Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Вчимося все встигати

Понеділок, 30 липня 2018 13:01 Автор 

«Часу немає, і доводиться мучитися, тут без мене нічого не прийде, там без мене нічого не вийде ...» - більше тридцяти років тому виголосив актор Андрій Миронов. І з тих пір, схоже, нічого не змінилося. Ми як і раніше біжимо і поспішаємо, переживаючи, що часу ні на що не вистачає ...

Здається, що чим більше ми працюємо, тим більше повинні встигати. Але чомусь ця формула рідко спрацьовує. Просто справа в тому, що доросла людина не може займатися однією і тією ж роботою більше півтори години. Через 90 хвилин, а то й раніше, її мозок втомиться, працездатність впаде, а ще через пару годин вона з роздратуванням помітить: «Вибився (-лася) з сил, а нічого не встиг (-ла)» ...
Такий стан добре знайоме тим, хто за один вихідний намагається переробити всі домашні справи. При цьому абсолютно неважливо, чим саме ми займаємося: молоді мами, які віддають сили сім'ї, втомлюються не менше, аніж генеральні директори великих компаній. А часу і тим, і іншим не вистачає однаково. Але в проблеми під назвою «робив, робив, і нічого не зробив» є дуже просте рішення.


1. ЗМІНЮЙТЕ ВИД ДІЯЛЬНОСТІ КОЖНІ ПІВТОРИ ГОДИНИ

Перший крок до успіху - розбивати трудовий день (неважливо, де він проходить - в офісі або у власній квартирі) на двогодинні «блоки». Півтори години - робота, півгодини - перерва. Головне, повністю переключитися, щоб мозок не переплутав відпочинок з додатковою порцією справ.
Наприклад, якщо ви 90 хвилин просиділи за комп'ютером і збираєтеся «відновлювати сили», спілкуючись в соціальних мережах, ефекту не буде. Мозок просто-напросто не зрозуміє, чим «відпочинок» відрізняється від ударної праці. Нервовій системі потрібно перемикання з одного виду діяльності на інший.


2. ВІДПОЧИВАЙТЕ ПРАВИЛЬНО
Друга помилка: «Не працюєш - значить, відпочиваєш». Якби цей міф був правдою, не було б непереливки про те, що після вихідних нам потрібні ще одні вихідні, а понеділок - найважчий день тижня. Якщо ми «відпочиваємо» за комп'ютером, в магазинах або роблячи домашні справи, організм продовжує накопичувати втому. І в один прекрасний момент настає «емоційне вигорання» - стан, коли немає ні часу, ні сил, ні настрою.
Проте уникнути цього можна, влаштовуючи собі час від часу незвичайний відпочинок. Наприклад, поїхати на один день на екскурсію в інше місто і відключити телефон. Швидше за все, після години, проведеного в самоті, у вас напевно виникне сильне бажання зайти в інтернет або зателефонувати... кому завгодно. Перетерпить цей порив: він говорить лише про те, що організму дійсно потрібен відпочинок. До вечора ви відчуєте, що всього за день набралися сил і стали спокійнішими.


3. НЕ НАМАГАЙТЕСЯ ЗРОБИТИ КІЛЬКА СПРАВ ОДНОЧАСНО
Інші поширені помилки: «Щоб усе встигнути, треба робити все і відразу» або «Усе потрібно робити на« відмінно ». Що відбувається з нашим мозком, коли ми намагаємося вирішити кілька завдань одночасно? Згадайте, що відбувається з комп'ютером, коли ви одночасно завантажуєте фільм і шукаєте інформацію в інтернеті: вони починають «гальмувати» або «зависають».
Що стосується перфекціонізму, з таким підходом жодну задачу не можна виконати на відмінно, а розтративши себе на дрібниці, ви навряд чи встигнете зробити щось важливе.

 

НА ЩО НАСПРАВДІ ЙДЕ ЧАС?
Але перейдемо від міфів до реальності. Простежити, куди тікають ваші дорогоцінні хвилини, не так складно. Візьміть аркуш паперу й напишіть на ньому всі свої справи за день. Навіть ті, які не вважаєте важливими. Уточніть і час, який присвятили кожній з цих справ. Список буде виглядати приблизно так:

сон - 7 годин, сніданок - 20 хвилин, нарада - 2 години.
Тепер поділіть свої заняття на шість груп:


робота;
життєво необхідне: приготування їжі, сон, душ, гімнастика, покупка продуктів;


«нічого»: блукання в соцмережах, очікування транспорту, дорога на роботу, черги в державних установах;


рутина: перевірка електронної пошти, оформлення документів, миття посуду, прибирання, прання;


приємне: відпочинок і розваги;


отримання нових знань: будь-яке заняття, коли ви чогось вчитеся.


Згрупувавши справи таким способом, ви зрозумієте, на що в дійсності витрачаєте час. Зазвичай нас не вистачає на найголовніше через «нічого» і рутини. Один живе в соцмережах, інший добирається на роботу через все місто, у третього занадто багато домашніх обов'язків.
«Під маскою брак часу занадто часто ховається нестача сил і здоров'я: хтось грає на комп'ютері, тому що перенервував - а хтось«валяється» на дивані, щоб не захворіти від перенапруги. Щоб усунути справжню причину «проблем з часом», будуть потрібні наполегливість і кмітливість. Але якщо рішення не знайдеться - часу і сил як і раніше не буде ».

Джерело: http://www.psychologies.ru/articles/kak-nauchitsya-vse-uspevat/

Останні зміни Понеділок, 30 липня 2018 13:07
Прочитано 283 разів
Оцініть матеріал
(1 Голосувати)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі