Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

На Макарівщині проводять інвентаризацію земель сільгосппризначення та будуть продавати дрова для населення за пільговою ціною

П'ятниця, 12 квітня 2019 16:06 Автор 

Для того, щоб на селі аграрії якісно виконували свою роботу та зобов’язання орендаторів землі, яка перебуває у приватній власності варто частіше спілкуватись із представниками влади та громадськістю на селі», - на цьому наголосила голова Макарівської райдержадміністрації Тетяна Семенова під час розширеної наради з керівниками сільськогосподарських підприємств та головами сільських, селищних рад району.

Питання врегулювання земельних відносин на часі.

Із доповіді начальника управління Держгеокадастру у Макарівському районі, Анатолія Карбовського.  

З метою врегулювання використання та розпорядження земельними ділянками, розташованими у масиві земель сільськогосподарського призначення, а також полезахисними лісовими смугами, які обмежують такий масив прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вирішення питання колективної власності на землю, удосконалення правил землекористування у масивах земель сільськогосподарського призначення, запобігання рейдерству та стимулювання зрошення в Україні» від 10 липня 2018 року № 2498-VIII, який набрав чинності 1 січня 2019 року.

Даним Законом внесено зміни та доповнень до Земельного кодексу України, Законів України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)», «Про оренду землі» та інших законів України   щодо оптимізації використання земель сільгосппризначення.

Законом передбачено вирішення низки проблемних моментів, таких як спрощений обмін ділянками, можливість отримання в оренду землі під польовими дорогами та полезахисними лісосмугами. Також обмежено термін використання земельних ділянок державної і комунальної власності на правах емфітевзису та суперфіцію до 50 років.

Новий Закон доповнює пунктом 21 Розділ Х «Перехідних положень» Земельного кодексу України, яким встановлюється, що землі колективної власності тих сільськогосподарських підприємств, які вже ліквідовані переходять у комунальну власність відповідних територіальних громад. Це є підставою для державної реєстрації речового права комунальної власності на такі земельні ділянки.

Формування таких земельних ділянок може здійснюється шляхом інвентаризації земель.

Сформовані земельні ділянки підлягають державній реєстрації у Державному земельному кадастрі. Земельна ділянка вважається сформованою з моменту присвоєння їй кадастрового номера.

Таким чином, сільським, селищним радам необхідно прийняти рішення про проведення інвентаризації таких земель та замовити ці роботи в землевпорядній організації, яка має сертифікованих інженерів-землевпорядників.

Інвентаризація земель проводиться у відповідності до постанови КМУ від 23 травня 2012 р. № 513 «Про затвердження Порядку проведення інвентаризації земель».

До відома: на виконання абзацу другого пункту 2 розділу ІІ Закону від 10.07.2018 р. № 2498-VІІІ розроблено та оприлюднено проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку проведення інвентаризації земель».

Але, звертаю увагу, що такі земельні ділянки, які перейшли до комунальної власності згідно з п .21 Розділу Х «Перехідних положень» Земельного кодексу України, також підпадають під мораторій.

Також, зазначеним Законом дано визначення нерозподілених земельних ділянок та невитребуваних земельних часток (паїв).

Нерозподілені земельні ділянки та невитребувані частки (паї) після формування їх у земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, ради можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням.

Крім того даним нормативним актом вирішено питання стосовно запроектованих польових доріг, які використовуються сільськогосподарськими товаровиробниками для вирощування с/г продукції.

Тобто, земельні ділянки державної чи комунальної власності під польовими дорогами, запроектованими для доступу до земельних ділянок, передаються в оренду без проведення земельних торгів власникам та/або користувачам земельних ділянок, суміжних із земельними ділянками під такими польовими дорогами. Строк оренди таких земельних ділянок становить 7 років.

Земельні ділянки під польовими дорогами, можуть використовуватися землевласником (землекористувачем) як для проходу (проїзду) до інших земельних ділянок, розташованих у такому масиві, так і для вирощування сільськогосподарської продукції.

Земельні ділянки під полезахисними лісовими смугами, передаються у постійне користування державним або комунальним спеціалізованим підприємствам або в оренду фізичним та юридичним особам з обов’язковим включенням до договору оренди землі умов щодо утримання та збереження таких смуг і забезпечення виконання ними функцій агролісотехнічної меліорації.

Правила утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення, встановлює Кабінет Міністрів України.

На сьогоднішній день є проект постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил утримання та збереження полезахисних лісових смуг, розташованих на землях сільськогосподарського призначення».

Не менш важливим виявилося питання дотримання правил землекористування та поводження з полезахисними лісовими смугами та іншими захисними насадженнями в масивах земель сільськогосподарського призначення.

Площа полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень в Макарівському районі складає 800 га, з них 70% це полезахисні лісові смуги.

Охорону та утримання (проведення оздоровчо-санітарних заходів) здійснює Державне підприємство «спеціалізоване лісогосподарське підприємство «Київоблагроліс» Київської облдержадміністрації Бородянське лісництво.

З початку року в межах району підприємством проведено вибіркові санітарні рубки сухостійних дерев на 5,4 га.

Основними проблемами полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень є враження їх кореневою губкою, що спричинює їх всихання та втрату.

За інформацією заступника генерального директора підприємства Тетяни Скрипко, останнім часом зафіксовано збільшення числа самовільних рубок, що призводить до погіршення стану насаджень та втрачається основна їх полезахисна функція. Проте, під час проведення наради було з’ясовано, що після чистки лісосмуг, підприємство чомусь не пропонувало місцевому населенню купувати деревину на дрова за пільговими цінами: 280 грн. за 1 м. куб. Хоча Тетяна Скрипко пообіцяла, що надалі деревину вивозити з Макарівського району підприємство буде лише після того, як мешканці Макарівщини відмовляться його купувати за пільговою ціно. Поживемо, побачимо.

Для забезпечення збереження полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень розроблено та проводяться заходи з поліпшення їх стану, зокрема:

  • інвентаризація насаджень;
  • оцінка їх санітарного стану;
  • очищення від засмічень та стихійних сміттєзвалищ;
  • при потребі проводиться робота з санітарної рубки.

        На даний час підрядною організацією Українська державна проектно-лісовпорядне виробниче об′єднання «Комплексна експедиція» проводить роботи з інвентаризації та комплексу лісовпорядних заходів всіх полезахисних лісових смуг та інших захисних насаджень на території району.

        

Останні зміни П'ятниця, 12 квітня 2019 16:14
Прочитано 212 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі