Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Увага! На Макарівщині шахраї "влаштовують" податкові перевірки

Понеділок, 25 вересня 2017 15:06 Автор 

Макарівське відділення Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області попереджає про непоодинокі випадки шахрайства з боку невідомих осіб, які представляються працівниками та керівником податкової інспекції та вимагають від підприємців винагороду за непроведення позапланових документальних перевірок.

У разі виникнення такої ситуації, повідомляємо про необхідність повідомити про таку інформацію за телефоном Управління внутрішньої безпеки ГУ ДФС у Київській області «гарячої лінії» (044)246 23 55.

Крім того, до кінця 2017 року в Україні діє мораторій на планові та позапланові заходи. Це регулюється Законом №1728 з 01.01.2017 р. до 31.12.2017 р. Проте, вийняток становлять позапланові заходи, які здійснюються органами держнагляду (контролю) з таких підстав:

1) на підставі обґрунтованого звернення фізособи про порушення госпсуб'єктом її законних прав (проводиться за погодженням Державної регуляторної служби;

2) за письмовою заявою госпсуб'єкта до відповідного органу держнагляду (контролю) про здійснення заходу держнагляду (контролю) за його бажанням;

3) за рішенням суду;

4) у разі настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку, що було пов'язано з діяльністю госпсуб'єкта.

До 31.12.2017 р. припиняється дія Закону України від 23.02.2012 р. №4448-VI «Про особливості здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності щодо фізичних осіб — підприємців та юридичних осіб, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності».

Зокрема, знято обмеження з перевірок органами санітарного контролю, Держпраці, органами соцзахисту та Держспоживзахисту «спрощенців» (юросіб та ФОП), які не є платниками ПДВ та діяльність яких не віднесена до високого ступеня ризику (згідно із Законом про держнагляд), а ПФУ — «спрощенців» (юросіб та ФОП) зі середнім ступенем ризику від провадження госпдіяльності.

«Спрощенців» у 2017 р. перевіряють за загальними нормами Закону про держнагляд з урахуванням приписів Закону №1728 щодо мораторію на перевірки у 2017 році.

Законом №1728 встановлено заборону на перевірки юросіб та ФОП, що зареєстровані у зоні АТО та/або змінили юрадресу, а саме:

— перевірки органами ДФС госпсуб'єктів, що провадять діяльність у населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють своїх повноважень, та в населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення на період проведення АТО (п. 5 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1726);

На відміну від попереднього мораторію, Закон №1728 чітко окреслює органи держнагляду та форми заходів, а саме: терміни «державний нагляд (контроль)», «заходи державного нагляду (контролю)», «органи державного нагляду (контролю)» вживаються у значеннях, наведених у Законі про держнагляд.

Законом №1726 ч. 1 ст. 6 Закону про держнагляд викладено в новій редакції, яка вимагає в такому разі погодження з органом держнагляду вищого рівня. Проте на час дії мораторію погодження надає саме ДРСУ (ч. 2 ст. 7 Закону №1728).

Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджуються та актуалізуються КМУ відповідно до Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».

— планові та позапланові перевірки (в т. ч. перевірки органами ДФС) госпсуб'єктів, які здійснили держреєстрацію зміни місцезнаходження з території проведення АТО на територію, підконтрольну Україні, і які втратили первинну документацію щодо здійснення ними госпдіяльності на території та в період проведення АТО (п. 6 розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону №1726).

Вищенаведена заборона не стосується тих юросіб та ФОП, що зареєстровані в зоні АТО та/або змінили юрадресу, які прийняли рішення про ліквідацію або подали письмову заяву про перевірку за власним бажанням.

Державні органи, на які мораторій не поширюється , перевіряють госпсуб'єктів з урахуванням Закону про держнагляд з урахуванням особливостей, передбачених міжнародними угодами та нормативно-правовими актами, якими встановлені їхні повноваження.

Держоргани, які мають право перевіряти у 2017 році. Мораторій не поширюється на перевірки юросіб та ФОП такими держорганами:

органом державного регулювання діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг;
Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР);
Держпродспоживслужбою;
ДФС та її територіальними органами;
Державною аудиторською службою України та її територіальними органами;
Державною службою експортного контролю;
Державною інспекцією ядерного регулювання України та її територіальними органами;
Держпраці та її територіальними органами;
Державіаслужбою;
органами Держархбудконтролю (нагляду);
Мінекології та природних ресурсів;
Нацрадою України з питань телебачення і радіомовлення;
Нацбанком;
Антимонопольним комітетом України.

 

Останні зміни Понеділок, 25 вересня 2017 15:39
Прочитано 565 разів
Оцініть матеріал
(1 Голосувати)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі