Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Чому на Макарівщині гинуть домашні кролі?

Вівторок, 03 жовтня 2017 09:06 Автор 

До уваги власників домашніх кролів! Як повідомила начальник ветеринарної лікарні Макарівського району Елла Кудлай, на сьогодні в районі масово почали хворіти свійські кролі. Найбільше тварини потерпають від 2 вірусних хвороб: міксоматозу та геморагічної хвороби кролів («некротичний гепатит», «геморагічна пневмонія» кроликів).


І якщо відсоток смертності від першого вірусу не значний, то геморагічна хвороба протікає гостро, характеризується явищами геморагічного діатезу у всіх органах, особливо в легенях і печінці. У більшості випадків смертність тварин становить 100%!

Збудник хвороби РНК-вірус сімейства Caliciviridae. Розмір віріона 28-37 нм, ікосаедральной форми, високовірулентен. Вірус здатний викликати утворення в організмі тварини віруснейтралізуючою, комплементсвязивающіх, антігемагглютінірующіх антитіл. Вірус стійкий до ефіру, хлороформу, інактивується 0, 1%-ним розчином формаліну протягом доби.

До збудника чутливі тільки кролики незалежно від породи і статі, серед яких найбільш чутливі дорослі особини масою 3,0 -, 5кг. У неблагополучних господарствах молоді кроленята до 1,5 місячного віку, як правило, стійкі до захворювання, але по досягненню віку старше 2-х місяців вони можуть захворіти і загинути.

Джерелом збудника інфекції є хворі і перехворіли кролики, а також знаходяться в інкубаційному періоді і стадії реконвалесценції. Вірус виділяється в зовнішнє середовище з витіканнями з носа і рота. Зараження відбувається в основному респіраторним шляхом при спільному утриманні хворих і здорових тварин.

Сприятливими факторами поширення збудника є: завезення інфікованих тварин, що знаходяться в інкубаційному періоді, стадії реконвалесценції або вірусоносійства; контакт здорових кролів з інфікованими тваринами на виставках, ярмарках, ринках, при злучки; використання без дезобробки інфікованого транспорту для перевезення кроликів, сировини або кормів; концентровані корми, інфіковані в заготівельних пунктах збудником інфекції при прийомі інфікованих шкурок кролів; рослинні корми, інфіковані хворими кроликами, мухи та комарі.

У кроликів інкубаційний період триває 48 години, іноді до 120 годин, клінічно хвороба майже не проявляється.

При надгострий перебігу зазвичай зовні здорові кролі відмовляються їсти, здійснюють кілька судомних рухів кінцівками і гинуть. Допомогти убезпечити тварин від цих хвороб можуть лише комплексні щеплення та оснащені москітними сітками клітки. Проте, і щеплені кролі можуть хворіти, адже не кожен організм здатний однаково виробляти антитіла до вірусу. Тому, якщо ви виявили хоча б одну загиблу тваринку в клітці, негайно потрібно вирізати все поголів’я. Для здоров’я людини вживання такого м’яса жодної загрози не несе. Тому, забитих тварин допускається вживати в їжу після термічної обробки. 

 

Останні зміни Вівторок, 03 жовтня 2017 09:26
Прочитано 813 разів
Оцініть матеріал
(1 Голосувати)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі