Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Цей шедевр він зробив власноруч

Середа, 17 жовтня 2018 08:35 Автор 

Різноманітні деревообробні ремесла здавна були поширеними на території всієї України, бо деревина – це універсальний матеріал, із якого можна було виготовити багато необхідних речей: посуд, меблі, іграшки, прикраси, знаряддя праці, човни, мости, вози, сани, будівлі. Сьогодні з неї виготовляють тисячі різних виробів. Це насамперед меблі, деталі будівель і споруд, численний господарський та спортивний інвентар, музичні інструменти та різні сувеніри.
У Макарівському районі теж є людина, яка займається декоративно-прикладним мистецтвом. Михайло Степенко – двадцятирічний житель с. Забуяння, який виготовляє вироби з дерева.


Юнак навчається в Національному транспортному університеті за спеціальністю «Транспортний менеджмент, логістика», під час практики мав змогу відвідати Польщу та Словаччину, а у вільний від навчання час займається створенням світильників у стилі лофт, декоративних елементів інтер’єру (поличок, столиків), іменних ручок та апібудиночків.
Хлопець розповів, що у 6 класі переїхав з Білої Церкви до Забуяння, де його дідусь займався деревообробною справою. Його це зацікавило, і Міша потроху почав випробовувати свої сили в новій для нього діяльності. Звичайно, спочатку це була тільки допомога дідусю, а згодом і сам почав майструвати різні сувеніри.


Усе розпочалося з інтарсії – це зображення або візерунки, які виконуються способом врізування шматочків дерева, різних за фактурою і кольором, врівень з поверхнею дерев'яного виробу. Інтарсія відома, розповідає хлопець, із глибокої давнини. Ця робота трудомістка й точна, але й найбільш ефектна, застосовують її у особливо цінних виробах, коли маркетрі (підбір різних шматків шпону, що становлять той чи інший малюнок) не дає належного художнього враження. Інкрустація, так ще її називають, завжди повинна підкреслювати цілісність деревини у виробі й показувати, що він виготовлений з масиву. Наприклад, інкрустація в кутах або ребрах скриньки буде цікавою лише тоді, коли товщина врізаного шматка буде помітною і з бічної кромки, тобто з двох сторін.
Будучи ще школярем, познайомився з надзвичайно цікавим та талановитим хлопцем з Києва, який займається виготовленням ексклюзивних ручок з дерева.

Після знайомства з ним, хлопець почав детальніше вивчати цей вид діяльності й дуже ним захопився. Особливо йому подобається виготовляти іменні ручки, адже Міша відчуває, що людина очікує цю ручку, що його праця дійсно комусь потрібна, та й почав на цьому заробляти кошти. Паралельно займається дизайном інтер’єру, створює різні предмети декору.
Потім його, уже студента, зацікавив стиль лофт, а особливо – створення світильників у цьому напрямку. Взагалі в дизайнерському середовищі – це стиль інтер’єру, який природним чином з’явився в Нью-Йорку в 40-х роках у зв’язку з зростанням числа порожніх промислових будівель, які раніше належали збанкрутілим підприємствам і фабрикам, що тоді були переобладнані під житлові приміщення. Виявляється, за словами студента, підвісні світильники в стилі лофт виглядають найкраще. Уся справа в тому, що цей напрям використовується в просторих приміщеннях з високими стелями, тому стильні й оригінальні підвіси виглядають в них дивовижно. Відмінними рисами моделей цього стилю є оригінальні форми, незвичайний декор і часом штучно зістарений зовнішній вигляд.
На даний момент юнак займається створенням апібудиночків. Апібудиночок – це спеціально розроблена будова, що поєднує в собі кілька конструктивних особливостей, що дозволяють перебувати людині немов всередині бджолиної сім'ї. Апібудиночок сконструйований таким чином, щоб тепло й повітрообмін всередині приміщення постійно циркулював між бджолиними сім'ями і простором, створюючи спеціальний мікроклімат.

 

Це приміщення дозволяє людині всередині нього відчувати енергетику бджолиних сімей, перебуваючи в безпеці від безпосереднього контакту з комахами. Також це ще й інгалятор, який відрізняється від всіх інших тим, що людина знаходиться всередині нього. Внутрішнє приміщення апібудиночка дозволяє вдихати повітря із бджолиних сімей, яке насичене ароматами меду, воску, прополісу, маточного молочка і має особливий, неповторний унікальний у всьому світі аромат.
Взагалі на створення одного світильника, якщо є всі матеріали та зроблені заготовки, іде 2-3 години; на виготовлення ексклюзивної ручки – 1 година; на апібудиночок – близько місяця.
Міша зізнається, що найскладнішим у створенні виробу є не сам процес, а знаходження в собі сил та бажання робити; потім – уміння заспокоїтися, коли щось не виходить; і, звичайно ж, віра в те, що комусь, крім тебе, ці вироби потрібні. Взагалі хлопець хоче бути корисним іншим.
На моє запитання «Що тебе надихає при створенні сувенірів з дерева?» юнак, трохи подумавши, відповів: «Краса. Краса навколишнього середовища, краса природи, краса людей, краса думок, і, безперечно, краса виготовленого продукту, оце відчуття завершеності. Коли ти дивишся на готовий предмет і розумієш, що цей шедевр ти змайстрував власноруч».

 

Спілкувалася Даріна Глущенко

Останні зміни Середа, 17 жовтня 2018 08:37
Прочитано 258 разів
Оцініть матеріал
(1 Голосувати)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі