Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Робочі вихідні. Як будемо працювати

Понеділок, 04 грудня 2017 06:54 Автор 

Працівники підприємств з нетерпінням очікують на вихідні та святкові дні. І хоча й залишився до новорічних свят трохи менше місяця. А сьогодні – вже грудень. Тоді, відлік розпочато!
Втім, часом роботу підприємства не можна призупинити або ж несподівано виникають невідкладні робочі завдання, які необхідно виконати у вихідний чи святковий день.
Про що потрібно пам'ятати роботодавцям, залучаючи персонал до роботи у такі дні, та знати працівникам?
Норми законодавства Відповідно до ст. 73 Кодексу законів про працю, робота у святкові (неробочі) дні допускається:
на безперервно діючих підприємствах, де припинення роботи неможливе через виробничо-технічні умови;
у зв’язку з необхідністю обслуговування населення; у випадках, передбачених ст. 71 КЗпП.
До роботи у вихідні дні не залучаються:
вагітні жінки і жінки, які мають дітей віком до трьох років (ст. 176 КЗпП); батьки, які виховують дітей без матері, у т. ч. у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі (ст. 1861 КЗпП);
опікуни (піклувальники), прийомні батьки (ст. 1861КЗпП);
працівники молодші 18 років (ст. 192 КЗпП). Ця заборона стосується і роботи у святкові та неробочі дні. Оформлення залучення до роботи в неробочий час Залучення працівників до роботи у вихідні, а також святкові (неробочі) дні провадиться за письмовим наказом керівника, де зазначається вид компенсації за таку роботу.
У наказі також необхідно вказати працівників, бригади, ділянки, відділи тощо, які працюватимуть у ці дні. У разі якщо роботу працівника у святковий (неробочий) день визначено графіком змінності, окремого наказу щодо його залучення до роботи в цей день не потрібно.
Оплата роботи у святковий і неробочий день (ч. 4 ст. 73 КЗпП) оплачується в подвійному розмірі (ст. 107 КЗпП):
відрядникам – за подвійними відрядними розцінками;
працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, – у розмірі подвійної годинної або денної ставки;
працівникам, які одержують місячний оклад:
у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий і неробочий день провадилася в межах місячної норми робочого часу;
у розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму. Оплата в зазначеному розмірі провадиться за години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день. Крім того, подвійний розмір оплати застосовується тільки на часові (денні) ставки або відрядні розцінки, а на інші виплати (різні доплати, надбавки, премії тощо) – ні.
За бажанням працівника, який працював у святковий і неробочий день, крім подвійної оплати, йому також може бути наданий інший день відпочинку, що не оплачується та є вихідним днем (лист Мінпраці від 29 грудня 2009 р. № 853/13/84-09). У разі підсумованого обліку робочого часу робота у святкові та неробочі дні за графіком включається в норму робочого часу за обліковий період, установлену на підприємстві. Години роботи, що перевищують цю норму, вважаються надурочними й оплачуються в подвійному розмірі відповідно до ст. 106 КЗпП. Загальна кількість надурочних годин за обліковий період визначається як різниця між фактично відпрацьованим часом і нормою годин за цей період. Оплата за всі години надурочної роботи провадиться в кінці облікового періоду. Під час підрахунку надурочних годин робота у святкові та неробочі дні, проведена понад установлену на підприємстві норму робочого часу, за обліковий період не враховується, оскільки вона вже оплачена в подвійному розмірі (п. 11 Методичних рекомендацій щодо застосування підсумованого обліку робочого часу, затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 19 квітня 2006 р. № 138). Якщо ж години роботи у святкові (неробочі) дні відпрацьовано за графіком, тобто в межах установленої норми робочого часу, виключати їх з кількості надурочних годин не потрібно (лист Мінсоцполітики від 17 лютого 2012 р. № 51/13/116-12). Під час визначення годинної тарифної ставки для оплати фактично відпрацьованих годин у святкові, неробочі дні необхідно місячний оклад працівника розділити на місячну норму тривалості робочого часу на відповідний місяць, затверджену правилами внутрішнього трудового розпорядку для цього підрозділу (працівника).

 Які ж вихідні чекають на нас у період новорічних і різдвяних свят  2018 року? В січні буде 10 вихідних. На новорічні та різдвяні свята українців чекають парні потрійні вихідні. Але в цілому відпочивати будемо на день менше, ніж на зимові свята торік. Вихідні на Новий 2018 рік в Україні триватимуть три дні - з 30 грудня (субота) по 1 січня (понеділок) включно. 31 грудня в 2017 році припадає на неділю. 7 січня (Різдво) 2018 року теж припадає на неділю, тому понеділок, 8 січня, буде неробочим днем. Таким чином, вихідними будуть знову три дні поспіль: 6, 7 і 8 січня. У цілому в січні буде 10 вихідних днів, включаючи звичайні вихідні та святкові дні. Передсвяткових робочих днів, скорочених на годину, не передбачено.


Джерело: https://buhgalter.com.ua/news/trudovi-vidnosini/pratsya-u-vihidni-ta-svyatkovi-dni-shcho-neobhidno-znati

Останні зміни Понеділок, 04 грудня 2017 07:08
Прочитано 212 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Start Up and Go

18699014 1341073575982612 1869303931 o

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі