Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Вирощування печериць у с. Яблунівка Макарівського району

Вівторок, 30 січня 2018 10:17 Автор 

Вже 10 років успішно займаються сімейним бізнесом Михайло та Наталія Ільчуки. Продовжуючи справу своїх батьків, які вирощували гриби у домашньому підвалі, брат та сестра придбали занедбаний тваринний комплекс у селі Яблунівка Макарівського району на Київщині, відбудували його та переобладнали під ферму для вирощування печериць.
Нещодавно журналісти МД побачили, як вирощують гриби на Макарівщині на власні очі. Це дійсно цікаве і захопливе заняття.

 


У приміщенні чисто, відсутні неприємні запахи, працює спеціальна система вентиляції повітря, тому гриби тут ростуть у наближених до природніх умов, а людям працювати комфортно.
Обладнання для вирощування закупили в Польщі, переймати досвід їздили в Нідерланди, а компост, засіяний міцелієм, купують на двох підприємствах Черкаської і Тернопільської областей.
Продукція пройшла всі екологічні та санітарні перевірки та має відповідні сертифікати. Все це є гарантією високої якості грибів. Тому печериці, які виробляються на Макарівщині користуються попитом як у столичних супермаркетах, так і в магазинах Макарова.

 


Гриби самі по собі продукт унікальний. Шампіньйони містять 87-90% води, що не зменшує їх харчову цінність. Це - низькокалорійний продукт (в 100 г міститься 25 ккал і при цьому практично відсутні жири). Холестерин у складі ліпідів печериць відсутній.
Вуглеводи складають майже 30% від сухої маси, п’ята частина їх припадає на глюкозу, фруктозу і сахарозу. В невеликій кількості міститься хітин. З макроелементів у шампіньйонах багато калію, фосфору, заліза. Містять вони і мікроелементи – цинк, бор, магній, молібден, селен, марганець, кальцій, йод тощо. Гриби є джерелом вітамінів В1, В6, В12, містять речовину, яка руйнує холестерин  і мають протипухлинну активність.
Печериця є також хорошим продуктом для низьковуглеводної дієти. 
Та, як кажуть, не грибами єдиними.
Минулого року підприємство заклало найбільшу плантацію фундука на Макарівщині.


Цей горіх відомий безліччю поживних і лікувальних властивостей. Допомога для зростаючого організму, перешкода зростання рівня холестерину в крові, захист від захворювань судин - те, чим корисний фундук і що доведено офіційною медициною. Такі властивості цей продукт придбав завдяки вмісту приблизно 60% олії, до складу якого входять гліцериди стеаринової, пальмітинової, олеїнової кислот.
Крім того, безперечна користь фундука в тому, що він є джерелом рослинного білка, незамінного в вегетаріанської кухні.
Вживати  горіхи рекомендується людям, хворим на цукровий діабет, ожирінням .
Від цього продукту не набирають вагу, хоча він у кілька разів калорійніший хліба, молока і навіть шоколаду.
Крім того, відомі такі корисні властивості фундука, як виведення шлаків з печінки і організму в цілому, запобігання гнильних процесів, підвищення захисних функцій організму. Фундук сприятливий для профілактики атеросклерозу, захворювань серця і судин. Більш того, учені знайшли в екстракті горішків трохи речовини з яскраво вираженими антираковими властивостями. Велика користь цього продукту і при лікуванні варикозного розширення вен, тромбофлебіту, трофічних виразок.
Тому, незабаром можна буде спробувати і цей унікальний продукт, вирощений на нашій рідній батьківщині.
У розмові Михайло та Наталія розповідають, що успішність будь-якого бізнесу залежить від наполегливості та повної віддачі своїй справі, навіть якщо існують труднощі і проблеми. Головне – ніколи не зупинятись, любити свою роботу і людей, з якими співпрацюєш. Тоді, навіть не велике підприємство буде приносити достойний заробіток, забезпечувати місцевих мешканців робочими місцями, сплачувати податки до місцевого бюджету та відкривати перспективи на майбутнє.
А ще успішні керівники говорять, що у с. Яблунівка вже склалась добра традиція співпрацювати підприємцям між собою і з місцевою владою. Усі разом вони побудували новий великий храм.


Із таких, здавалося б на перший погляд, буддених справ сьогодні , створюються успішні великі проекти завтра. Над цим варто працювати!

Останні зміни Субота, 16 червня 2018 20:01
Прочитано 642 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі