Версія для друку
Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Що треба знати про узаконення будівельних робіт

П'ятниця, 05 травня 2017 13:10 Автор 

 З приходом весни, мешканці селищ та сіл району розпочали будівельні або ж ремонтні роботи у себе вдома. І все б добре, але нерідко вони закінчуються суперечками з сусідами та сутєвими штрафами, що б’ють по гаманцю. На чому здебільшого «горять» жителі Макарівщини запитуємо в начальника відділу державного архітектурно-будівельного контролю Макарівської селищної ради Олексія Корнєєва.
Найбільших порушень у будівельній та архітектурній сфері громадяни допускають, коли вирішують самовільно розпочати будівництво об’єкту нерухомості або ж власноручно намагаються підключити комунікації до будівлі. Такі дії не тільки мають фінансові наслідки у вигляді штрафних санкцій, а й можуть призвести до порушення комунікаційних ліній, створенню на них аварійних ситуацій тощо.
Тому, найперше, коли ви вирішили розпочати будівництво, маєте отримати будівельний паспорт в секторі містобудування та архітектури Макарівської РДА. Після цього, жителі смт Макарова та сіл, що відносяться до Макарівської селищної ради, мають подати повідомлення або декларацію про початок будівництва. Усі інші мешканці району подають аналогічну інформацію до Державної архітектурної будівельної інспекції Київської області. Але, якщо до відділу звертаються по допомогу, усім без виключення надається правова допомога у вигляді роз’яснень.
Дозвіл на тимчасове розміщення будівельних матеріалів також можна отримати у відділі державного архітектурно-будівельного контролю за адресою: смт Макарів, вул. Гагаріна, 7; тел. для довідок 6-08-18. Порушення вимог будівельного законодавства регулюється Законом України «Про відповідальність за порушення у сфері містобудівної діяльності» та Кодексом України про адміністративні правопорушення. Штрафні санкції для фізичних осіб можуть коливатись від 850 грн. до 8500 грн. Якщо власник вирішив почати будівництво і при цьому не оформив дозвіл або декларацію, він повинен бути готовий до наслідків того, що:
об'єкт вважається незаконно зведеним;
не можна отримати право власності;
будівництво може бути зупинено;
споруда може підлягати знесенню.

Існує 2 варіанти оформлення юридичних будівельних документів: за спрощеною та загальною процедурою. Дозвільний документ (дозвіл або декларація) залежить від категорії складності архітектурного об'єкта, яка визначається виходячи з певних умов.

Спрощена процедура

Спрощена процедура відноситься до будівель 1, 2 і 3 категорії складності (в дану категорію входять індивідуальні житлові будинки площею не більше 300 кв.м.)

Основні етапи процедури:

проведення топознімання М 1: 500 (ліцензована організація);
розробка проекту (проектна організація);
оформлення будівельного паспорта (для будівель площею до 300 кв. м. і не вище 2 поверхів, які відносяться до 1-2 категорії складності, Департамент містобудування та архітектури);
отримання містобудівних умов і обмежень (для об'єктів більше 300 кв. м., Департамент містобудування та архітектури);
отримання технічних умов (електрика, водопостачання, каналізація та ін.);
отримання дозволу на підготовчі роботи - повідомлення про початок будівництва (у разі необхідності, для об'єктів до 300 кв. м, ДАБІ);
отримання повідомлення про початок робіт (для будівель площею до 300 кв. м. 1-2 категорії) або декларації (ДАБІ).

Перелік необхідних документів:
заява;
ідентифікаційні документи заявника;
документи, що підтверджують майнові права;
проект будівництва;
декларація про початок виконання будівельних робіт - 2 примірника.
При подачі повного комплекту документів і правильно заповненої декларації інспекція надає позитивну відповідь і видає заявнику зареєстровану декларацію.
Термін отримання дозвільного документа - 10 днів.
Загальна процедура

Узаконення за загальною процедурою відбувається у випадку ведення робіт на об'єктах 4-5 категорії складності, тобто висотних будинках, великих торгових або офісних комплексах, автомобільних заправних станціях та ін. Об'єкти даної категорії зводяться тільки тими будівельними організаціями, які мають підтверджуючий документ - ліцензію.


Основні етапи процедури:

проведення топознімання М 1: 500 (ліцензована організація);
отримання містобудівних умов і обмежень (Департамент містобудування та архітектури);
отримання технічних умов (електрика, водопостачання, каналізація та ін.);
проведення експертизи проекту (ліцензована організація);
повідомлення про виконання підготовчих робіт (у разі необхідності, ДАБІ);
отримання дозволу на початок будівельних робіт (ДАБІ).

Перелік необхідних документів:

заява;
документи, що підтверджують майнові права;
проектна документація;
ліцензія на будівництво;
інформація про призначення відповідальних осіб.

Інспектор ДАБІ протягом 5-10 днів перевіряє достовірність вхідних даних, після чого видає дозвіл на будівництво. Якщо подан неповний пакет документів, інспекція має право надати відмову у видачі дозволу на будівництво.

Після того як замовник отримав документ - дозвіл або декларацію, він протягом тижня (7 днів) зобов'язаний письмово проінформувати місцеву держадміністрацію, орган місцевого самоврядування та держоргани у сфері пожежної та техногенної безпеки, про початок виконання будівельних робіт.
Дозвіл на будівельні роботи не потрібен. Список будівельних робіт

Видача дозволу на будівництво не потрібна у разі проведення таких будівельних робіт (роботи, які не вимагають реставрації фасаду, зміни плану споруд і заливки фундаменту) як:
ремонт об'єкта (будівлі, споруди);
зведення тимчасових, господарських споруд;
пристрій тротуарів, під'їзних доріг;
облаштування дитячих майданчиків та декоративних огорож;
ремонт повітряних ліній електромереж та ін.

Останні зміни П'ятниця, 05 травня 2017 21:43
Прочитано 1028 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Останнє від РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ