Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Обираємо сімейних лікарів на Макарівщині

Четвер, 31 травня 2018 07:32 Автор 

За концепцією медичної реформи з липня 2018 року заклади первинної медичної допомоги, які уклали контракт з Національною службою здоров’я (НСЗУ), почнуть отримувати фінансування за новою моделлю — щорічну фіксовану виплату за обслуговування кожного пацієнта за тарифом (370 грн./пацієнта/рік). Водночас розмір виплати на молодих людей та людей похилого віку суттєво відрізнятиметься з урахуванням збільшення кількості звернень у зв’язку з віковими особливостями.
Підписання декларацій із сімейними лікарями, яких на свій розсуд можуть обирати пацієнти, стартувало з 2 квітня 2018 року, згідно наказу МОЗ України від 19.03.2018 № 503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу, та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу». Починають лише заклади, які виконали вимоги:
- заклад обладнаний як мінімум одним комп’ютером, принтером, є папір;
- підключений до системи «Електронне здоров’я»;
- у закладі визначені уповноважені особи для внесення декларацій;
- уповноважені особи мають електронний цифровий підпис та провели тестове заповнення декларацій (тобто заповнили хоча би одну).


Відтак, лікар первинної допомоги, згідно з відповідним протоколом лікування, обстежуватиме пацієнта та призначатиме необхідні аналізи, більшість з яких будуть проводитися відразу в амбулаторії. На основі отриманої інформації сімейний лікар приймає рішення про лікування як гострих, так і хронічних станів пацієнта. За необхідності він видаватиме направлення до профільних спеціалістів.
З 2020 року держава покриватиме обстеження, консультацію та призначення лікування лікарем спеціалізованого або високоспеціалізованого медичного закладу тільки за умови направлення від лікаря первинної медичної допомоги!
Оскільки, згідно зі статистикою, більшість звернень громадян знаходяться в компетенції сімейного лікаря без залучення профільного спеціаліста або припадають на екстрені виклики.
Сімейний лікар не зможе виписати направлення до конкретного спеціаліста та/або конкретного закладу. Він тільки зазначатиме профіль вузькоспеціалізованого лікаря. Пацієнт самостійно вирішуватиме, куди йому звернутися!
До 2020 року звертатися до лікарів спеціалізованих або високоспеціалізованих медичних закладів пацієнти можуть як за направленням, так і самостійно. Більшість закладів охорони здоров'я Макарівського району готові до підписання декларацій із пацієнтами. Інформацію про сімейних лікарів Макарівщини читайте зовсім скоро на нашому сайті. Бережіть здоров’я і довіряйте його лише професіоналам!

Останні зміни Субота, 16 червня 2018 19:20
Прочитано 369 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі