Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

На Макарівщині дозволили відкрити 3 офіційні продовольчі ринки

Четвер, 30 квітня 2020 18:35 Автор 

Відповідно до постанови Головного державного санітарного лікаря України від 27.04.2020 №14 «Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 в місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках», в Україні дозволили відкрити продовольчі ринки. Сьогодні на засіданні Макарівської районної комісії з питаньтехногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглядалось питання щодо відкриття продовольчих ринків на Макарівщині. 

На території Макарівського району функціонує 3 агропродовольчих ринки, які зареєстровані, як оператори ринку харчових продуктів відповідно чинного законодавства України – 2 ринки в смт Макарів та ринок у с.Бишів. На сьогодні вже проведено роботу з керівниками ринків та доведено під підпис постанову Головного державного санітарного лікаря України від 27.04.2020 №14.

Було вирішено відновити роботу офіційних ринків за умови дотримання протиепідемічних вимог, встановлених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 27.04.2020 №14 «Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 в місцях торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках».

Основні з вимог, виконавши які, ринкам дозволять працювати: 

 

наявність реєстрації агропродовольчого ринку як оператора ринку харчових продуктів;


допуск працівників та відвідувачів на територію ринку виключно за наявності вдягнутої медичної маски (респіратора);


проходження безконтактного температурного скринінгу;


наявність на кожному вході (в’їзді) на територію ринку диспенсерів з антисептиком;


кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території ринку, не більше одного на 10 кв. м торговельної площі;


відстань між місцями продавців – не менше трьох метрів, місця торгівлі мають бути обладнані захисними екранами між продавцями та покупцями (з плівки або пластику);


проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торговельні місця в кінці кожного робочого дня;


відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглій до ринку території;


забезпечення постійного інформування відвідувачів щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватися;


агропродовольчі ринки зобов’язуються дотримуватися вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення COVID-19 та оперативного усунення порушень.

Крім того, ГУ Держпродспоживслужби в Київській області протягом дії карантину має забезпечити проведення щоденних позапланових перевірок дотримання агропродовольчими ринками Макарівщини вимог щодо протиепідемічних заходів, встановлених головним державним санітарним лікарем України. Щоденно буде організовано  присутність не менше 2-х інспекторів на працюючому агропродовольчому ринку протягом всього часу його роботи та здійснення ними позапланових перевірок.
У разі виявлення порушень протиепідемічних вимог спеціалісти будуть звертатись до місцевого органу Національної поліції та органів місцевого самоврядування для притягнення винних осіб до відповідальності згідно з чинним законодавством.

Макарівському ВП Ірпінського ВП НП України у Київській області доручено встановити контроль за дотриманням санітарного та епідемічного законодавства при здійсненні торгівлі харчовими продуктами на агропродовольчих ринках, у тому числі щодо недопущення неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглих до ринків територіях. 

Але варто пам'ятати, що відповідальність за здоров'я лежить на самих відвідувачах ринку! 

Якщо буде дотримано всіх необхідних правил та вимог, вже найближчим часом на Макарівщині буде відкрито три офіційних ринки. Уся інша стихійна торгівля - сільські базари "з машин та палоток" заборонені. Наразі директори ринків працюють над виконанням вимог та якнайшвидшим відновленням риночної торгівлі на Макарівщині. Про відкриття ринків МД відразу повідомить читачів порталу. Будьте здорові, бережіть себе!  

 

 

Прочитано 842 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі