Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Макарівчани стали свідками проголошення Єдиної Української Помісної Автокефальної Церкви

Понеділок, 17 грудня 2018 15:17 Автор 

«Томос про автокефалію – ще один акт проголошення незалежності України!» - Петро Порошенко

15 грудня 2018 року з самого ранку величезна кількість українців зібралася на Софіївській площі, щоб підтримати проголошення надання автокефалії Українській церкві. Приємно зазначити, що до цієї акції долучилися й жителі Макарова. Разом із Тетяною Семеновою, головою райдержадміністрації, та Володимиром Тарнавським, начальником відділу освіти, фізичної культури та спорту Макарівської районної державної адміністрації, на підтримку створення Української помісної автокефальної церкви вирушили учителі Макарова та району разом із директорами шкіл.
Уся Софіївська площа була «синьо-жовтою», адже українці прийшли із державними прапорами. Саме дійство почалося о 9:00 із Всеукраїнської молитви за Україну, потім жителі нашої держави мали змогу спостерігати за виступами українських музикантів на спеціально збудованій сцені з двома великими екранами та колонками, слухати промови літераторів, сучасних письменників, поетів. Під час очікування всі присутні могли поласувати смачною їжею із фуд-кортів, пофотографуватися та зігрітися не тільки гарячими напоями, а й у спеціальних пунктах обігріву. До речі, на підходах до площі проводився превентивний огляд – у громадян перевіряли сумки й рюкзаки на наявність заборонених предметів.
Загалом самого оголошення результатів українці чекали 10 годин. В Об'єднавчому соборі взяв участь 41 архієрей Київського патріархату, 12 – Автокефальної церкви, 10 – Московського патріархату, серед яких митрополит Симеон і митрополит Софроній.
Очолив Об'єднавчий собор представник Вселенського патріарха Варфоломія – член Священного синоду митрополит Гальський Еммануїл, якого називають «куратором українського напрямку». У його роботі також взяли участь екзархи Вселенського патріарха в Україні архієпископ Памфильский Данило і єпископ Едмонтонський Іларіон.
Після надзвичайно довгої наради Президент України вийшов до людей, піднявся на сцену й оголосив, що Українська церква нарешті стала незалежною! Очолив собор Української православної церкви представник Вселенського патріархату митрополит Галльський Еммануїл, а главою Української помісної автокефальної православної церкви став митрополит Епіфаній. Тепер новий очільник Православної церкви в Україні поїде до Константинополя (Стамбул) та 6 січня 2019 року отримає від Вселенського патріарха Варфоломія томос — грамоту про створення єдиної автокефальної церкви в Україні. Таким чином, процедуру отримання церковної незалежності буде завершено остаточно.
Після оголошення результатів усі українці об’єдналися й почали кричати «ВІТАЄМО!», прославляючи Українську церкву.
... У той день на Софіївській площі панувала настільки патріотична атмосфера, яку не передати словами.

Останні зміни Понеділок, 17 грудня 2018 15:45
Прочитано 299 разів
Оцініть матеріал
(2 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі