Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Самогубство. Як вчасно розпізнати перші крики відчаю? Куди йти і що робити?

П'ятниця, 15 вересня 2017 08:57 Автор 

Страшно іноді знову натрапити на черговий репортаж або статтю про втрачену молоду душу. Страшно усвідомлювати факт - людина згубила себе власними руками. Страшно розуміти, що творилося в юному серці на протязі останніх секунд життя. Чи шкодували вони? Які ж причини таких вражаючих вчинків, в основному, молоді? Згубний вплив аморального суспільства? Неможливість знайти вирішення особистої проблеми? Відчуття власної безпорадності? 

Щорічно на такий фатальний крок зважується близько мільйона людей в усьому світі. Статистика дійсно змушує приділити максимально уваги на подібного роду надзвичайним подіям. Згідно офіційних даних, в Україні на 100 тис. населення здійснюється більше, ніж 20 завершених самогубств. В основному, звичайно, самогубства скоюють в стані афекту, глибокої депресії, емоційної нестабільності. Але найчастіше – під дією алкоголю, психотропних або наркотичних засобів. Показник суїцидів серед залежних від наркотиків у сільській місцевості катастрофічний (322,6 на 100 тис. населення) і перевищує в 1,8 рази аналогічний показник у містах (177,8 на 100 тис. населення). Батькам належить найважливіша роль в запобіганні підвищення показників таких невтішних даних – вчасно розпізнати проблему. Перша і найочевидніша ознака – так званий «селфхарм» (в психологічній термінології «властивість причиняти собі фізичні страждання задля того, щоб позбутися психологічних». Зазвичай на тілі «людей, які страждають» з’являються видимі ознаки, такі як порізи на руках та ногах, синці, подряпини. Це крик про допомогу. Відчай. Перші тихі кроки смерті. 

Якщо ви самі не здатні відверто поговорити зі своєю дитиною, обережно навівши їй вагомі аргументи про важливість існування кожної особи в суспільстві, цінність життя та змотивувати до подальшої боротьби з будь-якими негараздами, не варто нехтувати можливістю отримання безкоштовної кваліфікованої допомоги.

На сьогодні, окрім громадських організацій, клубів та психологічних тренінгів, державою створено декілька установ, де працюють досвідчені спеціалісти — психіатри і психотерапевти, які в змозі встановити контакт, вислухати і надати необхідну допомогу, а при необхідності — направити до амбулаторно-поліклінічної установи.
Одна з найбільших помилок, яких допускає людина, коли відчуває пригнічений психологічний стан, це намагання самотужки собі допомогти. Варто зрозуміти, що в таких ситуація ніколи не можна залишатись наодинці з собою. Куди ж можна звернутись за кваліфікованою допомогою?


• Для початку, можна зателефонувати в кабінет практикуючого лікаря психіатра Макарівської ЦРЛ : 5-11-60;
• При Макарівській ЦРЛ в інфекційному відділенні також функціонує кабінет «Довіри». Тут веде прийом медичний психолог з 08.00 до 12.00 (понеділок, середа, четвер);
• На базі Київського міського психоневрологічного диспансеру №5 організовано цілодобовий безперервний «Телефон довіри» 456-17-02 456-17-25.
• На базі Київської міської психоневрологічної лікарні № 2 (вул. Миропільська, 8, тел. реєстратури 543-86-34) діє кабінет соціально-правової допомоги, який входить до складу диспансерного відділення.
• Київський центр соціальної адаптації літніх людей, інвалідів та інших осіб, які не мають певного місця проживання (для чоловіків), село Ясногородка Вишгородського району Київської області. Контактний тел.: 067-246-23-49; 067-409-30-10. Організація допомагає тим, хто раніше проживав у місті Києві з метою реінтеграції в суспільне життя. Термін проживання — до 9 місяців, потрібні результати флюорографічного та деяких лабораторних обстежень, путівка з Департаменту соціальної політики КМДА, контактні тел.: 408-93-31, 408-01-61.
• Будинок соціального піклування з відділенням нічного перебування та соціальним готелем (вул. Суздальська 4/6) для громадян без визначеного місця проживання і тих, хто опинився в екстремальній ситуації. Послуги: надання юридично-правової, психологічної, побутової допомоги, сприяння у встановленні особи, відновлення документів і паспортизація, допомога у працевлаштуванні. Установа опікується особами, які здатні самі себе обслуговувати. Контактний тел.: 404-08-99. Філія організації знаходиться за адресою: пров. Лобачевського, 8а, тел. 591-54-40.


І завжди, де б ви не були, які б лихі думки не пролітали у вашій голові, пам’ятайте: «усяке зло пропаще – все зміниться на краще.»
Самогубство ніколи не стане виходом зі становища. Не варто соромитись попросити про допомогу, можливо вже завтра ви зможете допомогти комусь іншому. Адже у світі стрімкого інформаційного та технологічного розвитку, де поняття стресу стало буденним для людини, кваліфікована психологічна допомога потрібна чи не кожному жителю планети. Інколи життя людини просто рятує розмова навіть з незнайомцем!

Останні зміни Понеділок, 18 вересня 2017 15:31
Прочитано 455 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі