Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

А що з таксі в Макарові?

Вівторок, 25 квітня 2017 07:24 Автор 

Через відсутність громадського транспорту чи не єдиним засобом пересування на дорогах Макарова та сіл району, якщо звісно ви не є власником автомобіля, є таксі. За ваші гроші «з вітерцем» вас домчать, куди душа забажає або навіть зроблять доставку товарів з магазину, чи ринку. Погодьтеся, зручно і інколи, просто необхідно (різні ситуації трапляються в житті!). Але, останнім часом, більшість пасажирів почали скаржитись на «захмарні» тарифи в таксі та некоректне ставлення до пасажирів з боку водіїв.
Чомусь так склалось, що водії таксі займаються перевезенням пасажирів нелегально, не маючи на те відповідних ліцензій та дозволів! Та що там ліцензій, більшість таксистів навіть не зареєстровані як фізичні особи підприємці, тому не платять жодних податків і не несуть відповідальності за перевезення. У нас в державі так повелося, якщо такий бізнес не легалізовано, значить його не існує для контролюючих органів. Тому, ціни за послуги кожен встановлює, як забажає.
«Цими вихідними нам довелося скористатися «послугами» місцевих таксистів. Якщо це можна так назвати. За адресним викликом по телефону, приїхавши до нас на замовлення, водій висадив на місці призначення попередніх клієнтів, а нам сказав, що проїхати відстань в 2 км буде коштувати 50 грн.! Ми з чоловіком були шоковані. Як таке може бути і хто встановлює такі тарифи! Але на наше запитання водій нервово відповів, що на виклик він же приїхав з центру Макарова!!! Тому платіть гроші або йдіть пішки! При цьому, наголошую, він привіз з центру інших людей, які також заплатили йому за виклик! Словесний конфлікт тривав хвилин 40, нам так і не вдалося переконати водія надати об’єктивні аргументи подібних розцінок. Результат – зіпсовані нерви і поганий настрій», - розповіла обурена жителька Макарова.
І дійсно, офіційних тарифів на послуги таксі в районі просто не існує. Ціни на проїзд – це суто домовленість між водіями. У такому випадку, про яку економічну обгрунтованість може йти мова?
Нам стало відомо, таксисти нібито вирішили, що в Макарові ціна за проїзд не буде вищою, ніж 35 грн. Проте, за словами пасажирів, територія селища, на думку таксистів, закінчується «за мостом». Офіційно, водії таксі мають погоджувати тарифну сітку у Макарівський селищній раді. Таксі в селищі з’явилось не вчора, але ніяких звернень від водіїв на предмет цін досі не було.
Є навіть такі «винахідники», що таксують на автомобілях з іноземними номерами, які не зареєстровані на території нашої держави. І не доведи Господи лиха, можуть уникнути своєї відповідальності. Навести лад у цьому автомобільному безладді можуть фіскальні органи Київської області (місцеві фіскали не мають права проводити перевірки) або ж представники національної поліції. А можливо, таксистам (хто ще не встиг цього зробити), варто легалізувати свій бізнес, чесно платити податки (адже їздити хорошими дорогами полюбляють всі), контролювати колег, захищати свої права та сумлінно виконувати свої обов’язки перед пасажирами.
Умовне місце стоянки таксистів в Макарові біля будівлі районного суду в центрі селища. І про це також не варто забувати. Інколи деякі водії паркують свої авто так, що людина пройти не може і нерідко доводиться їх обходити проїжджою частиною. А якщо йдуть діти? Це ж наше містечко, де всі ми живемо і на комфорт та толерантне відношення заслуговують як водії, так і пішоходи.
Дійсно, бувають випадки, коли таксисти навіть рятували життя хворим, приїжджаючи швидше, ніж швидка. Користуючись їх послугами, люди вирішують ряд життєвих проблем. Але давайте цивілізовано будувати ці відносини. Ну не може так бути, що таксі в Макарові є чи не найдорожчим в Київській області? Чому, за один і той же кілометраж пасажир столичного таксі платить в середньому 30-35 грн., а в Макарові 50-60 грн.
Якщо водій планує надавати послуги перевезень на таксі, він обов'язково повинен бути фізичною особою підприємцем з видом діяльності, згідно з КВЕД 49.32 "Надання послуг таксі", мати ліцензію "Укртрансбезпеки", яка дає право законно надавати зазначені послуги, адже цей вид діяльності підлягає ліцензуванню. Щомісячні податки складуть близько 700 грн. Всередньому, таксист заробляє 7-8 тис. грн на місяць.
Користуючись нелегальним таксі, пасажир позбавляє себе гарантій дістатися до місця призначення. І якщо в легальних службах зі своїм парком водіїв перевіряють на вживання алкоголю, то таксисти зі своїм автомобілем виїжджають на дороги без перевірки. Українське законодавство не передбачає ніякої відповідальності з боку таксиста-хама, доки немає закону, який би позбавив ринок таксі від нелегалів, які підривають довіру до всіх таксистів.
Нелегальне таксі не несе відповідальності за пасажира. У випадку ДТП немає впевненості, що пасажир буде застрахований. Якщо пасажир незадоволений послугою, він не зможе поскаржитися, отримати назад свої гроші. Нелегальне таксі, на жаль, – проблема нашого часу, за якою немає належного контролю держави.
На сьогодні залишається пасажирам контролювати цей процес. Тому, під час виклику таксі, запитайте про вартість майбутньої поїздки.
Якщо ви все-таки помітили, що водій під дією алкогольного або наркотичного сп'яніння, слід відразу викликати поліцію, не виходячи з автомобіля.
Перед тим, як сісти в авто, потрібно уточнити, чи є у водія решта, щоб не виникло проблем під час розрахунку. Якщо немає – заздалегідь пропонуйте зупинитися і розміняти гроші. Але, згідно із законодавством про права споживача, таксист повинен мати решту, якщо її немає – сам піти і розміняти гроші.
Не тільки пасажири стають жертвами таксистів. Бувають випадки, коли таксистам трапляються пасажири-грабіжники або люди, які просто не бажають платити. Водії часто скаржаться на п'яних пасажирів, які поводяться агресивно. У такому випадку до поліції має звернутись сам водій, звісно, якщо працює легально.
Давно минули часи, коли «наши люди на такси в булочную не ездят». Сьогодні таксі - це не розкіш, а вихід для багатьох. І кожен за свої гроші має право отримати достойний сервіс, продукт, чи послугу. Тому, варто хоча б спробувати працювати в рамках закону і моралі.
Довідка: тарифну сітку можливо скласти за Методикою розрахунку тарифів на послуги пасажирського автомобільного транспорту http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z1146-09.
Шануймося, бо ми того варті!

Останні зміни Вівторок, 25 квітня 2017 09:46
Прочитано 1266 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі