Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Які зміни несе українцям місяць жовтень

Вівторок, 02 жовтня 2018 06:24 Автор 

З 1 жовтня на українців чекає низка нововведень – подорожчання газу для промисловості, зростання цін на залізничні квитки, нові правила паркування й оформлення лікарняних. Про це далі у матеріалі.
АРМiЯ. З 1 жовтня стартував осінній призов. Повістки відправляють чоловікам призовного віку (20-27 років), які не мають права на відстрочку, без судимості та проблем зі здоров’ям. Всього за три місяці хочуть призвати майже 18 тис. осіб – на 4 тис. більше, ніж минулої осені.
Крім того, в Міноборони запланували з 1 жовтня підвищити зарплату військовим. Рядовим – до 9 тисяч грн, офіцерам – до 15,3 тисяч.
ГАЗ. З 1 жовтня на 9% подорожчає газ для промисловості – до 11-12 тис. грн за тисячу кубометрів (без ПДВ). Ціни на газ для населення поки залишаться без змін.


ВОДІЯМ. З 1 жовтня і до 1 травня за містом необхідно включати ближнє світло фар. Це потрібно для поліпшення видимості на дорогах. За порушення водіїв можуть оштрафувати на 425 гривень.

ЛІКАРНЯНІ.З 1 жовтня в Україні почне діяти нова форма виплати лікарняних. Заяву-розрахунок роботодавець може подавати до Фонду соцстрахування в електронному вигляді з електронним цифровим підписом.

ПАРКУВАННЯ. Також вступають в силу нові правила паркування. Порушників фіксуватимуть камери, на двірниках залишатимуть квитанції з виписаними штрафами, а автомобіль, який заважає, зможуть евакуювати і без власника.
Крім того, з 1 жовтня змінюються правила користування паркувальними талонами – кожен талон закріплюється за однією машиною.


БУДІВНИЦТВО. З жовтня 2018-го починають діяти деякі зміни в будівельних нормах. Зокрема, дитячі садки тепер можуть проектуватися вбудованими в житлові будинки, а в нових і реконструйованих будинках забудовникам дозволять склити балкони і лоджії вище третього поверху.


КВИТКИ. «Укрзалізниця» з 1 жовтня запланувала другий етап підвищення цін на квитки – на 12%. Зазначимо, що в 2018 році вартість проїзду на поїздах вже піднімалася в травні – і теж на 12%.


РЕКЛАМА. Нарешті, з 1 жовтня Нацрада буде по-новому аналізувати алкoгольні спонсорські ролики. У них заборонили використовувати слова: «горiлка», «вuно», «шампанське», зображати тару для алкoголю, опис процесу виготовлення, зображення келихів, чарок, штопорів, звук відкривання пляшок, розлив, чокання чарками, опис смаку, запаху та міцності алкoголю.
Крім того, в рекламі не повинні лунати заклики: «спробуй», «випий» і «відчуй на смак».

Джерело: https://intermarium.news/z-pershogo-zhovtnya-zhyvemo-po-novomu-novovedennya-yaki-vplynut-na-yakist-zhyttya-kozhnogo-ukrayintsya

Останні зміни Вівторок, 02 жовтня 2018 07:11
Прочитано 240 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі