Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

З 15 березня поховання померлого лише через суд

Вівторок, 13 березня 2018 07:50 Автор 

Вже з 15 березня 2018 року поховати померлого можна буде тільки за рішенням суду. Це так звані «поправки Лозового» до кримінально-процесуального кодексу. На думку юристів, в зв’язку з даними поправками робота слідства і судів виявиться паралізованою.
Згідно з даними поправкам, без дозволу судді навіть поховати померлу вдома людину буде неможливо. Ця поправка змінює терміни розслідування справ. На особливо тяжкі справи відвели всього 18 місяців, на розслідування справ середньої тяжкості – 12 місяців, а на більш дрібні злочини – 6 місяців. Аргумент автора поправки такий: це дозволить оскаржувати необґрунтовані звинувачення і припинити затягування справ у судах, через що страждають як потерпілі, так і ті, кого без будь-яких підстав звинувачують в тих чи інших злочинах.
Зміни в кримінально-процесуальний кодекс вносилися з приводу порядку проведення судово-медичної експертизи трупа – протягом 72 годин. Раніше слідчий міг проводити експертизу на свій розсуд, зараз – тільки через слідчого суддю, слідчий спочатку звертається до прокурора, а потім – до слідчого судді.
Таким чином, не важко здогадатися, що буде затягуватися процес поховання і люди будуть обурюватися з цього приводу.
Буде так, якщо вмирає людина, виїжджає слідчо-оперативна група і медики. Вони дивляться, щоб не було ознак насильницької смерті. Після цього слідчий звертається до чергової частини, слідчий відкриває кримінальне провадження, привласнює йому номер, і тіло з цим номером направляється в морг на проведення експертизи. Морг не може прийняти тіло без такої експертизи.
Може виникнути ситуація, коли слідчий виїжджає на місце події, в такому випадку слідчий звертається до суду на проведення судово-медичної експертизи. Якщо немає такої експертизи, морг не має права приймати тіло.
Джерело: https://narodna-pravda.ua/2018/03/06/novi-pravyla-pohovannya-shho-varto-znaty-ukrayintsyam

Прочитано 920 разів
Оцініть матеріал
(2 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі