Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Навчальні заклади Макарівщини переходять на альтернативне опалення

Четвер, 31 серпня 2017 10:35 Автор 

Завтра розпочинається новий навчальний рік. Як підготувались освітні заклади району зустріти учнів ми вже показували фоторепортаж. Поточні ремонти, часткову заміну меблів та шкільного обладнання зробили майже всі. А як щодо підготовки до опалювального сезону, який також не за горами. Для того, щоб холод, як завжди, не застав нас зненацька. Вирішили поцікавитись, як будуть отоплюватись навчальні заклади Макарівщини цієї зими?
На сьогодні в районі функціонує 33 навчальних заклади. З них 13 знаходиться на альтернативному опаленні, 16 – отоплюються газом. Але в найближчій перспективі – встановлення твердопаливних котлів і відмова від газового опалення.
Ще буквально кілька років тому ставлення до пелетних котлів було вельми прохолодним. Але нині ситуація змінилася. Це пов'язано з підвищенням цін на електроенергію та газ, дночасно зі зниженням цін на пелетні опалювачі і розширенням їх асортименту. Опалення на пеллетах стало доступніше і попит на нього помітно виріс. Крім того, що пелетні котли більш економніші, як перевірено на практиці у школах Макарівщини, вони значно більше дають енергії, а відповідно і тепла.
Для прикладу, позаторік взимку в Макарівському ліцеї батареї «лопались» від морозу на газовому опаленні, а діти в класах сиділи у верхньому одязі. Цього року після переходу на альтернативне опалення (пелети), температурний показник у класних приміщеннях у зимні місяці не опискався нижче +18 градусів.
Пелети – це так звані паливні деревні гранули. По суті, це просто відходи деревообробної промисловості, які спресовані у формі гранул. Виготовляють їх без використання хімічних добавок, що робить цю продукцію екологічно чистою. Особливість пелет полягає в тому, що при їх згоранні виділяється тепла більше, ніж від ряду інших видів палива. Зокрема, при спалюванні 1 тонни цих матеріалів виділяється така ж кількість енергії, як при повному згорянні 1,6 тонн дерева, 480 куб. метрів газу або 500 л. дизпалива.
Завдяки цьому опалення пелетами складає конкуренцію іншим видам опалення. І при цьому їх вартість не схильна до таких підвищень, як наприклад, вартість газу (цього року за 1 м. куб. газу доведеться платити 9 грн. + 68 коп. за його транспортування!) або дизельного палива.
Переваги опалення пелетами має багато достоїнств. Вони полягають в наступному:
• котли не потребують спеціального обслуговування. Збирання золи можна здійснювати 1-2 рази на місяць. На великій кількості сучасних моделей реалізована функція автоматичного очищення;

• високий ККД, рівний 70-95 %;

• багато моделей мають додатковий контур гарячого водопостачання;
• вибухо- і пожежна безпека;

• зручність при зберіганні і транспортуванні палива. Єдина вимога до приміщення, де здійснюється зберігання - це сухість;

• відсутність неприємних запахів при експлуатації.
Як бачимо, переваг більше, ніж досить. У районному відділі освіти нам повідомили, що найближчим часом буде встановлено твердопаливні котли у навчальних закладах сіл Ясногородка, Яблунівка, Ніжиловичі. Наразі там готують приміщення котелень. Вирішили подивитися, в якому ж вони стані?

 

 Ясногородське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок»

 

 

 Яблунівське навчально-виховне об’єднання «Загальноосвітня школа І-ІІ ступенів – дитячий садок»

 

 

 

Ніжиловицьке навчально-виховне об’єднання "Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дитячий садок"

 

 

За словами директорів навчальних закладів, ці приміщення не використовувались за призначенням ще з 90-х років. Роботи багато, чи встигнуть до морозів, побачимо.
P.S. Очільники району на одному із публічних заходів заявили, що і надалі будуть сприяти переходу освітніх закладів Макарівщини на альтернативне опалення. Крім того, планують профінансувати з районного бюджету очистку систем опалення навчальних закладів, яка не проводилась ще з часів СРСР...
Разом слідкуємо за виконанням обіцянок! 

Останні зміни Понеділок, 25 червня 2018 12:55
Прочитано 495 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі