Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Правда про реконструкцію скверу «Молодіжний» (колишній «Комсомольський» парк) в Макарові

Четвер, 08 грудня 2016 20:02 Автор 

Останнім часом сквер «Молодіжний», що знаходиться біля Центру творчості в Макарові, зазнав значних змін: будівельні роботи не могли не помітити мешканці селища. Адже з 1958 року, коли сквер було закладено, він не зазнавав ніяких змін, окрім лавок, які з’явились декілька років тому. Але, чомусь, навіть у теплу пору року, тут мало зустрінеш людей з дітьми – здавалося б затишне приємне місце. Лише коли-не-коли, прогулюючись увечері, можна побачити безхатьків, що туляться на лавках для відпочинку або ж компанії підлітків, які не мають іншого місця для розваг. А вдень сквер знову стоїть пусткою, лише зграї вороння розважаються там. Він дійсно потребував ребредингу, але чомусь нікому до нього не було діла. Тому, коли за стільки років, у сквері розпочались якісь роботи, в мережі розгорнулась дискусія, яким буде майбутнє скверу і кому потрібне, а кому заважає його оновлення.

Не варто губитись в інформаційному колапсі і логічно було б отримати відповіді на ці запитання у автора ідеї реконструкції скверу – Макарівського селищного голови Вадима Токаря.

У розмові очільник селища розповів, що оновлення скверу «Молодіжний» - це дійсно його спільний з депутатами проект. Ідея його реалізації виникла вже давно, адже не тільки в Макарові, а й на весь район немає місця, де б можна було відпочити сім’ям з дітьми, розважити малечу на дитячих атракціонах і при цьому не хвилюватись за їхню безпеку. Цей же сквер – ідеальне місце для відпочинку в центрі селища. Ось тільки для того, щоб люди захотіли туди ходити, його потрібно було змінити, зробити цікавим. Спочатку ця ідея була обговорена з депутатами Макарівської селищної ради, вони, в свою чергу, повідомили громадськість на місцях. Тому, для початку, вирішили хоча б розчистити чагарники, та прибрати хворі дерева.

Для цього, за словами Вадима Токаря, до скверу неодноразово виїжджали спеціалісти Державної екологічної інспекції у Київській області для обстеження дерев, які потребували вирубки або кронування. Згодом ці процедури проводили виключно до їх рекомендацій, підтверджених відповідними актами. Вирубано і прокроновано було 72 хворих дерева. Було прийнято рішення, щоб отриману деревину безкоштовно роздати у вигляді твердого палива малозабезпеченим верствам населення. Тому, 9 мешканцям Макарова надано в середньому по 5,5 м. куб. деревини, відповідно до заяв про відшкодування на тверде паливо. На підтвердження слів, голова продемонстрував накладні.

На запитання, яким буде сквер у майбутньому?, - мер відповів, «Беззаперечено, людним. Де будуть відпочивати сім’ї з дітьми. Хочу, щоб візитівкою скверу став дитячий візочок, як символ продовження майбутніх поколінь маленьких макарівчанJ. Для дітей буде збудовано великий ігровий майданчик, а закохана молодь зможе гідно оцінити романтичну атмосферу архітектури скверу».

І звісно, за планом реконструкції, на місцях вирубаних та кронованих буде висаджено майже у два рази більше дерев. Таких видів як ялівець, туя, сиза ялина, берізка, ялина звичайна. Крім того, прикрасити сквер планується понад сотнею кущів глоду, бузку та бруслини.

Сподіваємось, що в найближчому майбутньому сквер дійсно заживе новим цікавим життям і відпочивати у ньому стане зручно і цікаво. Принаймні, це вперше, коли місцева влада взялась дійсно вирішити проблеми дозвілля макарівчан.

Останні зміни П'ятниця, 09 грудня 2016 08:25
Прочитано 2110 разів
Оцініть матеріал
(9 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі