Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Пільги та гарантії для учасників АТО. Те, що потрібно знати

Четвер, 22 листопада 2018 09:56 Автор 

Ситуація, що склалася на сході України розширила систему соціального захисту. З’явилася негайна потреба здійснення соціального захисту військовослужбовців та інших учасників антитерористичної операції.
На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, в управлінні соціального захисту населення Макарівської районної державної адміністрації перебувають 476 учасників антитерористичної операції, з них:
431 учасник бойових дій, 28 осіб з інвалідністю внаслідок війни, 16 членів сімей загиблих учасників АТО та 1 учасник війни.
Згідно Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надаються пільги на житлово-комунальні послуги у вигляді знижки вартості в межах середніх норм у таких розмірах:
особам з інвалідністю внаслідок війни –100 %;
учасникам бойових дій – 75%;
членам сімей загиблих чи померлих ветеранів війни – 50%.
Розмір пільги на користування стаціонарним телефонним зв’язком для зазначених категорій становить 50%.
У разі відсутності постачання природного газу – надається компенсація на придбання твердого палива та скрапленого газу у наступних розмірах (встановлених законодавством на 2018 рік):
особа з інвалідністю внаслідок війни – 2356 та 35,60 грн.;
учасник бойових дій – 1767,00 та 176,70 грн.;
учасник війни, член сім’ї загиблого/померлого ветерана війни – 1178,00 та 117,80 грн. відповідно.
Згідно Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань» військовослужбовцям АТО у 2018 році виплачено разову грошову допомогу до 5 травня на загальну суму 561 тисяча 250 гривень.
Відповідно до районної комплексної Програми «Турбота» на 2016-2020 роки
Управлінням соціального захисту населення за рахунок коштів районного та місцевих бюджетів було виплачено соціальну матеріальну допомогу на лікування 7 особам на суму 35 тис. грн. в 2017 р. та 3 особам – 24 тис. грн. в 2018 р. Також кожного року сім’ям загиблих (померлих) учасників АТО надається соціальна матеріальна допомога до Великодніх свят.
Згідно чинного законодавства учасники бойових дій мають право на забезпечення санаторно-курортним лікуванням. Для отримання путівки необхідно стати на облік до відділу з питань обслуговування інвалідів, ветеранів війни і праці та нагляду за призначенням (перерахунком) пенсій районного Управління соцзахисту населення. На даний час на обліку щодо забезпечення санаторно-курортним лікуванням перебувають 50 військовослужбовців АТО. На всю суму виділених коштів з державного бюджету протягом травня місяця 2018 року укладено 7 договорів для надання послуг з оздоровлення для учасників бойових дій антитерористичної операції на загальну суму 56 916,00 грн. Крім того, укладено 9 договорів для оздоровлення учасників антитерористичної операції за рахунок коштів районного бюджету.
Управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації проведена відповідна робота щодо професійної адаптації учасників антитерористичної операції.
Внаслідок зазначеної роботи 2 учасника АТО пройшли професійне навчання на курсах водіїв та отримали водійське посвідчення категорії «С» у 2017 р. та 6 учасників АТО в 2018 р.
Департаментом соціального захисту населення Київської облдержадміністрації було ініційовано розробку Комплексної програми соціальної підтримки в Київській області учасників антитерористичної операції та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, а також родин Героїв Небесної Сотні та учасників Революції Гідності на 2018-2020 роки.
Метою Програми є матеріальна підтримка вищезазначених категорій громадян, які знаходяться в складних життєвих обставинах. Відповідно до документів, матеріальна допомога надається особам, зареєстрованим в Київської області, які відносяться до наступних категорій:
сім’ї військовослужбовців, учасників АТО, які знаходяться в складних життєвих обставинах; учасники антитерористичної операції, які належать до осіб з інвалідністю внаслідок війни; учасники АТО, які отримали поранення в зоні проведення антитерористичної операції, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності;
сім’ї військовослужбовців, які загинули в зоні проведення антитерористичної операції; члени сімей Героїв Небесної Сотні; військовослужбовці, які підписали контракт на проходження служби в зоні проведення АТО, сім’ї яких знаходяться в складних життєвих обставинах;
учасникам Революції Гідності.
Відповідно до вищезазначеної програми, на сьогоднішній день за рахунок коштів обласного бюджету виплачено близько 2,1 млн. грн. всім вказаним категоріям громадян району.
Працівниками управління соціального захисту населення постійно проводиться роз’яснювальна робота серед учасників АТО щодо їх права на отримання пільг та компенсацій передбачених чинним законодавством та надається будь яка консультативна допомога як учасникам антитерористичної операції, так і членам їх родин.

За додатковою інформацією звертайтесь до Відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення, каб. 15 Управління соціального захисту населення Макарівської РДА, який знаходиться за адресою: пров. Гетьманський, 2,
смт Макарів, тел. (04578) 6-09-58. 

 

Інформація за матеріалами начальника управління соціального захисту населення Макарівської РДА Григорія Невмержицького

 

Прочитано 350 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі