Даний центр з'єднується полярністю з єдиною точкою, що знаходиться внизу живота (сховище творчої енергії і центр фізичного балансу). Цей колір пояса вимагає від учня серйозного осмислення як фізичної підготовки, динамічної координації та балансу, так і психологічного аспекту тренування (сприйняття, усвідомлення, твердження).жовтий пояс

Зелений пояс карате, як при поєднанні кольорів, виходить при змішуванні жовтого (Вогонь) і блакитного (Вода). Рівень майстерності, відповідний зеленому поясу, виступає свого роду точкою відліку на шляху до тягне за собою серйозну майстерності. Це Анахата - чакра, яка розташована безпосередньо біля серця, а елементом її є Повітря.

Учень на даному рівні дізнається справжній сенс любові до інших, тобто він не повинен бути байдужим до долі ближнього.
Коричневий пояс - важливий рівень, тому підхід до тренувань у студента повинен бути дуже серйозним, відповідальним і зрілим. Учень, який прагне освоїти цей рівень майстерності, відрізняється істотною фізичною силою в поєднанні з незворушним спокоєм, яке демонструється під час виконання технічних вправ.

Готуючись до майстерного рівня (чорний пояс), студент з коричневим поясом поступово приймає ряд обов'язків в додже. Він інструктує клас, керуючись як особистим досвідом, так і традиційним навчанням. Тоді учень може чітко і правильно озвучити різні психологічні і фізичні поняття, а також пояснити сутність духовного потенціалу карате-до в рамках додже.

Отримавши чорний пояс I дана, не можна зупинятися й думати, что тепер ти досяг всього. Потрібно продовжувати тренування, й тоді, за певний час, чорний пояс почне стиратися й світлішати, повертаючись до вихідного білого кольору. Необхідно чітко усвідомлювати, що, отримавши чорний пояс, ви знову почнете вчитися, але тільки на іншому рівні. Майстер знову стає учнем, тільки сфера его навчання поступово починає виходити за межі розуміння середньої людини.
Усі бажаючі займатися цим цікавим видом бойового мистецтва, можуть звернутись за детальною інформацією в Макарівську дитячо-юнацьку спортивну школу

ГО СК «Арсенал» відкритий з 2002 року, голова і тренер - Василь Симоненко, який є наставником багатьох поколінь поціновувачів кіокушинкай-карате. Займатись цим видом байового мистецтва можливо вже з 4-5-річного віку. Але починати ніколи не пізно!

Останні зміни Середа, 14 червня 2017 17:50
Прочитано 808 разів
Оцініть матеріал
(2 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі