Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Масляна в Макарові

Понеділок, 04 березня 2019 09:19 Автор 

4 березня, усі українці починають святкувати Масницю- стародавнє слов'янське свято, що символізує проводи зими й очікування весни.
Гуляння народу триває тиждень і завершується Прощеною неділею.

Ото ж, традиції цього свята. Увесь тиждень ділиться на два періоди: Вузька Масниця – понеділок, вівторок і середа й Широка Масниця – четвер, п'ятниця, субота та неділя. У перші три дні можна займатися господарськими роботами, а з четверга всі роботи припиняються. При цьому кожен день Масниці має свою назву й призначення.

1. Понеділок – Зустріч. У цей день головною традицією були відвідини родичів. Для незаміжніх дівчат це був день оглядин та знайомства з батьками нареченого. У понеділок також починали лаштували гойдалки, крижані спуски та сцени для вистав.
2. Вівторок – Загравання. Цей день був присвячений молодим родинам, які одружилися рік тому, та сватанню. Парубки виглядали дівчат та загравали до них. Якщо пара разом з'їхала з гори на санчатах, вважалося, що так хлопець проявив симпатію до дівчини.
3. Середа – Ласунка. Однією з традицій дня було наїстися досхочу різних смаколиків. А головною – відвідини зятем своєї тещі, яка обов'язково мала почастувати його млинцями.
4. Четвер – Розгуляй. Четвертий день Масниці проходив з гучними гуляннями та веселощами. У цей день за традицією влаштовувалися катання на санчатах наввипередки та кулачні бійки серед чоловіків.
5. П'ятниця – Тещині вечорниці. У цей день за традицією вже зять повинен почастувати млинцями свою тещу, яка в цей день мала прийти в гості з візитом у відповідь.
6. Субота – Посиденьки зовиць. За звичаєм молода дружина в цей день повинна була запросити в гості сестер свого чоловіка (зовиць) і всіляко їх частувати: пригощати млинцями та розважати.
7. Неділя – Прощена неділя. Масниця завершувалась "прощеною неділею", коли всі прощалися з масляним, смачним, веселим тижнем і водночас просили у близьких вибачення (прощення) за нанесені образи. У цей день потрібно обійти усіх родичів та сусідів і попросити пробачення за всі скоєні образи, аби духовно очиститися перед Великим постом.

Прочитано 160 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі