Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Інтерв'ю з головним лікарем Макарівської ЦРЛ

Понеділок, 12 грудня 2016 17:12 Автор 
 
Олександре, як оцінюєте стан надання медичних послуг на Макарівщині?
 
- Відразу, коли приступив до виконання обов’язків головного лікаря, помітив характерну закономірність не лише для Макарівської лікарні, така тенденція майже по всій країні, - відсутність порозуміння між людьми в білих халатах і громадою. Це і є основним «зерном» існуючих проблем і прямим шляхом до деградації фізичного, духовного і соціального здоров’я громадян. Беззаперечно, загальний стан медицини можна характеризувати, як не задовільний, який потребує негайних змін. І зовсім не означає, що новий головний лікар буде «мести», як кажуть, по-новому. Зовсім ні, найдієвіший рівень якості в медицині – це самоконтроль, та бажання медичного персоналу, самовдосконалюватися, самоповага, підтримка та здорова критика громадськості дають змогу робити свою справу якісно та з ентузіазмом. Ця формула перевірена досвідом, особистим. Адже нещодавно я працював військовим хірургом, організував лікувально – реабілітаційне відділення для учасників АТО. 
 
- То які зміни вже відбулись в районній лікарні і чи буде її реформування?
 
- Як ви знаєте, ми знаходимось на порозі реформи охорони здоров’я в Україні, 25 років у медицині не було жодних дієвих радикальних змін і медичне питання, як і ситуація з українською армією, зараз має бути в пріоритеті. Тому кожен медичний заклад від ФАПу в сільській глибинці, до міністерства, думаю має бути складовою цієї реформи, яка базується на здоровій конкуренції. Звісно, частина закладів, не витримає цих умов, але майбутнє за тими колективами, що зможуть вчасно акумулювати власні сили та ресурси громад. Як головний лікар, найпотужнішими вбачаю людські ресурси нашої лікарні. На сьогодні це більше 400 чоловік працівників. Проте, лікарня прив’язана до кількості жителів на певній території. Але, правильніше б було, щоб саме медичні працівики і жителі громади відповідно до їх потреб і поставлених завдань, пропонували своє бачення розвитку охорони здоров'я району. 
Тому, з перших днів перебування на посаді, при Макарівській ЦРЛ ініціював створення громадської ради, до якої увійшли також громадські діячі, які не мають жодного відношення до медицини, а є щоденним «голосом» громадськості. Тому, якщо помічаєте бездіяльність або хамство з боку медперсоналу, маєте побажання чи креативні ідеї, які можна втілити в життя у нашій лікарні, звертайтесь до мене особисто або до членів громадської ради, будемо працювати разом. 
На сьогодні, дякуючи підтримці та співпраці районного керівництва і депутатського корпусу,  вже закуплено обладнання і першу групу медикаментів для блоку інтенсивної терапії (відділення патології судин), який вже на початку року планується відкрити в лікарні. Блок буде входити до двох об’єднаних терапевтичного і неврологічного відділень на 60 ліжкомісць. Це дасть можливість проводити цілодобовий моніторинг хвороб судинної системи організму, швидше і достовірніше встановлювати діагнози пацієнтам. Така медична допомога, як лікування хвороб судин, досить коштовна, але для жителів Макарівського району вона буде безоплатною. 
Крім того, найближчим часом у пологовому відділенні нашої лікарні нарешті з’явиться обладнання для дитячої реанімації  такого зразка, як у відомих перинатальних центрах. Для дитячого відділення буде закуплено систему контролю стану здоров'я дитини.  Також в лікарню вже закуплено нові кардіографи, бойлери, холодильники, постільну білизну, розпочато капітальний ремонт поліклініки. Але це не заслуга головного лікаря, а результат роботи громади та наповнення районного бюджету.  
На минулій сесії райради депутати підтримали програму розвитку донорства в Макарівському районі і тепер кожен мешканець Макарівщини матиме змогу, при необхідності, безкоштовно отримувати кров, плазму та продукти крові. Раніше багато років поспіль Білоцерківська станція переливання крові, працівники якої робили забори на базі Макарівської ЦРЛ, забирила на зберігання кров донорів з Макарівщини, але якщо її потребували пацієнти нашої лікарні, рідним за власні кошти доводилось її купувати. На те, щоб відродити власне  відділення трнсфузіології потрібно – 656 тис. грн. Але  кожен мешканець буде забезпечений життєдайною рідиною. Участь у цій програмі беруть бюджети усіх рівнів. Маючи можливість зберігати та транспортувати кров, ми зможемо її поставляти в зону АТО та допомогати  іншим медичним закладам. 
Ще одна прийнята програма розвитку медицини «Здоров’я» дасть можливість впроваджувати практику лапараскопічних операцій на базі лікарні. Вважаю, що хороший лікар-практик, той, що має стабільний обмін досвідом  із колегами не тільки медичного закладу, де працює, а й відвідувати різноманітні конференції, практикуми, конгреси. Лікарю потрібно вчитись завжди. Тому, всіляко підтримую прагнення молодих спеціалістів до розвитку на набування нових знань. Маю великий науковий досвід в медицині і спонукатиму молодих спеціалістів до навчання та саморозвитку. Сподіваюсь, лікарі, що прийшли в медицину за покликанням, мене підтримають. Також має бути фінансова мотивація в роботі , тому за якісну роботу, добрі результати, які оцінюваються пацієнтами буде  преміювання працівників.
 
- В Макарівській ЦРЛ на сьогодні багато працівників пенсійного віку, які не мають а ні сил, а ні бажання їздити на курси перепідготовки, інше навчання, щоб мати змогу виконувати умови змін. Потрібні молоді спеціалісти, як плануєте залучати їх в район?
 
- Кожен молодий спеціаліст буде працювати там, де є перспектива розвитку та професійна мотивація. Зараз розробляємо медико-економічні  картки. Вважаю, що недобудований хірургічний корпус можливо перепрофілювати, довести до ладу і зробити там житло для працівників бюджетної сфери, в тому числі і для медиків. Думаю, це краща ідея, аніж недобудова посеред подвір’я..
 
- З початком 2017 року Кабмін встановив перелік медичних послуг, які будуть платними. В Макарівській лікарні є послуги, за які офіційно доведеться платити в касу?
 
- Погодьтеся, якісна медицина без достатнього фінансування бути не може. Лише пільговим категоріям громадян платні послуги надаватимуться безоплатно. 
Повністю безкоштовне лікування пацієнти отримують в екстренних випадках. 
Тому, для інформації пацієнтів та рідних дав розпорядження щодня в кожному відділенні вивішувати список доступних ліків. Вважаю, це має бути під громадським контролем. 
Хочу також відмітити, що коли вперше прийшов у приміщення стоматологічної поліклініки, був шокований, як можна в таких умовах лікувати людям зуби? Будівля в край аварійному стані, її просто економічно не вигідно ні отоплювати, ні ремонтувати. Тому, вважаю - перевести стоматологічне відділення в головне приміщення ЦРЛ. 
Маю ще багато ідей, як змінити лікарню, залучити більше спеціалістів, громадськість та пацієнтів до співпраці. Сподіваюсь на підтримку колективу і громади для якнайшвидшого запровадження цих змін в нашому районі. Залишайтесь здоровими, але ви маєте бути впевненими, що ваше здоров’я під пильною увагою. 
 
 
 
Останні зміни Понеділок, 26 грудня 2016 13:14
Прочитано 1012 разів
Оцініть матеріал
(6 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі