Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Кава в Макарові почалася з книги

Середа, 04 квітня 2018 09:55 Автор 

Зовсім нещодавно у парку відпочинку «Молодіжний» в Макарові з’явилась кав’ярня. Подібного місця де б можна було розважитись молоді без розпиття алкогольних напоїв просто немає не тільки в Макарові, а й в усьому районі. Це дійсно «новинка», яку відкрив звичайний хлопець, що любить варити каву і хоче розвиватись, змінюючи стандарти ведення бізнесу у маленькому місті. Як успішно стартувати молодому бізнесмену говоримо зі Станіславом Обухівським у затишній кав’ярні «ParKing».
МД: «Кавовий бізнес» у нас в Макарові почав розвиватись зовсім нещодавно і стартапером у цій справі називають саме тебе. Як вдалося успішно стартувати?


Станіслав Обухівський: Все почалось з книжки про два океани: рожевий і синій. Якщо рожевий, то зайнята ніша, синій – нові можливості. Я побачив, що в Макарові є синій океан для кави. З цього й почались мої плани і конкретні дії. Хоча на той час я мав не погану роботу, яка приносила хороший дохід (продавав ворота). Але з дитинства я, можна сказати, виріс у підсобних приміщеннях магазинів та кафе, де працювали мої рідні. Звик дивитися, як людям надають послуги у сфері харчування, торгівлі і паралельно без жодних професійних навчань полюбив варити каву. Люблю сам пити цей напій, але ще більшу насолоду отримую від емоцій людей, коли варю її для інших. Люблю експериментувати зі смаками та власними рецептами.
Прим. автора. Під час інтерв’ю  хлопець робить, за виглядом схожу на паску каву. Пригощає нею відвідувача кафе... Він куштує і схвалено посміхається. Солодкий смак згущеного молока та міцної кави (чоловіче вподобання!!!) – клієнт задоволений.

МД: Твоя кава продається не тільки у цій кав’ярні? На площі в Макарові, то також твій фургончик?

 

Станіслав Обухівський: Так, три роки тому від концепції своєї мрії, перейшов до її реалізації. Я побачив оголошення в Інтернеті про продаж авто Таврії і вирішив, що прийшов час працювати на себе, спілкуючись з людьми. Купив цей автомобіль, але, зіткнувшись із бюрократичним апаратом, багато разів хотів «зав’язати» з цією ідеєю. Майже 4 місяці чекав дозволу на розміщення кавомашини в центрі Макарова. Принципово не хотів використовувати зв’язки ані свої, ані маєї родини. Бізнес «по-блату» не для мене. З попередньої роботи я пішов, а сидіти вдома і чекати – «просто їхав дах». Тому від безнадії спасався: торгував кавою в селі Бишів. Ринок там такий слабкий, що виручка навіть не покривала моїх затрат. Але так сталося, що рішенням сесії селищної ради було прийнято надати мені дозвіл на торгівлю. І вже наступного дня на мій День народження ми з другом Сашею Іщуком вперше виїхали на площу в Макарові продавати каву.


МД: Продавати каву – це вигідний бізнес?


Станіслав Обухівський: Спеціально варити каву я ніде не вчився, лише вдосконалюю свої практичні знання, переглядаючи відеоролики, Саша цьому навчався, я ж ні. Просто люблю це робити, а коли щось дійсно любиш, то воно саме собою виходить. Будь-який бізнес відразу не приноситиме прибутків, до цього треба бути готовим. Але якщо працюєш довгий час нічого не заробляючи, треба щось змінювати. Фінансовим стимулом для мене стали Різдвяні та Масляні ярмарки у столиці. Тобто, я не сидів на одному місці, а постійно шукав варіанти і знаходив.


МД: Пройшло не так багато часу, а ми вже п’ємо каву у твоїй кав’ярні, не з машини. Як вдалося цього досягти?

Станіслав Обухівський: Перш за все мені набридло мерзнути. Адже варити і продавати каву з автомобіля у -25, то таки важко. Та й клієнт завжди хоче змін і комфортних умов. Пропрацювавши так зиму, вирішив, що треба варити і пити каву в теплі. Задумав купити торговий причіп, але знову через бюрократичні обставини довелось відтермінувати реалізацію задуманого аж на цілий рік. І ми продовжували торгувати з Таврії. Бувало так, що запчастини перемерзали, лопалися і всю виручку треба було віддати за ремонт машини.
Наступної зими нам уже дозволили продавати каву з причепом. І так сталось, що паралельно займатись такою ж справою мені запропонували в Бородянці. Зараз там також є маленька кав’ярня. Разом з тим, до відкриття парку «Молодіжний» мені запропонували стати співвласником майбутньої кав’ярні.


МД: «ParKing» це твій бренд?

 

Станіслав Обухівський:Поки що це не запатентований, але автентичний бренд. Є в мене друг Міша Яковенко дизайнер сайту телеканалу «СТБ», який допоміг мені з логотипом і назвою. Ось так і вийшов «Король Парку». Логотип, до речі, придумали ми вдвох на піску біля зупинки автотранспорту.
Люди сюди приходять, значить це місце їм подобається. У кав’ярні є безкоштовний WiFi, тут молодь обмінюється цікавими книжками, ідеями. У своїй роботі я керуюсь принципом: якщо чогось немає, але людям це треба, то це варто робити. Головне вміти і любити читати, знайти нішу, яка не зайнята в суспільстві. Те чим я займаюсь, ще зовсім не бізнес. Бізнес для мене – це коли в моїй команді працюватиме 30 людей. Зараз я живу цією справою, роблю для людей те, що їм подобається і планую розвиватись. Нічого нового боятися не треба, починати свою власну справу, навіть у молодому віці варто. Треба лише бути готовим до самопожертви, наполегливої праці та перешкод і не чекати відразу «зірок з неба».

Останні зміни Четвер, 05 квітня 2018 09:01
Прочитано 1001 разів
Оцініть матеріал
(5 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі