Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Роботодавець відмовляється платити зарплату. Що робити?

Вівторок, 19 вересня 2017 13:07 Автор 

Згідно зі статтею 115 Кодексу законів про працю України, роботодавець має виплачувати зарплату регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця. Але не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюють виплату. Якщо затримка виникла, працівник вже має право звертатися до суду.

Перш за все, варто звернутись до роботодавця стосовно виплати заборгованості. Краще зробити це письмово та мати копію, яку можна було б використати в суді. Якщо роботодавець відмовить або проігнорує ваше звернення, зверніться до комісії з трудових спорів, якщо таку створено на підприємстві. В іншому разі - до служби з питань праці. Це державна установа, яка контролює дотримання трудового законодавства роботодавцями. Якщо й це не допомогло, йдіть до суду.
Що для цього треба:

  • позовна заява з прорахованою заборгованістю;
  • негативне рішення роботодавця або комісії з трудових спорів;
  • якщо рішення немає - доказ письмового звернення до підприємства щодо виплати заборгованості.

У справах із зарплатних боргів позивачу не треба сплачувати судовий збір. Не обов'язково звертатися до суду за місцем реєстрації підприємства. Можна звернутися за місцем проживання працівника. У випадках ВПО - за тимчасовим місцем проживання.
Ще одна важлива особливість справ із зарплатних заборгованостей - вони не мають позивного строку давності.
Якщо працівник звільняється з підприємства, роботодавець зобов'язаний видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок того ж дня. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначена сума має бути виплачена не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. При нараховані суми власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
Працівник має право на отримання середнього заробітку за час затримки розрахунку.

Останні зміни Вівторок, 19 вересня 2017 15:57
Прочитано 381 разів
Оцініть матеріал
(1 Голосувати)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі