Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Діти знайшли шприц на території дитсадка "Теремок" і вкололись ним

Вівторок, 03 жовтня 2017 16:56 Автор 

Цього разу у дитячому садку "Теремок" в смт Макарові Київської області нікого не закрили на ніч у групі (як це трапилось із 4-річним хлопчиком ще пів року тому). Граючись на подвір'ї в пісочниці, діти знайшли використаний шприц із голкою і покололи один одного... Де знову були вихователі? Питання риторичне для цього виховного закладу.

Натомість, вихователі почали звинувачувати дітей, що ті "не туди полізли" і самі винні у тому, що сталося...

Чому такі прикрі випадки трапляються саме у "Теремку"? І як бути батькам, коли вихователям вони довіряють найдорожче, що мають, а ті не виконують своїх обов'язків і нехтують дитячим здоров'ям?!

Після випадку, коли хлопчика закрили у дитсадку, а батькам сказали, що їхню дитину забрав додому невідомий хлопець, виховательку звільнили, звісно, без зайвого розголосу. Хлопчик з того часу не часто відвідує садок...

Випадок, коли діти вколось невідомого походження шприцом, стався вчора, сьогодні батьки провели напружений день, здаючи аналізи на наявність можливих вірусів. На щастя хвороб не було виявлено. Але тепер, протягом року кожного місяця ці дітки мають здавати кров на аналіз, а батьки жити у страху за життя та здоров'я своєї малечі.

Редакція порталу звертається з проханням до відповідних органів та структур, нарешті навести лад у дитячому закладі, де наражаються на небезпеку наші діти!

Прийшов час, коли обставини змушують з'ясувати обов'язки вихователів, обслуговуючого персоналу, дотримання санітарних норм у дитячому закладі та належного рівня менеджменту в колективі!

Для батьків, діти яких потрапили в цю ситуацію, намагайтесь тримати спокій! Перш за все, не впадайте у СНІДофобію і не панікуйте. Тверезо оцінюйте ризик (або його відсутність) у вашій конкретній ситуації. Якщо немає видимої крові чи рідини, що може містити віруси, то ризику зараження ВІЛ теж немає. Якщо ж видима свіжа(!) кров була, то ризик зараження існує. Пам’ятайте, що засохла кров не містить живих вірусів.
З приводу випадкових уколів різними типами голок корисною буде інформація, отримана з досліджень, проведених серед медперсоналу лікарень Замбії, де рівень ВІЛ-інфікованих пацієнтів досягає 50 %. Тож статистика така: потрапляння будь-якої кількості крові на неушкоджену шкіру не є небезпечним, у разі уколу голкою від шприца, яка містить завідомо інфіковану кров, вірогідність зараження — 20 %, у випадку уколу суцільною хірургічно голкою – вірогідність не більше 2 %.
Зверніть увагу, це стосується голок тільки зі свіжою кров’ю, бо, як було вже сказано вище, засохла кров не містить вірусів. До того ж ВІЛ відрізняється винятковою нестійкістю у зовнішньому середовищі (до 5-6 годин), на нього згубно діє ультрафіолет (сонячне світло) і висока температура. Проте в рідкому середовищі вірус може зберігати свою активність до 15 діб (за умови, що він має дуже високу концентрацію), а у замороженому стані — до кількох років.
Крім ВІЛу, велику небезпеку становить вірус гепатиту. Тут варто зазначити, що гепатит типу С також нестійкий у зовнішньому середовищі і вірогідність заразитися ним у разі уколу голкою з інфікованою кров’ю — не більша 20 %, а у випадку уколу хірургічною голкою — близько 2 %. Як і вірус ВІЛу, гепатит С при висиханні деактивується, тому основну загрозу, на думку медиків, у разі уколу використаним шприцом становить гепатит В.
У випадку уколу голкою з інфікованою кров’ю вірогідність його «підхопити» сягає 95 %, а у випадку уколу хірургічною інфікованою голкою — 20 %. Навіть після потрапляння інфікованої гепатитом В крові на неушкоджену шкіру існує 10 % ризик захворіти на цю хворобу.
То що ж робити, якщо вам не вдалося вберегтися від уколу голкою використаного шприца? Закордонні і вітчизняні спеціалісти рекомендують у таких випадках не хвилюватися, оскільки, за статистикою, вірогідність зараження ВІЛ-інфекцією чи гепатитом С наближається майже до нуля, а від гепатиту В більшості громадян України (дітям ще в дитбудинку) роблять щеплення. Та все ж, якщо такий прикрий інцидент трапився, то перш за все необхідно промити місце уколу великою кількістю проточної води з милом, а потім обробити будь-яким дезінфікуючим засобом: перекисом водню, етиловим спиртом, зеленкою, йодом і т. п.
Якщо цих заходів, на вашу думку, недостатньо, то ви можете звернутися до місцевого лікаря-інфекціоніста чи у Київський міський центр СНІДу (вул. Відпочинку, 11). Бажано прихопити з собою шприц, яким вкололися, перед цим помістивши його у скляну банку з метою уникнення повторних уколів. У медичному закладі можуть зробити аналіз промивних вод зі шприца і, за необхідності, призначити профілактичне лікування.

Джерело: https://borinfo.com.ua/boryspil-products-news-2014-3-418-3

Останні зміни Субота, 07 жовтня 2017 08:42
Прочитано 1508 разів
Оцініть матеріал
(9 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі