Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Резонансна подія в с. Грузьке! Люди блокують проїзд до свиноферми

Субота, 01 липня 2017 09:44 Автор 

Громада с. Грузьке повстала проти роботи місцевої свиноферми. Вже другу неділю поспіль мешканці села перекривають проїзд транспорту, який постачає на свинокомплекс корма для тварин. Таким чином, люди намагаються викликати на діалог власника свиноферми і примусити його дотримуватись санітарних норм вирощування поголів’я свиней або закриття, незаконного на їх думку, бізнесу на території села.

Справа досить заплутана і має безліч запитань без відповідей уже багато років.

Майже 9 із них гружчанці намагаються примусити власника свиноферми ТОВ «Агроленд-1» Давида Ерікяна працювати в рамках українського законодавства (підприємство не має очисних споруд для утилізації та вивезення відходів від виробництва, відсутні відповідні дозвільні документи та функціонування потужного свинокомплексу та працює з порушенням санітарних норм). Поблизу ферми у дворах та домівках жителів стоїть страшенний сморід від продуктів життєдіяльності свиней, взимку, за словами сільських мешканців, підприємство у великій кількості вивозить нечистоти прямо на поля (паї громадян), які належать жителям села, виливають їх у місцеві ставки, від чого гине риба! Здавалося б безкоштовному добриву люди мають радіти? А не так! За словами мешканців, свиней на цій фермі годують лише небезпечними хімікатами, які шкідливі для здоров’я не тільки тварин, а й людей, що їх їдять або дихають повітрям з відходами. Чи не тому у селі масово від раку помирають люди, діти постійно хворіють на захворювання дихальних шляхів. Таке потужне і велике село поступово вимирає…

Щороку власник дає обіцянки громаді та місцевій владі, що приведе в порядок усі документи, сплачуватиме податки в місцевий бюджет, збудує потужну лагуну для зберігання нечистот, буде компенсувати певні незручності фінансуванням розвитку інфраструктури села і т. ін. Але люди вже не ймуть віри пустим обіцянкам…

До прикладу, торік Давид на одному із засідань сесії Гружчанської сільської ради написав письмове зобов’язання, де обіцяв зменшити поголів’я свиней та почати легально вести свій бізнес. За словами жителів села, зараз на свинофермі близько 10 тис. голів! Проте, віз і нині там. Хоча територію комплексу він таки огородив і вирив котлован для  лагуни. Але, знову ж таки не показує дозвільних документів, що ця лагуна буде безпечною для екології села і її можна будувати саме на цьому місці.

 

Активісти села сотнями пишуть листи у всі можливі інстанції, щоби припинити діяльність горе-свинокомплексу і вже доведені до відчаю…

DSC 05481 

 DSC 05371

 

DSC 05381

 

 

DSC 05411

 

DSC 05421

 

DSC 05441

 

DSC 05451

 

DSC 05471

 

DSC 05501

 

DSC 05511

Люди знайшли лише один шлях – перекрити в’їзд транспорту, що везе корма для тварин на територію свинокомплексу. Тим самим наразивши тварин на голодну смерть. Так, як їхні життя власник поставив нарівні із тваринними…

Про цю невирішену проблему знають всі і районна влада, і місцеве відділення національної поліції,і навіть районний прокурор. Але через бюрократичні перепони та відсутність повноважень ні один чиновник не візьме на себе зобов’язання прийняти рішення про закриття свиноферми. Лише за рішенням суду можна зробити такий кардинальний крок. Та й чи варто до цього прагнути? Адже правильно організована робота такого потужного виробництва має приносити у бюджет села понад 1 млн. грн. податку щороку, забезпечувати роботою місцеве населення і лише сприяти розвитку села. Ключова фраза – робота організована правильно, а не будь-як! Хороший господар коли починає будівництво, то перш за все облаштовує вбиральню, щоби не смітити у себе під ногами. А тут вийшло навпаки, спочатку бізнес на свинях, потім усе інше і люди.

Минулого четверга депутати Гружчанської сільської ради вирішили зробити громадські слухання щодо діяльності цієї свиноферми, юридично правильно оформити це зібрання і на основі рішення громади готувати судовий позов. Слухання мали відбутись наступної неділі. Але вже цієї суботи на мешканців села, які «тримають караул» поблизу території комплексу, група невідомих молодиків спортивної статури здійснили кілька нападів. Як тільки люди забороняли проїзду транспорту до ферми, вони починали їх бити і відкидати в кущі зі словами: «Работайте жестко, бейте по печени»!. Люди викликали поліцію, представників місцевої влади та прокуратури. І доки чиновники вели переговори в приміщенні комплексу з його керівництвом, від «тітушок» навіть поліцейським дісталось на горіхи. Тому, коли до комплексу намагалась під’їхати вже друга фура і люди, яких били, кидались їй під колеса, поліцейські спокійно знімали все це дійство на відео… Бо те, що мешканці села блокують проїзд автомобілів є незаконними діями і поліція не може стати на бік захисту громадян… Парадокс, але – реальність!

 

Місцевий активіст Олексій Іванченко, який є учасником АТО та пройшов пекло бойових дій на сході країни, у розмові заявив: «Я живим повернувся з війни у рідне село, щоб мене тут били за правду? Як таке може бути? Там я захищав свою землю, щоб зараз мене на ній чмирили! Не дозволю такого ніколи, буду стояти тут до останнього!». Чоловік пише заяву в поліцію про те, що його побили невідомі. Як тільки фура проїхала, чоловіки відразу сховались у автомобілі і зникали в невідомому напрямку.

Активісти також демонструють медичні довідки, якими зафіксували факти свого побиття. Одна з пенсіонерок показує зламану руку, це так її відкинули з дороги захисники горе-фермера. «Ми розуміємо, що таким чином Давид хоче нас залякати і примусити знову мовчати, але такого вже не буде. І доб’ємося поваги до себе і нашого села!», - на емоціях говорить активістка Олена Надєйна.  

DSC 08221

За словами мешканців села, так звані «тітушки» чомусь перевдягались із форми національної поліції у звичайні штани та майки прямо у сільських кущах. Цей процес контролював сам власник ферми Давид Ерікян! Стверджувати про достовірність цих фактів не маємо можливості, але люди так говорять.

Чомусь жоден підприємець в районі не дозволяє собі таких дій. Надто чесні? Не факт. Мабуть, не мають таких привілеїв, як Давид Ерікян, який є діючим депутатом Київської обласної ради від партії «Батьківщина».

Упевнені в цьому і місцеві жителі, і Гружчанський сільський голова Леонід Каран та депутат Макарівської районної ради Дмитро Ларчиков, які також беруть участь у блокаді.

Після тривалих сутичок та взаємних образ заступник голови Макарівської районної ради Олександр Цисаренко, заступник голови райдержадміністрації Іван Рознай, очільник місцевої поліції Олег Кравчук та прокуратури Макарівщини Євген Шабанов, привели на зустріч до громади Давида Ерікяна. Який стояв і мило посміхався у той час, коли чиновники намагались вивести його на діалог. Рішення прийняли негайно, що вже в понеділок представники сільської громади, депутати та сільський голова зустрічаються в прокуратурі з власником комплексу, який демонструє усі наявні документи на функціонування свиноферми і відповідні органи розпочинають термінову перевірку цієї документації для того, щоб поставити крапку в цій історії. Якщо внаслідок спеціальної перевірки діяльність ферми визнають небезпечною, її мають закрити, якщо ні, власник повинен забезпечити дотримання усіх екологічних умов і сплачувати податки у сільський бюджет.

На сьогодні, за словами сільського голови, за 9 років існування, підприємство не сплатило жодної гривні податку в село (лише ПДФО), адже не має належної документації на цільове призначення земельної ділянки на якій розташоване. Власник заявляє, що існують проблеми з оформленням саме через гальмування цього процесу в області. Дивина та й годі,  чи не так? А тим часом, доки «чесний» підприємець не може оформити документи і платити податки, його свині ростуть, як на дріжджах, приносячи величезні прибутки господарю, люди дихають смородом, продовжують вмирати, вулиці їхнього села розбивають фури, а замкнене коло несправедливості круть усіх…

За словами депутата райради Дмитра Ларчикова, який також займається агробізнесом і знає, як важко на даний час працювати в рамках діючого законодавства, підприємство може працювати лише тоді, коли нікому не буде заважати. У іншому випадку громадськість має захищати свої права. Адже тоді ніколи не будемо жити за європейськими нормами. Люди не проти, щоб до них в село заходили інвестори, але добросовісність, чесність та людське відношення ще ніхто не відміняв. Невже лише майданами і протестами можна досягти порозуміння? Можливо варто дійсно сісти за стіл переговорів і обрати шлях найменших втрат для усіх учасників цього конфлікту? Тварин звісно шкода, але якщо у війні люди-свині переможуть останні, то хто буде господарями у нашій країні?

МД продовжує слідкувати за вирішенням цього конфлікту. Шануймося, бо ми того варті).

  

Останні зміни Понеділок, 25 червня 2018 15:12
Прочитано 4534 разів
Оцініть матеріал
(6 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі