Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Обережно! Кір! чи захищені діти Макарівщини

Четвер, 11 січня 2018 09:17 Автор 

У Києві зафіксовано збільшення кількості дорослих і дітей, які хворіють на кір, через що у місті вводиться низка профілактичних заходів. За повідомленням Еспресо.TV, столичних дітей почали перевіряти на наявність щеплення проти кору. Якщо у дитини немає щеплення, то її не пускатимуть до школи. Це не карантин, а профілактичні заходи, щоб у подальшому не допустити повномасштабної епідемії кору.
Так у 2016 і 2017 роках у місті було зафіксовано 2 і понад 80 випадків захворювання на кір відповідно. За перші 10 днів 2018 року у столиці - 61 випадок захворювання. 49 з цих людей - діти.
За попередніми даними, практично всі діти, які захворіли, не були щеплені проти кору. Хворіють діти усіх вікових категорій і груп.
Батьки припускають, що усі вони захворіли після відвідування цирку "Кобзов". Однак керівництво цирку спростовує всі звинувачення і вважає, що їх "намагаються знищити брудними і безпідставними звинуваченнями".
Проте, лабораторно вже підтверджено кір у працівника цирку, який був госпіталізований.
Декілька років державою дозволено не прищеплювати дітей. Щеплення відбувається за бажанням батьків. Однак якщо підвищується захворюваність на певну хворобу, то батьків попереджують про необхідність щеплення.
За інформацією медиків Макарівщини, діти в районі щеплені на 97% . Планові щеплення проводяться у віці 1 і 6 років. Після контакту із хворим на кір щеплення бажано провести повторно. Для дітей у районній поліклініці безкоштовна вакцина є в наявності. А ось дорослим її доведеться купувати. Хоча в державній аптеці на території Макарівської ЦРЛ наразі вона відсутня.

Кір — це інфекційна хвороба, збудником якої є вірус. Найчастіше хворіють діти без щеплень, які відвідують дитсадки й школи. Але дорослі та підлітки, яким не робили вакцинацію, також можуть захворіти.

Вірус кору дуже легкий і може розноситися потоком повітря, тому заразитися можна, перебуваючи в одному приміщенні з хворим. Але швидко гине в зовнішньому середовищі і не передається через побутові предмети (постіль, одяг) або третіх осіб, які контактували з інфікованими.
На кір хворіють лише люди, і зараження відбувається тільки від людини до людини.
Перші півроку після народження дитина має материнський імунітет від кору, але ближче до року він слабшає і необхідна вакцинація. Якщо ж мати дитини не хворіла й не робила щеплення, дитина імунітету не матиме.


Основні симптоми


Зазвичай на кір хворіють один раз. Повторні випадки трапляються вкрай рідко. Заразитися може будь-яка людина, що не має імунітету. Симптоми кору: висока температура, нежить, кашель, висип, іноді блювання й пронос. Часто ускладнюється пневмонією та може викликати ураження головного мозку.
Вірус кору послаблює імунітет і знижує здатність організму боротися з іншими хворобами. Від моменту зараження до захворювання минає від 7 до 21 дня. Це прихований період хвороби.
У період захворювання починається висока температура, сильний головний біль, нежить, відсутність апетиту й слабкість. Потім — нежить, сухий кашель, збільшення лімфовузлів, запалення слизової оболонки очей (сльозотеча, світлобоязнь, інколи гнійні виділення). Рожеві крапкові висипання з’являються на другий-третій день. На слизовій оболонці ясен, щік та губ — білуваті цятки. Їх можна побачити ще до появи висипу на тілі.
На 4-5 день хвороби на шкірі голови, обличчі, за вухами з’являється висип, пізніше розповсюджується на тіло, руки й ноги. Зазвичай виглядає як дрібні рожево-червоні цятки і пухирці, що поступово перетворюються на більші плями. У цей період стан хворого може погіршуватися. Висип зникає у зворотньому з появою порядку. Відтак стан хворого починає покращуватися.

Профілактика та лікування


Основним способом профілактики є вакцинація, яка і забезпечує захист від кору. Останнім часом батьки дедалі частіше відмовляються від вакцинації дітей.
Якщо ж дитина чи доросла людина захворіла, хворого обов’язково ізолюють, а також роблять дезінфекцію приміщення. Якщо дитина хворіє без ускладнення, лікування можна проходити вдома, дорослих зазвичай госпіталізують.
Висип не лікують. Спочатку тіло вкривається висипаннями повністю, стає червоною плямою, згодом висип зникне. Розчісувати його не можна — можуть утворитися рани. Лікарі радять також не мочити і не розтирати висип. Поки він не зійде, варто залишатися в ліжку.

Якщо є найменші ознаки захворювання - то необхідно одразу викликати лікаря додому і керуватися його рекомендаціями. 

Останні зміни Четвер, 11 січня 2018 09:30
Прочитано 791 разів
Оцініть матеріал
(1 Голосувати)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі