Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Обережно! Грип!

Четвер, 06 грудня 2018 11:10 Автор 

Серед інфекційних захворювань, які офіційно реєструються в Україні, грип та ГРВІ в загальній сукупності складають більш, як 90%. Щорічно майже кожний шостий мешканець України  хворіє на грип та застуду.
Щороку епідемічний сезон грипу триває орієнтовно з вересня - жовтня по
березень - квітень. В цей період є найбільший ризик зараження недугом.
Прогнози щодо штамів грипу, які ймовірно будуть циркулювати в Україні цього сезону такі:
- вірус, подібний A Michigan (H1N1);
- вірус, подібний A Singapore (H3N2);
- вірус, подібний B Colorado.
Найбільш агресивним прогнозується вірус грипу А/H1N1-Мічиган.
Особливо небезпечним є те, що вірус викликає ускладнення з боку серцево-судинної системи, легенів, ендокринних органів, нервової системи, може спровокувати пневмонію, серозний менінгіт, енцефаліт.
Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим.

Тому, перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги.
Цей недуг дуже легко передається від людини до людини повітряно- крапельним шляхом – коли хвора людина кашляє, чхає чи просто розмовляє. У зоні зараження перебувають усі в радіусі 2 метрів навколо хворого. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих протягом усього періоду прояву симптомів – це, в середньому, 7 днів.
При появі перших симптомів грипу хворий обов’язково повинен залишатися вдома - щоб не провокувати ускладнення власної хвороби і не наражати інших
людей на небезпеку.
Перші симптоми грипу: підвищена температура тіла, біль у горлі, кашель, нежить, біль у м’язах. З будь-якими з цих симптомів не варто виходити з дому навіть заради візиту до лікаря - його слід викликати додому.
Якщо стан хворого не погіршується, необхідно продовжувати лікування вдома до повного зникнення симптомів. Якщо ж навпаки, не зволікайте з госпіталізацією, адже під загрозою - життя.
Викликати «швидку» чи терміново звернутися безпосередньо до лікарні негайно варто при таких симптомах: сильна блідість або посиніння обличчя, затруднення дихання, висока температура тіла, що довго не знижується, багаторазове блювання та випорожнення, порушення свідомості — надмірна сонливість чи збудженість, болі у грудній клітці, домішки крові у мокроті, падіння артеріального тиску. Продовжувати лікування вдома за наявності цих симптомів — небезпечно. Затримка з госпіталізацією може призвести до смерті хворого.
Особливо небезпечним грип є для представників груп ризику – це діти до 5 років (особливо – діти до 2 років), вагітні жінки, люди віком від 65 років, люди з надмірною вагою, хворі на діабет, хворі на хронічні серцево-судинні захворювання, хронічні захворювання легенів, люди з іншими тяжкими хронічними недугами.
Найефективнішим засобом профілактики грипу є щорічна вакцинація – це специфічна профілактика. Вакцина захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Найкращий час для проведення вакцинації — напередодні грипозного сезону (у вересні). Якщо такої можливості не було, то щеплюватись можна і впродовж всього сезону. Це посилює здатність організму протистояти грипу. Розвиток імунного захисту починається з 2-го дня після вакцинації і сягає максимуму через 2-3 тижні. Імунітет зберігається від 6 до 12 місяців.
Ще є неспецифічна профілактика, це коли людина власними силами може захистити себе від захворювань на грип та ГРВІ. Для цього потрібно: уникати скупчень людей, користуватися одноразовими масками при необхідності, регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання, повноцінно харчуватися з введенням в їжу натуральних вітамінів, висипатися, уникати перевтоми, мати чисті руки, користуватися тільки одноразовими паперовими серветками і рушниками, загартовуватись, займатись спортом, ходити більше пішки, при необхідності використовувати хімічні засоби профілактики, які є в аптеках (вітаміни, противірусні препарати).
Не займайтеся самолікуванням! Відповідне медикаментозне лікування хворому призначає тільки лікар!
Минулого року на Макарівщині зареєстровано 8380 випадків, показник 2770 на 100тис. населення, захворювання на ГРВІ та грип, з них 472 госпіталізовані. У жовтні 2018 року захворюваність гострими респіраторними інфекціями становила 89 випадків (показник на 100 тис. населення становить 254).
На даний час захворюваність на гострі респіраторно-вірусні інфекції перебуває на неепідемічному рівні в районі, але спостерігається сезонний підйом.

 

 

Прочитано 221 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі