Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

За незаконне володіння зброєю можна сісти за грати

П'ятниця, 06 квітня 2018 07:06 Автор 

Працівники відділення поліції нагадують, що за незаконне зберігання зброї, вибухових матеріалів та спеціальних засобів законодавством передбачено як адміністративну, так і кримінальну відповідальність.
З 1 по 30 квітня 2018 року добровільно здати зброю, вибухові матеріали, спеціальні засоби та небезпечні предмети, що досі зберігалися незаконно, зможуть всі бажаючи, уникнувши при цьому кримінальної відповідальності до Макарівського ВП Ірпінського ВП ГУНП в Київській області: смт Макарів, вул. Пушкіна, 4.
Cтаттею 190 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Порушення громадянами порядку придбання, зберігання, передачі іншим особам або продажу вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї) передбачено покарання у вигляді накладення штрафу від 119 до 170 гривень з конфіскацією зброї або без такої. При повторному здійсненні правопорушення упродовж року передбачено штраф від 170 до 255 гривень з конфіскацією зброї.
Відповідно до статті 263 Кодексу України про кримінальні правопорушення (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), за носіння, зберігання, придбання, виготовлення, ремонт, передачу чи збут вогнепальної зброї (крім гладко ствольної мисливської), бойових припасів, вибухових речовин або вибухових пристроїв без передбаченого законом дозволу визначено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 3 до7 років.
Носіння, виготовлення, ремонт або збут кинджалів, фінських ножів, кастетів чи іншої холодної зброї без передбаченого законом дозволу – караються штрафом до 850 гривень або громадськими роботами на строк від 120 до 240 годин, або арештом на строк від 3 до 6 місяців, або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на строк до 3 років.
Разом з тим, звільняється від кримінальної відповідальності особа, яка вчинила кримінальне правопорушення, передбачене частинами першою або другою цієї статті, якщо вона добровільно здала органам влади зброю, бойові припаси вибухові речовини або вибухові пристрої.
Якщо громадянин у вказаний термін добровільно здав до відділення поліції незареєстровану мисливську вогнепальну, холодну, газову зброю, яка не значиться на обліках як втрачена, викрадена чи не була знаряддям скоєння злочину, то в подальшому він має можливість після оформлення відповідних документів зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах.
Щодо отримання більш детальної інформації просимо звертатися до Макарівського відділення поліції за телефоном «102» або 5-24-70.
Поліція нагадує, що незареєстрована зброя – це не тільки порушення закону, а й причина нещасних випадків, які можуть трапитися із громадянами або їхніми неповнолітніми дітьми.

 

Джерело: Макарівське ВП Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області

Останні зміни П'ятниця, 06 квітня 2018 07:16
Прочитано 261 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі