Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Де на Макарівщині можна відпочити біля води?

Вівторок, 11 липня 2017 10:37 Автор 

Ось і повернулась літня спека. Звісно, ховатись від палючого сонця можна і в прохолодних домівках, але душа у такі хвилини бажає опинитись на березі моря, річки чи озера, а тіло – окунутись у прохолодну чисту водойму. Макарів стоїть на берегах мальовничого Здвижа, у селах району вдосталь ставків, а ось щоб відпочити і покупатись, таких місць з роками стає все дедалі менше. Кореспонденти «МД» відвідали найпопулярніші за останні роки місця відпочинку макарівчан та мешканців району і знайшли відповідь на запитання, де на Макарівщині можна відпочити з комфортом і з мінімальними затратами?.  

Не так давно найпопулярнішим місцем відпочинку біля води був пляж «Маска». Не офіційний, звісно, але з чистим пісчаним берегом, волейбольним майданчиком. Тут неодноразово відбувались спортивні змагання з волейболу, мотокросу, було людно і весело. Сьогодні «Маска» виглядає ось так:

 

 DSC 0066 1025x683

DSC 0068 1025x683

 

 

Берег та місце для купання поросли травою і очеретом, на воді все більше розростається ряска, для того, щоб поплавати, місця майже немає. Але люди приїжджають не на довго: діти місять коло берега мул, а дорослі п’ють алкоголь… і кидають пляшки під дерева, бо сміття діти нікуди, а забрати з собою, мабуть, ВАЖКО! Тому, місцем відпочинку «Маску» назвати вже не можна. А шкода.

 DSC 0111 1024x683

 

DSC 0113 1024x683

Їдемо далі. Відомий раніше пляж під назвою «Дике» в сторону с. Маковище. Тут також колись можна було окунутись у прохолодну гладь Здвижа. Тепер один прохід до річки заріс комишем, інший хоча б трохи засипаний піском. Ось і все. А раніше на цьому місці проводились пляжні дискотеки для молоді всього району (

 

DSC 0104 1024x683

 

 

DSC 0103 1024x683

Зони відпочинку «Чорнобильське» та «На грибку» що в районі Зарічки також були у свій час людними місцями. Зараз – зарослі та мул. Але люди все рівно тут відпочивають, бо немає де. А поїхати кудись далі, не всі мають можливість.

DSC 0061 1025x683

 

 

DSC 0064 1025x683

Ситуація  на території «Панського парку» також не краща. Тут замість відпочивальників ми зустріли вужа, що ніжився на сонці серед захаращеного проходу до річки.

 

DSC 0056 1025x683

 

 

DSC 0055 1025x683

Наразі роботи по розчищенню Здвижа ще не завершені, тому говорити про облаштування зони для купання або просто відпочинку біля води поки що зарано. Адже не відома остаточна глибина біля берегів і кінцевий результат очистки.  Більшість ставків на території селищ та сіл району перебувають в оренді і приватним особам куди цікавіше їх зариблювати та організовувати платний вилов риби, а не громадські безкоштовні місця для відпочинку. Тому й виходить такий парадокс, з усіх сторін на Макарівщині вода, а купатись влітку ніде. Поодинокі місця, де хоч якось можна відпочити коло води тримаються виключно на ентузіазмі окремих небайдужих громадян. Але це лише винятки із сумного правила, яке рідко підтримують відпочивальники.

 Озеро в с. Маковище. Тут чистий пляж і немає зарослів. Відсутність смітників свідчить про те, що люди вміють відпочивати і своє сміття за собою прибирають.

DSC 0107 1024x683

 

DSC 0108 1024x683

Берег озера в с. Почепин. Популярне на сьогодні місце відпочинку і дітей, і дорослих. Тут кожного року оновлюється пісчаний настил, є поля для пляжного волейболу та міні-футболу, лавки, смітники (сміття періодично вивозиться). Минулого року навіть районна влада організовувала тут масове прибирання прибережної зони. Проте, підтримки та зацікавленості в тих, хто постійно тут відпочиває ініціатива не викликала. Мабуть, не знайдеться людини, кому б хотілося купатися у захаращеній річці, відпочивати на засміченому пляжі, але мало у кого виникне бажання самому спробувати прибрати смітники і облагородити імпровізовані місця відпочинку.

DSC 0100 1024x683

 

 

DSC 0094 1024x683

 

DSC 0099 1024x683

Можна також спробувати відпочити на озері в с. Пашківка. Тут організовано платний вилов риби, але є невеличкий пісчаний берег, на який для бажаючих вхід вільний.

А це озеро в с. Плахтянка. На території ми зустріли Василя Бабенка, голову громадської організації «Пляхтянське товариство рибалок», яка була створена з метою облагородження та зариблення захаращеного ставка. «Найважче нам було організувати місцевих мешканців, зробити так, щоби захотілось щось робити для себе в селі, перейти оцей бар’єр недовіри що можна щось змінити власними силами. Але поступово, з миру по нитці, як то кажуть, бідному сорочка – нам вдалося досягти бажаних результатів і навіть стати прикладом самоорганізації для інших громад. І це без копійки державних коштів. Лише власна ініціатива», - розповідає пан Василь.

DSC 0078 1025x683

 

 

DSC 0089 1024x1536

Він демонструє нам облаштовані місця відпочинку навколо озера, чисту територію, столи, лавки, мангали, громадський туалет, сучасну нову гойдалку, пісчаний берег, просторий пірс, мішки для сміття (яке організовано вивозиться 2 рази на тиждень). Тут цивілізований достойний відпочинок самі для себе і для гостей організували мешканці с. Плахтянка не чекаючи доки хтось прийде і зробить для них щось хороше. Для початку створили громадську організацію, масово зібрали кошти на облаштування і зариблення ставка. Тепер підтримують його у належному стані і самі патрулюють, щоб відпочивальники прибирали за собою і не виловлювали рибу без дозволу. Відпочинок на цьому озері абсолютно безкоштовний для всіх бажаючих. А таких, за словами Василя, особливо у вихідні погожі дні просто дуже багато. Яблуку ніде впасти. Приїжджають купатися не тільки з усього району, а навіть зі столиці і ночують в наметах. Беруть тут гроші лише за придбання річного абонемента на вилов риби: для місцевих 200 грн., для гостей 700 грн. і ловити рибу можна хоч щодня!

 

DSC 0091 1024x683

 

DSC 0093 1024x683

 

DSC 0085 1024x683

Є звісно в районі приватні місця для відпочинку, але потрапити туди коштує не дешево і більшості мешканцям району це не по кишені. В мережі Інтернет є безліч матеріалів на тему: «Як відпочити у Київській області», але у більшості з них немає жодної згадки про Макарівський район (окрім страусиної ферми і Київського Гольф Клубу). Замислитись є над чим. Якщо у вашому населеному пункті є облаштовані місця для відпочинку, діліться фото та досвідом у коментарях. Зробимо Макарівщину кращою для себе! 

 

 

 

 

 

Останні зміни Понеділок, 25 червня 2018 14:59
Прочитано 1459 разів
Оцініть матеріал
(1 Голосувати)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі