Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Кишкова паличка в молоці на ринку в Макарові

П'ятниця, 10 березня 2017 19:01 Автор 

Саме в цих місцях макарівчани найчастіше купують домашнє молоко, яке не рідко вживають самі і дають пити його дітям.

Усі три зразка молока ми відправили на перевірку до приватної столичної лабораторії. Через 7 днів отримали результати і були шоковані. Якщо оцінювати аналізи бактеріологічного дослідження молока, яке продається в несанкціонованих і спеціально відведених для торгівлі харчовими продуктами місцях , то результати наступні:

1. Молоко, придбане в районі "Зарічки"

 

 

 2. Молоко, яке купили біля "Хлібного"магазину

 

Наявність Klebsiella pneumoniae та Escherichia coli свідчать про недобросовісність господарів, які тримають тварин, їх неохайність і безвідповідальність перед покупцями. Тому, у нас в країні заборонені такі місця торгівлі, де продавці не несуть ніякої відповідальності, а покупці купують «кота в мішку» і на свій страх і ризик п’ють домашнє молоко!

Яка ж картина на офіційному ринку, де кожного дня домашню продукцію перевіряють, беруть на аналізи і видають офіційні довідки?

3. Молоко з офіційного прилавку на ринку

Escherichia coli!!! Для перевірки достовірності результатів, телефонуємо в лабораторію... Помилки бути не може. Лікар-ветеринар розшифровує результати дослідження.
Бактерія Escherichia coli, яка виявлена у 2 зразках молока в народі називають кишковою паличкою. Це бактерія фекалій і брудних рук, яка є не безпечною для людини.
E. coli в нормі живе в кишечнику кожного з нас. У шлунково-кишковому тракті ці палички прилипають до слизових оболонок і в нормі абсолютно необхідні для нормального функціонування ШКТ людини. Проте, в молоці її наявність просто не допустима і такий продукт категорично забороняється вживати без термічної обробки!
Чим небезпечна кишкова паличка для людини?
Передається кишкова паличка фекально-оральним шляхом. Джерелом зараження можуть бути фекалії людини, тварини, птаха, вода. Небезпека кишкової палички в тому, що вона швидко розмножується в теплому, брудному та вологому середовищі. І спричиняє кишкову інфекцію в організмі людини.
Симптоми цієї інфекції: діарея (не рідко з кров’ю), що переростає в гемолітико-уремічний синдром, рвота, підвищення температури тіла, лихоманка. А головна та найжахливіша ознака цього гемолітико-уремічного синдрому – агресивне ураження нирок. Людині за дуже короткий термін може знадобитися апарат "штучна нирка"!

Найчастіше передача інфекції кишкової палички здійснюється через прямий контакт із зараженими людиною або твариною, а також у процесі вживання неякісної їжі або рідини. Які ще захворювання може викликати розглянута бактерія?
Проникаючи в уретру і сечовий міхур, бактерії починають активно розмножуватися на перехідні частини епітелію. Кишкова паличка в крові викликає розвиток бактеріємії. Таке зараження може відбутися через інвазії шкідливого мікроорганізму і попадання його в кров крізь стінки кишечника.

Klebsiella pneumoniae ж потрапляючи в ослаблений організм людини, може спричиняти не менш тяжкі захворювання.
Цей мікроорганізм відноситься до групи умовно-патогенної флори. Цей термін означає, що клебсіелла живе в організмі абсолютно здорових людей. Більш того, вона є одним з елементів нормальної флори кишечника. У нормі klebsiella також може паразитувати на шкірі, в дихальних шляхах (на слизовій оболонці).
Під дією клебсіелли можуть розвиватися такі захворювання, як запалення легень, запальні захворювання сечовивідних шляхів, менінгіт, кон’юнктивіт, кишкові інфекції, сепсис, а також досить рідкісні хвороби – озена (смердючий нежить) і риносклерома. Найбільш часто клебсіелла викликає пневмонію і кишкові інфекції.
Тому, випити склянку хоча б одного із перевірених зразків молока, для ослабленого організму людини означає те ж саме, що з’їсти шматок смердючого, протухлого сирого м’яса!

Запитуємо у лікаря, як застерегтись від цих небезпечних хвороб.
Не вживати в сирому вигляді молочні продукти, які купуємо «з рук». При цьому, категорчно забороняється купувати їх у пластикових пляшках! Молоко необхідно кип’ятити. Адже саме при термічній обробці в ньому гинуть 98 % бактерій. І думка, що при такій обробці в молоці не залишається нічого корисного, за словами лікаря, є хибною. Звісно, частина водорозчинних вітамінів втрачається, але кальцій – націнніший елемент молока для людини, при кип’ятінні ніяк не втрачає своїх властивостей. Тому, піклуючись про своє здоров’я, про це не варто забувати! І відмовлятись від вживання цього продукту також не треба.


Властивості молока
Питне молоко характеризується високими споживними властивостями. Вміст білків і цукрів у питному молоці такий як в свіжовидоєному. Кількість жирів в окремих видах питного молока нормується стандартами. Жири питного молока засвоюються краще, ніж свіжовидоєного. Це пояснюється їх дрібнодисперсним станом. Енергетична цінність молока невисока. Вона залежить, насамперед, від вмісту жиру і коливається від ЗО до 80 ккал/100 г. Біологічна цінність питного молока визначається вмістом повноцінних білків, поліненасичених жирних кислот, фосфатидів, мінеральних речовин, вітамінів. Молоко забезпечує потребу організму людини у жиророзчинних вітамінах на 20—30%, у вітамінах B2 і B6—на 70%, у вітаміні В12 — майже на 100%. Всі речовини у молоці знаходяться в оптимальному співвідношенні. Воно необхідне для функціонування багатьох органів людини, насамперед печінки.
А знаєте ви, що наша здатність засвоювати молоко виникла в результаті генетичної мутації. Раніше організм літніх людей не виробляв лактазу. В результаті, вони були не в змозі переварити лактозу в молоці. Але в північній Європі внаслідок мутації – виник ген, який відповідав за вироблення лактази протягом усього життя людини. Таким чином, ми, люди, отримали цінне джерело таких необхідних нам речовин, як кальцій і вітамін D.
Молоко відомо своїми очисними властивостями. З його допомогою можна позбутися від масляних плям на одязі, а також від потемніння виготовлених із золота предметів.
Білки коров’ячого молока мають тенденцію з’єднуватися з токсинами в організмі. Саме через це рекомендується людям, які працюють на хімічних підприємствах регулярно вживати коров’яче молоко. Крім того, після хорошої "гулянки" на ранок також рекомендується пити коров’яче молоко для очищення організму.
Як бачимо, з молоком наш організм отримує багато корисного і потрібного для нормального функціонування.
Але, виходить, що в Макарові продають «заражене» молоко навіть на ринку. Висновок один – там його просто не перевіряють! І чи не видаються дозвільні довідки, які демонструють продавці «домашнього» просто за хабарі? І тоді, як молоко ще можна самостійно піддати термічній обробці, то як бути із сиром, сметаною, маслом? Якщо одна господиня продає заражене кишковою паличкою та клепсіеллою молоко, то будьте певні, що такі ж мікроорганізми живуть і в його похідних продуктах!
Альтернатива – магазинні продукти. Але, тут також потрібно бути обережними і пам’ятати, що виробники купують сирову у тих таки бабусь, які навмисно або ні, здають заражене молоко. А недобросовісні виробники «знезаражують» його хімічним способом – додаванням антибіотиків, які також згубно діють на наш організм.
Проте, варто прислухатись до порад лікарів, які категорично не забороняють купувати молоко у бабусь. При цьому, разів зо два молочні продукти варто здати до лабораторії на аналізи самостійно. І тільки після цього, термічно його обробивши, вживати в їжу. Тож, смачного. І пам’ятайте, що застерегтись від хвороб набагато краще і простіше, ніж їх лікувати.
Редакція порталу сподівається, що після опублікування результатів дослідження, в районі з’явиться більше свідомих покупців «молочки», а відповідні органи і структури нарешті звернуть увагу на несанкціонований продаж молока і якісну його перевірку на офіційному ринку!

Останні зміни Понеділок, 25 червня 2018 17:54
Прочитано 2421 разів
Оцініть матеріал
(1 Голосувати)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі