Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

На Макарівщині зафіксовано випадок сказу домашньої тварини! Карантин!

Середа, 15 лютого 2017 17:57 Автор 

Наразі організовується відлов безпритульних котів та бродячих собак, розпочинається проведення вакцинації тварин проти сказу із 100% охопленням.
Карантинні обмеження будуть скасовані не раніше, ніж через два місяці з дня останнього випадку захворювання тварин на сказ.


Що потрібно знати про сказ ?


Сказ - це надзвичайно небезпечна інфекційна хвороба, яка супроводжується тяжким ураженням центральної нервової системи і завжди закінчується смертю. Щорічно від сказу в світі гинуть від 20 до 70 тисяч людей.
Захворювання сказом є наслідком пізнього звернення покусаних осіб за медичною допомогою, порушення режиму щеплень або не завершення курсу імунізації. Єдина можливість уникнути смерті – щеплення.

Збудник сказу – нейротропний вірус. Вражає всіх теплокровних тварин, тому перенощиком може бути будь-яка тварина. У собак сказ протікає в вигляді буйної, протягом 6-11 днів або тихої (атипової) форми – 2-4 дні. Людина заразитися сказом може тільки від хворої тварини. Від людини до людини вірус не передається!

Найбільш небезпечними в якості перенощиків із диких тварин є лисиці та вовки (41,4%), єноти, шакали, борсуки, кажани; із домашніх – коти (21%) та собаки (15,3%), сільськогосподарські тварини (20,2%).

Тварина стає заразною за 3-10 днів до прояву ознак хвороби (вірус знаходиться в слинних залозах). В момент контакту з твариною, ззовні, тварина може бути здоровою, але слина його вже заразна. Вірус сказу передається із слиною хворої тварини. Залишається заразною тварина протягом всього періоду захворювання.

Зараження людини відбувається при укусі чи заслиненні хворою на сказ твариною. Деякий час вірус знаходиться в місці проникнення (6-12 днів), потім рухаючись вздовж нервових волокон до спинного і головного мозку накопичується і розмножується в нейронах, спричиняючи фатальний енцефаліт. Особливо небезпечні укуси в голову і кисті рук. Термін інкубаційного періоду та імовірність летального кінця залежить від місця укусу. При укусі в обличчя імовірність захворіти, а значить гарантованої смерті, складає 90%, при укусах в кисті рук – 63%, в нижні кінцівки – 23%. Чим краще інервується ділянка тіла, тим швидше вірус потрапляє в центральну нервову систему. Інкубаційний період - в середньому від 2 тижнів до 3 місяців, іноді до 1 року.

При укусах, подряпинах, заслиненні будь-якими тваринами людей, а також при ушкодженні шкіряних покривів і попаданні інфікованого матеріалу на слизові оболонки при розтині туш тварин, які загинули від сказу, потрібно терміново звернутись до лікувально-профілактичних закладів (травматологічних пунктів, а в разі їх відсутності - хірургічних кабінетів чи відділень).

Після укусу необхідно встановити спостереження за твариною протягом 10 днів, якщо у неї з’являться симптоми сказу, необхідно розпочати курс щеплень, навіть якщо тварина, що нападала, була щепленою проти сказу. Дикі тварини (лисиці, вовки та ін.) вважаються попередньо заражені сказом.

 

Щоб не заразитись сказом:

 

1. Утримуйтесь від контактів з дикими та безпритульними тваринами.

2. Виконуйте правила та норми утримання домашніх тварин і поводження з ними. Доставляйте фахівцям ветеринарної медицини хворих тварин, або їх трупи, в разі, якщо тварина загинула.

3. Не вбивайте здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси та інші пошкодження, а терміново викликайте ветеринарного лікаря.

4. Не знімайте шкуру з диких тварин при їх знаходженні.

5. У разі укусу домашньою твариною з’ясовуйте ім’я господаря та адресу. Це допоможе уникнути щеплень, так як за твариною можна встановити ветеринарний нагляд.

6. Укушені рани, подряпини негайно промийте теплою кип’яченою (або проточною) водою, бажано з милом, краї рани обробіть 70 % спиртом чи 5% настоянкою йоду та накладіть стерильну пов’язку. Негайно зверніться за медичною допомогою до травматологічного пункту, що працює цілодобово, для проведення антирабічного щеплення чи серотерапії.

7. При пошкодженні одягу, в який була одягнута людина під час укусу, одяг обробіть гарячою праскою, і тільки після цього його можна ремонтувати.

8. Щорічно доставляйте на щеплення проти сказу домашніх та сторожових собак.

 

Використані матеріали: vmu.ssu.gov.ua

 

 

 

Останні зміни Середа, 15 лютого 2017 21:04
Прочитано 776 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі