Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

В яких аптеках можна безкоштовно отримати медичні препарати за програмою "Доступні ліки"?

Понеділок, 04 вересня 2017 12:16 Автор 

В реалізації Урядової програми «Доступні ліки» в Макарівському районі приймають участь 2 аптеки:
- Макарівська районна аптека № 10 та 10 аптечних пунктів 2-ої категорії при медичних амбулаторіях загальної практики сімейної медицини;
- Аптека ФОП Хорошун Оксана.
КЗ «Макарівський центр ПМСД» щотижнево, в понеділок та п’ятницю, звітується перед департаментом охорони здоров’я КОДА про кількість виписаних рецептів та відшкодування їх вартості. На 2017 рік на реалізацію Урядової Програми «Доступні ліки» в Макарівському районі передбачено субвенцію з державного бюджету в сумі 600,7 тис. грн. Місячний ліміт складає 66,7тис.грн. «Доступні ліки» - це урядова програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смертності. Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати БЕЗКОШТОВНО або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями:
1. серцево-судинні захворювання
2. бронхіальна астма
3. діабет 2 типу
Перелік лікарських засобів, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна знайти у Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, на сайті Міністерства охорони здоров’я https://goo.gl/HUJWzk - це новий оновлений реєстр ліків, до якого ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробники країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. Раніше у програмі брали участь 157 препаратів. У новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 – на діабет ІІ типу, 4 – бронхіальну астму у порівнянні з попередніми місяцями.


Які МНН (діюча речовина) входять до програми?

Серцево-судинні захворювання:
Аміодарон (Amiod arone)
Амлодипін (Amlodipine)
Атенолол (Atenolol)
Верапаміл (Verapamil)
Гідрохлортіазид (Hydrochlorothiazide)
Спіронолактон (Spironolactone)
Фуросемід (Furosemide)
Дигоксин (Digoxin)
Еналаприл (Enalapril)
Ізосорбіду динітрат (Isosorbide dinitrate)
Карведілол (Carvedilol)
Клопідогрель (Clopidogrel)
Метопролол (Metoprolol)
Нітрогліцерин (Glyceryl trinitrate)
Симвастатин (Simvastatin)
Бісопролол (Bisoprolol)
Бронхіальна астма:
Беклометазон (Beclometasone)
Будесонід (Budesonide)
Сальбутамол (Salbutamol)

Діабет II типу:
Метформін (Metformin)
Гліклазид (Gliclazide)

Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню - це перелік із 21 МНН, які входять до програми «Доступні ліки» і включає в тому числі інформацію про:

• міжнародну непатентовану назву
• торгівельні назви
• форму випуску
• сила дії (дозування)
• виробника
• оптово-відпускну ціну дози за упаковку.
Міністерство охорони здоров’я порівняло ціни на аналогічні МНН у 5 сусідніх країнах України - Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії. На основі середньої ціни за добову дозу лікарського засобу в цих 5 країнах, уряд встановив граничну ціну на лікарський засіб в Україні, а також ціну, яку повністю відшкодовує держава. Реєстр також містить стовпчик «Розмір відшкодування за упаковку.  Держава компенсує вартість лікарського засобу за найнижчою ціною, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Саме такий препарат пацієнт отримає безкоштовно. Препарат, ціна на який не перевищує граничну оптово-відпускну ціну, пацієнт може отримати доплативши лише різницю між розміром відшкодування за упаковку та фактичною ціною препарату. Референтне ціноутворення дозволить знизити ціни на основні лікарські засоби та зробити їх доступнішими для пацієнтів.

 

Як пацієнт може отримати ліки за програмою «Доступні ліки»?


Лікар виписує пацієнту рецепт на лікарський засіб вказуючи непатентовану назву (МНН) (діючу речовину ліків). Без рецепта ліки за програмою «Доступні ліки» отримати не можливо. На кожну призначену лікарем МНН має бути виписаний окремий рецепт. З цим рецептом пацієнт іде до аптечного закладу, що бере участь у програмі “Доступні ліки". 

Як це працює?


Після візиту лікаря, пацієнт отримав рецепт на лікарський засіб з діючою речовиною “Бісопролол” 5 мг, ЗО таблеток. В аптеці пацієнту пропонують декілька торгових марок, які містять МНН “Бісопролол”. Пацієнт вирішує, яку торгову марку придбати: ТМ1, ТМ2, ТМЗ, ін. Якщо, наприклад, ТМ2 - визначений, як лікарський засіб з найменшою вартістю, тоді пацієнт отримає його безкоштовно. А за ТМЗ пацієнту доведеться доплатити - фактично різницю між ціною ТМ1 та ТМЗ. Скільки потрібно доплатити, вказано в стовпчику 14 Реестру. Якщо ТМ1 не підпадає під програму «Доступні ліки», тому що його ціна за добову дозу перевищує максимально дозволену Реєстром гранично оптово-відпускних цін (3,33 грн за дозу у порівнянні з 0,73 грн за дозу у 5 референтних країнах). Вартість цих ліків держава не відшкодовує.


Якщо в аптеці закінчились безкоштовні ліки?


1.Пацієнт може зачекати, поки ліки надійдуть в аптеку.
2.Пацієнт може звернутись в іншу аптеку.
3.Пацієнт може обрати іншу торгову марку та доплатити різницю.
Більше інформації про урядову програму «Доступні ліки» шукайте на сайті Міністерства охорони здоров’я: http://www.moz.aov.ua З усіх питань щодо програми «Доступні ліки» звертайтесь за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. або на гарячу урядову лінію 15-45.

Останні зміни Вівторок, 05 вересня 2017 21:18
Прочитано 586 разів
Оцініть матеріал
(1 Голосувати)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі