Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Скандал у Кодрянському НВО

Неділя, 19 лютого 2017 17:12 Автор 

Це прецедентний випадок не тільки для Кодри, а й всього району. Як так сталось, кого і чому не задовольняє директор, запитуємо у начальника відділу освіти, фізичної культури та спорту в Макарівському районі Володимира Тарнавського
У приватній розмові він повідомив, що до відділу освіти надійшла скарга від педагогічного колективу Кодрянського НВО (із особистими підписами 13 працівників), прим. авт. (за штатом у навчальному закладі - 38 працівників освіти) про те, що вчителі втомилися від авторитарних методів роботи в колективі, постійного емоційного напруження та морального «знущання» над педагогами їх керівника Таміли Мілевської. Просили відвідати НВО і негайно прийняти міри для вирішення ситуації. Крім того, вчителі скаржились на наявність корупційної складової в професійних діях директора. Тому, було організовано виїзд до навчального закладу, з метою поспілкуватись з колективом і директором. За словами Володимира Тарнавського, із перших слів вчителів стало зрозумілим, що директор їм дійсно «допекла» і надалі працювати в такій атмосфері вони не мають наміру. Перевіривши документацію закладу, працівники відділу освіти виявили низку незрозумілих фактів, які були не на користь директора.
Так, чоловік Таміли Мілевської Володимир працює на посаді працівника по ремонту, щомісяця отримує заробітну плату, проте, у школі його бачать вкрай рідко. Водночас пан Володимир на 0,5 ставки виконує роботу прачки в дитячому садочку. При цьому, пральної машини у закладі немає!
Також у школі працює син директорки Ян Гнаінський вчителем історії та правознавства, кочегаром (позмінно) і одночасно веде гурток по футболу! Такий собі сімейний підряд.
Після візиту освітян до НВО чоловік та син директора відразу написали заяви на звільнення, а сама Таміла Мілевська виявила бажання відмовитись очолювати педагогічний колектив, проте залишилась вчителювати (вчитель історії та етики). Наразі перевіряється інформація займання посад та виконання своїх посадових обов’язків членів родини директора щодо відповідності чинному трудовому законодавству України. Виконуючого обов’язки директора Кодрянського НВО призначено завуча Валентину Мельник.
Тим часом, на сайті районного відділу освіти вчителі та батьки розгорнули жваву дискусію щодо звільнення та кандидатів на призначення нового директора. Такої активності та уваги до сайту не було, мабуть, з моменту його заснування.

{gallery}ScandalNVO{/gallery}

Чому так жваво обговорюють цю тему та яку думку з цього приводу має сьогодні вже колишній директор Таміла Мілевська, запитуємо у неї особисто. На диво, після такого скандального звільнення пані Таміла не відмовилась розповісти свою правду.
За її словами, це вже не перше «посягання» на її посаду. Раніше, на вимогу батьків, працівниками департаменту освіти, у закладі були проведені численні перевірки. Результатом яких інспектори були повністю задоволені. Ніяких порушень виявлено не було. При цьому і чоловік, і син займали відповідні посади. У розмові жінка зізналась, що її чоловік дійсно числився на посаді прачки, але цю роботу не виконував. Так, як це робила інша людина, прала все необхідне в себе вдома, її з об’єктивних причин офіційно оформити не мали змоги. За виконану роботу чоловік їй віддавав заробітну плату. А про те, що за відсутності пральної машини, прачку не можна брати на роботу, вона на знала. Тому, вийшла така ситуація. Щодо невиконання її чоловіком своїх посадових обов’язків робітника по ремонту, запевняє, це суцільна неправда. Пряма мова:
«Стільки, як для школи зробив Володимир, мабуть, не робив ніхто. Він окрім поточного ремонту, організував і провів ремонт каналізації, яка могла наробити великого горя в закладі, завжди допомагав будівельними матеріалами (за власні кошти). І той факт, що він не знаходився в приміщенні НВО з 08.00 до 17.00 год. щодня, зовсім не вказує на відсутність виконуваної ним роботи. Бувало, коли потрібно, Володимир і вночі робив для школи роботу. Але ж хорошого ніхто не хоче помічати Мені дуже образливо, що люди не оцінили наш труд. А пишатися є чим. За 5 років мого директорства я ніколи не полишала думки, що наша школа має бути найкращою. Тому завжди співпрацювала з місцевими підприємцями, депутатами, залучала спонсорів до співпраці, щоб «вибити» хоч якусь копійку. Нещодавно нам вдалось закінчити ремонт у спортивній залі НВО (проект профінансовано за рахунок коштів облради). За кошти з депутатського фонду депутата райради Матвія Євсеєнка було придбано у школу акустичну систему, спортивний інвентар. Крім того, за моєї ініціативи, ми змогли повністю замінити фасад приміщення НВО. На все це батьківських коштів ми не витрачали. Батьки учнів фінансують лише ремонт класних приміщень. Я живу проблемами своєї школи і мені болить, що саме так низько мене зняли з посади. Складається таке враження, що це все навмисно підлаштувала невелика група вчителів на чолі з Ігорем Макійчуком, вчителем трудового навчання і захисту Вітчизни. У нас із ним неодноразово виникали конфлікти, в яких Ігор заявляв, що посприяє моєму звільненню, так, як Володимир Тарнавський його учень і хороший друг... Так і сталось, в день, коли до НВО приїхала перевірка з району, Ігора Макійчука не було в школі, він приїхав разом із начальником відділу освіти. Цікавий збіг... При цьому, мене обвинувачували перед колективом без моєї присутності за зачиненими дверима. Тому, якось себе виправдати я не мала змоги. Єдиний вихід – довелось написати заяву на звільнення з посади... Особисто у мене виникло таке враження, що у працівників освіти було чітко поставлене завдання – прибрати мене з посади, яке вони успішно виконали. Чоловік та син також звільнились. Щодо так званих авторитарних методів управління, можу сказати, що завжди люблю в усьому порядок і деяких педагогів нашого закладу, як не прикро про це казати, варто контролювати. Але нічого протизаконного я ніколи не робила, навпаки, намагалась використовувати демократичні методи співпраці в колективі. Навіщо було влаштовувати цей цирк, не знаю.»

А що про це говорять в колективі, який не захотів бачити Тамілу Мілевську своїм керівником?

Валентина Мельник, яка зараз виконує обов’язки директора закладу розповіла, що Таміла має хороші організаторські здібності, любить школу та садочок, завжди «вибивала» кошти, щоб підтримувати приміщення в належному стані, створювати комфортні умови для навчання та розвитку дітей.... Але, при всіх її досягненнях, колектив більше не бажає довіряти їй роль менеджера закладу саме через авторитарні методи впливу на педагогів і лобіювання особистих інтересів членів її сім’ї. Вчителі неодноразово заявляли про рівність кожного члена колективу, але так і не були почутими. Тому, маємо такий результат. Ми повинні навчати дітей, а як це можна робити, коли в дорослому колективі не здорова атмосфера?

Батьки учнів та вихованців НВО задоволені роботою закладу, кажуть, що ніяких проблем у спілкуванні і співпраці з директором не виникало. У НВО завжди тепло, чисто і затишно. Це означає, що тут є господар і він на своєму місці. Але є й ті, що говорять про недоцільне використання ремонтних матеріалів. Зокрема фарби, яку було придбано за кошти батьків, і в такій кількості, що всю школу можна було пофарбувати разів до три. Але, залишок фарби загадково зник. У цьому вони звинувачують директора...
У народі кажуть, у кожного своя правда, ми дали змогу висловитись кожній зі сторін конфлікту, для того, щоб інші громади зрозуміли, як важливо говорити і бути почутими. Чи не цьому мають навчати вчителі? Сподіваємось на об’єктивне вирішення цього питання без «просування» на посади «потрібних» людей, а з врахуванням думки колективу і членів громади.

Останні зміни Четвер, 02 березня 2017 20:32
Прочитано 1951 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Коментарі  

# Кухарук Людмила 03.03.2017, 08:48
Хотілосьби надати коментар до інтерв'ю бувшого директора Башинської.Декілька років назад піднімались практично тіж питання ,тільки ще ширше.Але на той час начальником райосвіти працювала людина ,яка була в дуже дружніх відносинах з Башинською,нічого зробити ми не змогли.Ми знаємо як пішла з посади нач. райосвіти(обоі позривала ,медаль вивезла і т. д.)А зараз прийшла черга і до нашого директора(вже невитримали вчителі)).Ще хочеться прокоментувати її слова про посаду прачки.А що було прати?Адже в дитячому садку подушки,ковдри,та постіль з рушничками все приносять батьки діток,і постіль на прання забиряють батьки додому за потреби.Ніколи в житті ніхто в школі не прав ніяку бБілизну.Це можуть підтвердити всі батьки діти яких ходять в дитячий садок.І про зловживання на користь її родини все правду написано.Колектив батьків звертався зцього питання і раніш але нажаль із-за її зв'язків нічого не змогли дробиться.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі