Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Обережно! Лід

Середа, 24 січня 2018 06:54 Автор 

Рятувальники Макарівського району провели рейд по місцевих водоймах на яких місцеві рибалки займаються зимовою риболовлею
Рятувальники провели роз'яснювальну роботу з рибалками щодо основних правил поведінки на кризі та надання допомоги постраждалим. Як же самостійно визначити товщину льоду та надати першу допомогу постраждалим. Далі у матеріалі.

Перш за все, потрібно навчитися визначати міцність льоду по його зовнішньому вигляду, товщині та іншим прикметам. Неміцний лід може бути поблизу кущів, очерету, під пристанями і мостами, а також там, де б'ють ключі або у водойму впадає струмок. Міцним вважається чистий прозорий лід товщиною не менше 5 см. Він може витримати людину, а лід товщиною 15 см вже витримує легковий автомобіль. Міцність льоду залежить від його будови, але оскільки він часто покритий снігом, то визначити його якість і товщину не завжди буває легко. Найбільш надійний спосіб - зробити пробні лунки: якщо лід пробивається одним ударом, виходити на нього небезпечно! Перевіряти міцність льоду ні в якому разі не слід ударом ноги, інакше відразу можна провалитися.

Під час лову по першому льоду необхідно дотримуватися елементарних правил безпеки:
- не виходити на лід поодинці;
- мати міцну мотузку завдовжки 10-15 м на групу з трьох-п’яти чоловік;
- брати з собою два спеціальних льодових шила (замість них можна використовувати великі цвяхи, ніж);
- не пробивати лунки на перекатах;
- не скупчуватися групами в одному місці;
- не пробивати поруч багато лунок.

 

Як діяти в аварійній ситуації

Якщо ви все ж таки провалилися під лід, то дійте рішуче і впевнено, не даючи страху і паніки опанувати вами.
- Широко розкиньте руки по кромці льоду і намагайтеся утриматися від занурення з головою. Сухий одяг на якийсь час додасть вам плавучість, вибиратися слід, поки одежа не намокла повністю.
- Не роблячи різких рухів, наваліться грудьми на лід і вбийте в нього подалі від себе льодові шила. Зачепившись на льоду, підтягніться і лягайте на нього грудьми, по черзі витягаючи на поверхню ноги. Також на лід можна вибратися наступним чином: перевернутися з грудей на спину і розкинути руки на льоду; намагаючись відштовхуватися ногами від протилежної крайки льоду або роблячи плавальні рухи ногами, поступово виповзати на лід з води.
- Вибравшись на поверхню льоду, відкотіться, а потім повзіть в бік берега (туди, звідки прийшли).
- Опинившись на більш міцному льоду, не біжіть, оскільки ваша вага з мокрим одягом став значно більше і ймовірність повторного провалу дуже висока. Коли ви дійдете до берега, перш за все оцініть обстановку і вирішіть - бігти вам до першого населеного пункту (якщо він знаходиться поруч), де є тепло і допомога, або розпалити багаття і спробувати зігрітися власними силами.

Як допомогти людині, яка провалилася під лід

Почувши крик про допомогу, рятувальник повинен негайно відповісти, давши зрозуміти, що сигнал прийнятий і допомога йде. Перш за все треба утримати людину на поверхні, подавши їй палицю, мотузку, пешню з лямкою, зв’язані брючні ремені або шарфи і т.п. При цьому рятувальник підбирається до ополонки поповзом, підкладаючи по можливості під себе дошки, фанеру, лижі тощо, збільшуючи тим самим площу опори.
Підповзати до самого краю ополонки неприпустимо!
Подавши постраждалому підручні засоби порятунку, треба спробувати витягнути його на лід і поповзом вибиратися з небезпечної зони. На ноги можна ставати тільки в 10-15 м від ополонки, де, на вашу думку, вже надійний лід. Коли ви опинилися на березі, слід негайно доставити потерпілого в тепле приміщення або допомогти йому зігрітися.

Перша допомога

Холодна вода, вітер, мороз, мокрі одяг і взуття на постраждалому можуть призвести до сильного переохолодження і обмороження. При будь-якому ступені обмороження необхідно врятовану людину терміново доставити в медичний пункт. Якщо постраждалому допомагають рятувальники, то їх дії по наданню першої допомоги зводяться до наступного:
Необхідно спорудити заслін від вітру з увіткнутими у сніг пешнями, коловороту і плащу або гілок.
Розпалити жарке багаття в захищеному від вітру місці.
Поруч з вогнищем розстелити теплий одяг і допомогти потерпілому переодягнутися в сухе.
Переохолоджені кінцівки розтирають і масажують руками, обмотавши їх сухим та бавовняним одягом. Розтирання снігом обморожених ділянок не рекомендується через небезпеку пошкодити шкіру і занести мікроби!
У захищеному від вітру місці або в приміщенні обморожену ділянку можна розтерти горілкою (але не спиртом, адже при випаровуванні він сильно охолоджує поверхню шкіри!) або відігріти її в теплій воді. Для цього у нагріту у відрі (на багатті, печі) до кімнатної температури воду опускають обморожену руку чи ногу і у воді обережно розтирають кінцівку чистими руками. У відро підливають більш теплу воду, і поступово, протягом 20-30 хв. доводять температуру води до +35-37 градусів, продовжуючи розтирання у воді, поки шкіра не почервоніє. Потім на постраждалу ділянку накладають стерильну пов’язку.
При появі на обмороженій ділянці бульбашок, розтирати шкіру не рекомендується! У цьому випадку перша допомога полягає в накладенні на обморожене місце стерильної пов'язки і доставки потерпілого до медичного закладу.
Коли людина втрачає свідомість, необхідно, по можливості, зняти або розрізати промерзлий одяг і почати розтирання горілкою. Розтирання проводити до почервоніння шкіри, появи нормальної температури та відновлення рухливості кінцівок. Якщо після інтенсивного розтирання замерзлий не приходить до тями, потрібно дати йому понюхати нашатирний спирт.
Не можна поїти потерпілого, поки він не прийде до тями. Коли людина прийшла в себе, слід дати йому тепле пиття.

 

 

Останні зміни Середа, 24 січня 2018 07:22
Прочитано 302 разів
Оцініть матеріал
(1 Голосувати)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі