Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Де працюють вчорашні студенти Макарівського медичного коледжу

П'ятниця, 11 серпня 2017 11:32 Автор 

Медицина – воістину найблагородніша з наук. Все, чого ми прагнемо в житті – відчувати гармонію, як в співіснуванні з зовнішнім світом, так і з самим собою. Невід'ємним атрибутом цього є здоров'я. Але, що робити, коли стан абсолютного комфорту раптом змінюється, набувши неприємних для нас симптомів? Потрапивши в будь-які життєві ситуації, людина, а саме – її психологічне або фізичне здоров'я зазнають змін. Порушується нормальна життєдіяльність організму під впливом несприятливих чинників внутрішнього й зовнішнього середовища. Щоб постійно коректувати звичний стан, ба навіть більше - рятувати життя, втілено в реальність таке поняття як «система охорони здоров'я» і, зрозуміло, професія медичного працівника.
Професію медичного працівника обирають лише люди з щирим серцем, добрими помислами та чуйною душею. Чи лікар ти, чи фельдшер, чи медсестра/медбрат – мета залишається єдиною – бути поруч з тими, кому тяжко на деякий час звикнути до свого недугу, полегшувати біль та страждання і усувати прояви захворювання до настання повного одужання.
Щороку навчальні заклади з медичним напрямом підготовки поповнюють кваліфікованими спеціалістами у своїй галузі роботи все більше лікарень, госпіталів, поліклінік, ФАПів та інших медичних установ у всіх областях нашої держави та далеко за її кордонами.
Але чи всі випускники, отримавши такий омріяний диплом, працюють за спеціальністю? Чи всі вони можуть знайти роботу? Зрозуміло, що державників робочим місцем забезпечує держава. А як бути тим, хто навчався за контрактом?
Історія Комунального вищого навчального закладу Київської обласної ради «Макарівського медичного коледжу» взяла свій початок рівно 60 років тому. І саме за ці 60 років коледж став альма-матір'ю для понад 6000спеціалістів в галузі медицини у всіх куточках нашої країни. Щороку здобути невичерпні знання та пов'язати свою долю з медициною, вступивши в «Макарівський медичний коледж», прагне близько 60-90 абітурієнтів з майже всієї території України. Найчастіше подати документи приїжджають з Київської, Волинської, Житомирської, Закарпатської та Рівненської областей.
Удосконалення практичної підготовки студентів відбувається під час проходження практики на практичних базах Макарівського, Бородянського, Іванківського, Києво-Святошинського, Фастівського та Поліського районів.
Цього року ряди медичних працівників поповнили 79 випускників коледжу–49 – лави фельдшерів, 30 – медичних сестер. Приблизно 5 з них влаштувалися на роботу в Макарівську ЦРЛ.
В основному студентів, які навчалися на державній основі направляють на роботу в Київську обласну клінічну лікарню, Національну дитячу спеціалізовану лікарню «ОХМАТДИТ», Центр дитячої кардіології та кардіохірургії та інші медичні установи не тільки Київської, а й різних областей. 
Студентам надається список таких установ з робочими місцями і вони можуть самі обирати, де їм зручніше буде працювати. Зрозуміло, що людина, яка проживає у Волинській області фізично не зможе їздити на роботу в Київ. Зрештою, здійснюється розподілення студентів.
З тими, хто навчався на контракті ситуація дещо схожа, але вони мають самі дізнаватися про наявність вільного робочого місця та домовлятися про працевлаштування.
Диплом «Макарівського медичного коледжу» видається за європейським зразком. Тому, за словами однієї з випускниць, багато хто з задоволенням приймає на роботу випускників саме цього коледжу.

Якщо говорити про роботу за кордоном, припустимо, в Польщі, то тут можна стверджувати, що з документом про вищу освіту такого зразка влаштуватися значно легше – варто вирішити деякі питання з документами і здати екзамен на мову. Інші екзамени (Анатомія, Фізіологія чи Догляд за хворими) здавати потрібно лише у випадку, коли в тебе звичайний диплом.
Але справа не лише в дипломі. Викладачі здатні не тільки вкласти в юні голови студентів знання, але й навчити дисципліні, толерантності та відповідальності за кожен свій крок і вчинок.
Думаю, кожен з вас погодиться з тим, що саме такі якості мають виховуватися в юних громадян нашої країни. Тим паче, коли мова йде про майбутніх медиків. Лише добро і прагнення до самовдосконалення можуть реформувати вже не зовсім досконалі принципи моралі в сучасному світі.

 

Останні зміни Понеділок, 21 серпня 2017 19:11
Прочитано 1151 разів
Оцініть матеріал
(5 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі