Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Більше українського на телебаченні

П'ятниця, 13 жовтня 2017 09:14 Автор 

У документі вказано, що у загальному тижневому обсязі мовлення телерадіоорганізацій, які здійснюють ефірне або багатоканальне (цифрове) мовлення з використанням радіочастотного ресурсу, передачі, фільми і новини, виконані державною мовою, повинні становити не менше 75% загальної тривалості передач та фільмів у кожному з проміжків часу між 7:00 і 18:00, а також між 18:00 і 22:00, повідомляють «Українські новини».

Телекомпанії здійснюють трансляцію фільмів і передач, які не є їхнім власним продуктом, виключно державною мовою, за винятком фільмів і передач (крім дитячих і анімаційних), створених до 1 серпня 1991 року. При цьому фільми і передачі, трансляція яких допускається не українською мовою, субтитрируються державною мовою.

Також у законі вказано, що передача вважається виконаною українською мовою, якщо всі виступи (репліки) дикторів передано українською. При цьому допускається використання інших мов без дублювання й озвучування при репортажах із місця подій (крім мови та реплік репортерів), коментарях гостей передач, музичних кліпах, які містять текстовий супровід, і в творах мовами корінних народів України.

За невиконання вищевказаних вимог телерадіокомпанія оплачує штраф у розмірі 5% загальної суми ліцензійного збору. Квоти не застосовуються до телекомпаній іноземного мовлення; телекомпаніям, які показують науково-просвітительські передачі офіційними мовами Європейського Союзу; телерадіокомпаніям, які здійснюють радіомовлення; телеканалам, освітні програми яких спрямовані виключно на вивчення іноземних мов. Протягом першого року з моменту набрання законом чинності програми і передачі, які повністю або частково створені телерадіоорганізацією, зараховуються в частину виконаних державною мовою. Раніше стало відомо, що Національна рада з питань телебачення і радіомовлення розпочне моніторинг щодо дотримання мовних квот телеканалами, у ефірі яких впродовж останніх місяців частка української мови була найнижчою.

Джерело: https://ua.news/ua/vidteper-telebachennya-translyuvatime-75-ukrayinskogo-produktu

Останні зміни П'ятниця, 13 жовтня 2017 12:46
Прочитано 282 разів
Оцініть матеріал
(1 Голосувати)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі