Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

З суботи на неділю переходимо на зимовий час!

П'ятниця, 27 жовтня 2017 07:33 Автор 

Перехід на зимовий час в 2017 році в Україні відбудеться у неділю, 29 жовтня. Українці переведуть годинник на одну годину назад. Дата, коли переводять годинник на зимовий час в Україні, затверджена постановою Кабміну ще в 1996 році. І новий робочий тиждень розпочнеться неодмінно з позитиву. Принаймні тому, що прокидатися в понеділок будемо на годину пізніше!
Але, варто зазначити, що навіть така незначне зміна часу може призвести до пристойних проблем зі сном. Саме тому корисними будуть поради, як виспатися після переходу на зимовий час.
Потрібно намагатися лягати і прокидатися так, щоб тривалість сну була кратна півтори годинам. Саме стільки триває біоцикл з фази швидкого й повільного сну. Це допоможе вам прокидатися бадьорим щоранку.
Якщо ви хочете поспати вдень, то потрібно робити це до трьох годин дня. І спати не більше однієї години. Інакше потім вночі заснути буде дуже складно. До речі, фахівці кажуть, що денна норма сну – до 30 хвилин. Це допоможе підвищити працездатність в осінній та зимовий період.
Перед сном потрібно вимкнути всі гаджети. Синє світло від екранів будь-якого телефону руйнує гормон сну мелатонін і робить сон поверхневим і переривчастим.

Пізньої ночі не можна їсти. Не тільки тому, що ви сильно можете погладшати. Через це сон буде дуже поганим, а пробудження вкрай складним. Якщо у вас буде високий рівень цукру з ранку, то рівень кортизолу сильно знизиться. Кортизол – це гормон, який відповідає за те, щоб ви були бадьорими. І якщо цукор буде блокувати його вироблення, то прокидатися буде тяжко.
Але, в той же час не потрібно відмовлятися від чашки чаю, або ж прослуховування улюбленої музики перед сном. Такі процедури діють як найкраще снодійне.
Не забувайте обов’язково підіймати собі настрій. Вечірні прогулянки, перегляд фільмів, улюблена музика, хобі, проведення часу з дітьми – робіть те, що приносить вам задоволення. І обов'язково підготуйтеся хоча б за день-два до "підкручування" годинника, щоб це не стало для вас несподіваним сюрпризом. Починати підготовку можна вже зараз!

Цікаві факти про час та годинники!

- Чи знаєте ви, що лінія зміни дат проходить у Тихому океані за 180-м меридіаном. Перетинаючи її з заходу на схід, можна стрибнути в часі у вчорашній день, а рухаючись зі сходу на захід, навпаки, потрапити в майбутнє на добу вперед.
- Найдавнішими вважається годинник, знайдений на території Стародавнього Єгипту. За підрахунками археологів, йому більше 15 століть.
- Марсіанська доба максимально наближена до нашої і всього на 39 хвилин довше за земну. За один рік на Меркурії проходить всього 1,5 доби, тобто ця планета встигає обернутися навколо своєї осі півтора обороти. А Венера взагалі навколо своєї осі крутиться повільніше, ніж навколо Сонця, і її доба триває понад рік.
- Усім відомий вислів "за годинниковою стрілкою". Але чому стрілка годинника рухається в напрямку зліва направо, а не навпаки? Вся справа в тому, що в сонячному годиннику саме так рухається тінь.
- Деякі продавці годинників використовують хитрий комерційний хід. Вони виставляють стрілки механічних годинників у вітринах на 10 годин 10 хвилин, і таким чином годинники начебто посміхаються клієнтам і натякають на те, щоб їх купили.
- Всі знають, що хвилина має 60 секунд. Проте раз на рік до цього значення додається ще одна секунда. Це відбувається тому, що Міжнародна служба обертання Землі додає до часу "високосну" секунду, щоб всесвітній час точніше відповідав сонячному. Високосний рік впровадив Гай Юлій Цезар. 24 лютого називалося "шостий день перед березневими календами", а додатковий день припадав на наступну добу і став "другим шостим днем", що латинською звучить як "bis sextus". Звідси і пішла назва високосний рік.
- Земля умовно розділена на часові пояси, кожен з яких відрізняється на 1 годину від попереднього. Проте деякі території, наприклад, Індія або острів Ньюфаундленд, живуть за "половинчастим" часом, де різниця від сусідньої країни становить не цілу годину. Найбільш унікальною країною в цьому сенсі є Непал, який "відділений" від Індії на 15 хвилин.
- Китай розтягнутий на 5 часових поясів, проте вся країна живе за єдиним часом, який називається пекінський. У зв'язку з цим в Китаї спостерігається кумедна ситуація, коли в деяких регіонах країни сонце сідає опівночі.
- Гімалайська гірська гряда славиться своєю містичністю. Справа в тому, що Гімалаї перетинають кілька країн із різним часом. І якби мандрівник захотів прогулятися по всій стокілометровій гряді, йому довелося б шість разів переводити годинник: на індо-непальському кордоні - на 15 хвилин вперед, на непало-індійському - на 15 хвилин назад, на індо-китайському - на 2,5 години вперед, на китайсько-бутанському - на 2 години назад, на бутано-індійському - ще на півгодини назад, а на індо-м'янмському - на годину вперед.
- Різниця в часі між Татарстаном і Башкирією становить 2 години. А тому мости між ними через річку Ік жартома називають "найдовшими мостами".
- Якщо історію нашої планети стиснути в один рік, то поява людей на Землі сталася 31 грудня, приблизно о 23:58. Людська раса мешкає на Землі лише 0,004% часу від усієї історії планети.

- Коли ми дивимося на зірки, то насправді ми дивимося в минуле. Адже світло від них, що летить зі швидкістю майже в 300 000 км/секунду, досягає наших очей лише через кілька мільярдів років.
- Існує безліч різноманітних одиниць вимірювання часу. Одними ми користуємося в повсякденності, наприклад, тисячоліття, століття, рік, день, хвилина. Проте про інші багато хто навіть не чув: мікросекунда, наносекунда, пікосекунда, фемтосекунда, аттосекунда, зептосекунда, іоктосекунда або гігагод.

- В екстремальних ситуаціях для людини час начебто сповільнюється, бо він проходить більш насичено. Наш мозок запам'ятовує яскраві враження, фіксує кожну дрібницю, здатний набагато швидше обробити отриману інформацію і видати правильний результат. З цієї ж причини в дитинстві день здається нескінченним, а ось у старості пролітає з шаленою швидкістю.
- Головним фактором сприйняття часу для теплокровних тварин є їхній серцевий ритм. Так, наприклад, у кроликів пульс втричі частіше, ніж у людей, а тому час для них йде швидше. У черепах ж серце б'ється 6 разів на хвилину, тому з точки зору людини їхній час тягнеться повільніше.

Джерело: http://lady.tochka.net/ua/66111-perevod-chasov-v-ukraine-2016-interesnye-i-veselye-fakty-o-vremeni/?read-more

Прочитано 444 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі