Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Операція "Зброя та вибухівка". Які вибухонебезпечні предмети ховають мешканці Макарівщини

Середа, 23 травня 2018 14:13 Автор 

У Макарівському районі завершилась оперативно-розшукова операція «Зброя та вибухівка». Профілактичні заходи, направлені на стабілізацію криміногенної ситуаціі, протидіі злочинності, а також виявлення та вилучення з незаконного обігу зброі, боєприпасів та вибухівки проводили працівники Макарівського відділення поліції. Операція тривала з 22 березня по 22 травня поточного року. Під час її проведення поліцейські перевірили 96 власників зброї, серед них виявлено 4 порушення, вилучено 8 одиниць зброї та вибухівки, притягнуто до адміністративної відповідальності 4 особи.
Зокрема, в с. Чорногородка було вилучено зброю, набої та навіть димову гранату. У с. Вільно проведено обшук та вилучено майже 200 гр. речовини зовні схожої на порох. А в с. Соснівка – 2 пістолети, рушницю і 86 набоїв. А в передостанній день операції у чоловіка, який з 2010 року проживав у смт Макарів знайшли гранату з запалом до неї.
Макарівське відділення поліції застерігає і попереджає про небезпечність незаконного володіння зброєю як для самих власників, так і для оточуючих.
Незаконне поводження зі зброєю в Україні тягне за собою кримінальну відповідальність. Злочини даної категорії є достатньо поширеними: кримінальні правопорушення проти громадської безпеки, до яких відносяться зазначені протиправні дії, згідно зі статистикою є одними з найчисельніших злочинів, за які громадяни засуджуються українськими судами.
Кримінальна відповідальність наступає по ч.1 ст.263, ст. 263-1 КК (Кримінального кодексу України) за незаконний обіг таких предметів:
1) вогнепальна зброя (крім гладкоствольної мисливської)
Усі види бойової, нарізної мисливської, спортивної зброї, для проведення пострілу з якої використовується сила тиску газів, що утворюється при згоранні вибухової речовини (пороху і т.п.).
2) бойові припаси (боєприпаси)
Патрони до нарізної вогнепальної зброї різних калібрів, артилерійські снаряди, міни, гранати, бомби, бойові частини ракет і торпед та інші вироби в зібраному вигляді, споряджені вибуховою речовиною і призначені для стрільби з вогнепальної зброї чи для вчинення вибуху.
3) вибухові речовини
Тротил, динаміт, порох, нітрогліцерин та інші хімічні речовини чи їх сполуки або суміші, здатні вибухнути без доступу кисню.
4) вибухові пристрої
Вироби одноразового застосування, спеціально підготовлені і за певних обставин спроможні за допомогою використання хімічної, теплової, електричної енергії або фізичного впливу спричинити смерть, тілесні ушкодження чи істотну матеріальну шкоду.
Кримінальна відповідальність наступає по ч.2 ст.263 КК за незаконний обіг і холодної зброї:
1) кинджали;
2) фінські ножі;
3) кастети;
4) інша холодна зброя (пристрої та предмети, конструктивно призначені для ураження живої чи іншої цілі за допомогою м'язової сили людини чи механічного пристрою; предмети, які справляють колючий, колючо-ріжучий, рубаючий, роздроблюючий або ударний ефект. Наприклад, багнет, шабля, меч, спис, стилет, ніж, лук, арбалет, нунчаку, булава, бойова сокира тощо).
Важливим моментом є те, що кримінальна відповідальність може наступати лише тоді, коли вилучені зброя, бойові припаси, вибухові речовини чи вибухові пристрої є придатними до використання за цільовим призначенням.
Питання чи є зазначені вище предмети виготовленими промисловим, серійним способом, або є саморобними чи переробленим, не впливає на факт наявності складу злочину.
Необхідно мати на увазі, що визначення факту того, що певний предмет є вогнепальною чи холодною зброєю, бойовим припасом, вибуховою речовиною чи вибуховим пристроєм в конкретних випадках здійснюється на підставі висновку експерта. Під час кримінального провадження для вирішення цього питання має бути обов’язково призначена та проведена криміналістична експертиза.

Останні зміни Середа, 23 травня 2018 14:25
Прочитано 398 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі