Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Нові субсидії, які зміни на нас чекають

Понеділок, 31 липня 2017 04:59 Автор 

Кабінет міністрів поновив програму субсидій: нові правила вже діють, однак повноцінно зміни українці відчують в жовтні, коли стартує черговий опалювальний сезон. Число субсидіантів влітку скорочується, а восени сімей, які отримують “знижку на комуналку”, стає значно більше. В цьому році виявилося, що грошей на субсидії не вистачає. На програму додатково виділили більше 14 мільярдів гривень, крім того, ще близько 8 мільярдів заберуть у домогосподарств. Які ж зміни відбулися?

Зокрема, враховано новий період, за який враховуються доходи. Користуватися доходами, які людина отримувала півтора роки тому, сьогодні, не зовсім справедливо.

На даний момент українцям перераховують субсидії, які вони будуть отримувати до жовтня цього року. При цьому враховують доходи з квітня минулого року по березень цього року. На початку цього року мінімальна зарплата зросла в два рази, сім’ї з двома мінімалку влітку доведеться платити за комуналку не більше 375 гривень. Якщо цих коштів вистачить на оплату соціальних нормативів комунальний послуг не в опалювальний сезон, субсидія такій сім’ї не призначена.

Раніше субсидія нараховувалася виходячи з доходів за попередній календарний рік, зараз же – по доходах за минулі чотири квартали. Це дозволить при розрахунку субсидії на наступний опалювальний сезон враховувати зростання мінімальної зарплати.

Крім того, під ударом опинилися боржники. Якщо отримував субсидію і накопичив борг як мінімум за два роки, знижку не продовжують. Як припускають в Міністерстві соціальної політики, таке рішення буде стимулювати українців погашати заборгованість.

Ще один важливий момент – перегляд нормативів. Їх на наступний опалювальний сезон скоротять. Якщо раніше субсидія покривала 5,5 кубометра газу на квадратний метр, то в наступному опалювальному сезоні знижка буде нараховуватися тільки на п’ять кубів блакитного палива.

Припустимо, сім’я в будинку площею 70 квадратних метрів минулої зими могла спалювати 385 кубів. У жовтні цього року на таку ж площу виділять вже 350 кубів, якщо витрачати стільки ж – за 35 кубів доведеться платити без субсидії. На даний момент такий обсяг газу коштує 240 гривень. Переглянули і норматив на центральне опалення – з 0,0548 до 0,0431 Гкал на квадратний метр. Родини, які витрачали рівно за нормативом, доведеться або економити, або частину суми оплачувати без субсидії.

Ще одне важливе нововведення – впроваджена монетизація. Правда, тільки частково. Держава забере в українців більшу частину невикористаної субсидії. Під монетизацію потрапили тільки ті субсидіанти, які опалювали будинки за допомогою газу або електроенергії. Так, грошима повернуть вартість 100 кубів газу (приблизно 680 гривень) або 150 кВт * год електроенергії, якщо їх витрачають на опалення (174 гривні).

Скільки грошей держава витратить на субсидії

У Міністерстві фінансів підрахували, що в цьому році на субсидії потрібно витратити приблизно 75 мільярдів гривень. А виділили всього 47 мільярдів. Держава накопичила мільярди боргів за субсидії перед постачальниками послуг. Парламент вже схвалив виправлення в бюджет країни.

На субсидії додатково “дали” більше 14 мільярдів. Крім того, 8 мільярдів повернули державі (невикористана сума субсидії).

Однак кардинально ситуацію це не змінить. Кожна друга українська родина отримує субсидії, і для бюджету це стає занадто важкою ношею.

Джерело: http://ukrainians.today/onovlena-programu-subsydij-chogo-chekaty-ukrayintsyam

Останні зміни Вівторок, 01 серпня 2017 14:32
Прочитано 469 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі