Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Що купують діти у шкільних буфетах?

Вівторок, 28 листопада 2017 16:58 Автор 

Цікаві фото на адресу порталу надіслали батьки учнів Макарівського ліцею. І хоча якість їх не дуже. Але і «неозброєним» оком видно, що діти витрачають свої кишенькові гроші не завжди на дитячі продукти. Вдома батьки можуть не дозволяти газовані напої, печиво та зефір зі штучними барвниками і консервантами тощо, а у шкільному буфеті – цього добра їж не хочу!

Крім того, учні розповідають, що часто там продають також піцу з грибами і паніні з майонезом! Різноманітне меню. А потім батьки та вчителі дивуються, чому діти не хочуть їсти обіди в шкільній їдальні.

До прикладу, одна з першокласниць купила у цьому буфеті аж 3 пакети зефіру маршмелоу. Звісно, після такого «перекусу» дитина почувала себе не добре...
За словами батьків учнів Макарівської гімназії, асортиментом одного зі шкільних буфетів вони також не в захваті. Звісно, не здорову їжу дитина може купити будь-де, але на території школи це є неприпустимим! Адже асортимент дозволених продуктів для шкільних буфетів регулюється Державними санітарними правилами і нормами влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів (додаток 9);

Наказом МОЗ України від 15.08.2006 № 620/563 «Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах».

Навіть на фото помітно, що у вільньму продажу для дітей дуже мало продуктів із затвердженого переліку. А фруктів взагалі не видно!

Звертаємось до власника цього буфету, отямтеся, ваші покупці - ДІТИ!
Сьогодні у структурі захворюваності дітей патологія органів травлення знаходиться на другому місті, за останні двадцять років показник поширеності цієї патології збільшився майже удвічі. Спостерігається значне зростання кількості дітей із залізодефіцитною анемією, чому, головним чином, сприяє дефіцит у раціоні продуктів, що містять білок та вітаміни, особливо вітамін С.
Систематичне вживання дітьми натщесерце продуктів, до складу яких включено складові, що не відносяться до натуральних продуктів харчування, через вміст штучних фарбників, консервантів, ароматизаторів, підсолоджувачів, газу викликатиме подразнення слизової оболонки шлунку і сприятиме розвитку гастритів, виразкової хвороби, закрепів тощо.
Як же привчити дітей не купувати непотрібного?
Психологи радять, говорячи " непотріб" на їжу, чи речі, що купує дитина, ми знецінюємо їх відразу. А можливо, дитині ця річ якраз дуже потрібна. І «непотріб» - це просто бачення батьками цього предмету. Аби діти розуміли, для чого вони це купують і скільки його треба, їм слід пояснювати, аргументувати, вислуховувати дитину, розуміти її мотиви.
І це не буде так, що один раз сказав - і дитина постійно виконує. Це процес постійної роботи батьків: навчати, пояснювати, застерігати, розуміти і слухати дітей.
Заборони тут не працюють. Також слід навчати дітей правильно планувати та робити покупки, нести відповідальність за них. Культура харчування повинна починатись змалку і тільки тоді можна виховати і фізично, і морально здорову націю.

Останні зміни Субота, 16 червня 2018 20:17
Прочитано 481 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі