Версія для друку
Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Чому не вивозять сміття в Макарові

Понеділок, 23 квітня 2018 07:43 Автор 

Проблема сміття досить гостро стоїть не тільки у легендарному Львові, майже кожен регіон має далеко не ідеальну картину по вивезенню побутових відходів від населення на сміттєзвалища. Галузь сміттєпереробки на загальнодержавному рівні також майже не розвинена. Тим часом, коли інші країни зі сміття виробляють енергію та промислові продукти, Україна має перспективу потонути у своєму смітті... Тут можна назвати багато причин, чому сміттєві проблеми сьогодні стають екологічною катастрофою. Є і факти, які заважають зрушити з місця сміттєву машину (відсутність механізмів в державі, відповідальних за переробку сміття, фінансування, високий рівень корупції тощо). Та найголовнішим фактором виступає відсутність культури поводження зі сміттям самих людей. Не варто далеко ходити, зайдіть до парку відпочинку «Панський» в Макарові, заїдьте у будь-яку лісопосадку обабіч дороги, чи до берегів річок. Скрізь сміттєві пакети, які люди просто викидають на узбіччя доріг, бо вважають за дорого платити за вивіз сміття...
Цими вихідними редакція МД отримала скаргу від мешканців приватних будинків Макарова, які справно платять за послуги вивезення сміття КП «Макарівське виробниче управління житлово-комунального господарства», що вже 3 тиждень сміття ніхто не вивозить. Яка цьому причина, запитуємо у керівника підприємства. Не так давно на цю посаду було призначено Бориса Кищука. Від нього в телефонній розмові отримали коментар:
На перший погляд, проблема з вивезенням сміття від мешканців приватних домогосподарств селища виникла через відсутність робочого персоналу – із різних причин трактористи звільняються з роботи. Насамперед, це досить низька заробітна плата, яка часто менша за 4 тис. грн. і, в порівнянні, важкі умови праці (потрібно підіймати на трактор часто дуже тяжкі пакети зі сміттям власноруч). Звісно така робота може «привабити» не кожного сумлінного працівника. Якщо ж заглянути проблемі в корінь, то за словами Бориса Кищука, підприємство обслуговує 1513 приватних домогосподарств селища. При цьому буває й так, із 150 будинків на вулиці заключні договори на вивезення сміття мають лише 10. Інші запевняють, що сміття у них немає! А насправді викидають його куди очі бачать, тільки б не платити. Тому прибутку від вивезення сміття не вистачає, щоби створити належні умови праці та платити достойну заробітну плату працівникам. Люди просто не укладають договори з підприємством. За встановленими санітарними нормами, на одну зареєстровану людину в будинку відведено 0,15 м.куб. сміття – це 10 грн. 60 коп. на місяць. При цьому на сьогодні існує заборгованість уже існуючих абонентів на суму 71 тис. грн.

До слова, тарифи на вивезення сміття тут одні з найнижчих в Київській області. Наразі підприємство виплачує заробітну плату працівникам лише за кошти отримані від надання своїх послуг. І не отримує фінансування ні з районного, ні з селищного бюджетів.
На сьогодні підприємству потрібні працівники робітничих професій, тел. для довідок 5-12-57.:
- тракторист,
- електрик,
- водій.
Як бачимо, питання вирішення проблеми потребує всебічного розв’язання як з боку самого підприємства, так і з боку споживачів. Треба виховувати в собі культуру надання та отримання послуг. Шкода, що страждають ті споживачі, хто справно платить. На сьогодні сміття вже почали вивозити. 

Останні зміни Понеділок, 23 квітня 2018 08:13
Прочитано 652 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Останнє від РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ