Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Як у Макарові святкували День Державного Прапора

Неділя, 26 серпня 2018 06:27 Автор 

23 серпня, вулички Макарова були оповиті святковою атмосферою, адже ми, як і вся Україна, відзначали величне свято - День Державного Прапора України.
Згадаймо кілька фактів про національний символ, а саме - про кольористику.
Узагалі цю дату було засновано у 2004 році Указом Президента України Леоніда Кучми. При цьому український прапор має дуже багату історію. Так, першим задокументованим використанням жовтого та синього кольорів був герб Львівської землі. А перше визнання синьо-жовтий прапор отримав 22 березня 1918 року, коли Центральна Рада прийняла Закон, затвердивши поєднання жовтого і блакитного кольорів як прапор Української Народної Республіки.
28 січня 1992 року ВР прийняла закон про Державний прапор України. Відповідно до сучасної інтерпретації, жовтий колір символізує пшеничні поля, а синій — небо над ними. Але навіть зараз тривають суперечки про те, який колір прапора повинен бути вгорі - жовтий чи блакитний. Деякі історики говорять про те, що спочатку використовувався жовто-блакитний прапор, проте інші вважають, що в часи УНР використовувалися обидва варіанти.
У 2009 році Віктор Ющенко заснував щорічну офіційну церемонію підняття прапора 23 серпня по всій Україні. З тих пір на честь Дня державного прапора зазвичай проходять урочисті заходи, концерти, виставки, круглі столи по всій території України.
Щодо Макарова, то все розпочалося з урочистого підняття Державного Прапора України біля районного Будинку культури. Потім у танцювальному залі РБК було відкрито виставку «На білих крилах рушника несе надію Україна».

 

А згодом дійство перейшло у «Молодіжний» сквер. Там була встановлена сцена, продавалися сувеніри та вишиванки ручної роботи.

Також гості мали змогу поласувати смачним морозивом та ароматною кавою у кав’ярні «ParKing». Окрім цього, учасниками АТО, їхніми сім’ями та всіма охочими макарівчанами на головній дорозі скверу «Молодіжний» було розгорнуто 50-метровий прапор України.


Концертна програма розпочалася з виступу Народного аматорського фольклорного ансамблю «Чебреці» Макарівського РБК, далі пісню «Оберіг» макарівчанам подарувала солістка Пашківського БК Лілія Каштан. Після цього всіх присутніх вітали вокальний ансамбль «Вербиченька» Фастівського клубу на чолі з керівником - Надією Бабенко. Приємно, що до святкування приєдналося й підростаюче покоління, а саме - Евгенія Саченко - учениця 10 класу Макарівської гімназії, солістка клубу села Маковище, яка подарувала пісню «Соколята». Не можемо не зазначити про виступи Олександри Коваль з піснею «Човен», Анни Мірошкіної з композиціями «Три зорі», «Вінок моїх пісень» та Народного фольклорного ансамблю «Любисток» Бишівського БК.


День Прапора не обійшовся без привітань від сильної половини жителів Макарова. Зі святковими номерами виступали: Петро Шикороступ, Михайло Кухар, Андрій Залізняк, Володимир Хоменко, Валентин Шаменко та Народний чоловічий гурт «Козацькі джерела» Макарівського РБК. На завершення Альона Черненко, жителька нашого містечка, виконала авторський твір «Відчуваю».

 


Найочікуванішою подією став приїзд молодіжного українського рок-гурту «MNISHEK». У своїй творчості музиканти поєднують фольклорні мотиви з сучасними музичними тенденціями. В активі гурту є як сучасні авторські твори з елементами фольку, так і народні пісні у новому звучанні.

Засновниця гурту – вокалістка Анна - чверть життя провела у місцинах, відомих у минулому як Чорнолісся – осередку прадавньої Чорноліської культури. Увібравши в себе та надихнувшись містичною енергією тієї місцевості, Анна зібрала гурт, покликаний відроджувати давні музичні традиції та створювати на їх основі нові пісенні форми.
MniShek — це унікальне поєднання мелодійності слов'янського фольклору з потужною роковою енергетикою.
День прапора закінчився святковою дискотекою у парку, до якої мали змогу приєднатися всі охочі.

Останні зміни Неділя, 26 серпня 2018 06:56
Прочитано 315 разів
Оцініть матеріал
(1 Голосувати)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі