Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Лисиці «атакують» село Ніжиловичі Макарівського району

Середа, 01 листопада 2017 16:26 Автор 

На значне збільшення популяції лисиці дикої скаржаться місцеві мешканці. Руді лісові красуні завдають значних збитків домогосподарствам, адже полюють на домашню птицю: курей, гусей та качок. Але найбільшу небезпеку дика лисиця становить для занесення збудника африканської чуми свиней та сказу.

Про те, як змінити ситуацію, представники Макарівського лісового господарства, в. о. начальника управління «Держпродспоживслужби» Олександр Гнатюк та заступник голови райдержадміністрації Іван Рознай вирішували на спільній нараді. Висновок однозначний – будуть проводити депопуляцію дикої лисиці в Ніжиловецькому лісовому господарстві.
Зауважимо, що норми кількості лисиць на 1000 га - 0,5-1 тварина.
Необхідно пам’ятати, що з усіх спільних для тварини та людини хвороб сказ – найстрашніша, вона не піддається лікуванню. Профілактика сказу проводиться шляхом щеплення домашніх та службових собак, ізоляції від людей диких тварин, особливо лисиць, вовків тощо.
Перша ознака сказу – водофобія, бо вражаються гортань та стравохід. Коли хвора на сказ людина п’є воду, у неї з’являються сильні болі в горлі. Уражається ще й головний мозок та вся нервова система в цілому, тому людина швидко божеволіє, стає агресивною. Згодом відбувається інтоксикація організму, з’являється параліч м’язів. На 4-7 день хвороби настає смерть, якщо вчасно не зроблено щеплення.
Заразитися сказом простіше, ніж може видатися. Щоб передати вірус, тварині варто лише чхнути чи похекати, висолопивши язика, й оточуюче середовище вмить наповниться крапельками ураженої слини.
Варто знати, що хворі на сказ лисиці в більшості випадків спокійні, кволі, найчастіше вони кусають людей, які знаходять їх і намагаються взяти на руки, але здатні без попередження напасти і на собаку, і на людину, і навіть на корову.
Хворого хижака доцільно вбити, сповістивши у ветустанову.

 

Останні зміни Середа, 01 листопада 2017 16:44
Прочитано 562 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі