Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Онлайн послуги доступні кожному

Понеділок, 17 квітня 2017 06:48 Автор 

Серед найбільш популярних електронних послуг також отримання субсидії. Її запровадили у жовтні 2016 року. За цей час кожен десятий громадянин, що звертався за отриманням субсидії, робив це онлайн.
Дуже популярні е-послуги і у сфері земельних відносин. Наприклад, витяги про земельну ділянку або про нормативно-грошову оцінку отримали вже понад 100 тисяч громадян.
Понад 1 000 проектів землеустрою погоджено онлайн. Ця послуга мала дуже багато нарікань від громадян, тому було запроваджено "сліпий" розподіл документів на виконавця. Тепер документи, що подані, наприклад, у Дніпрі, можуть попасти на розгляд до Львова.
Хоча всі е-послуги мають різні адреси, отримати їх в більшості випадків можна з одного порталу Мінекономрозвитку – my.gov.ua. На нього поступово інтегрують всі існуючі е-послуги.
Зручність цих процедур полягає у налагодженні електронного документообігу. Так, наприклад, при наданні допомоги при народжені онлайн, запроваджено електронну взаємодію з реєстром актів громадського стану Мінюсту. Тепер від заявника більше не потрібне свідоцтво про реєстрацію дитини. Крім того, мінімізовані можливі ризики шахрайства.
Для введення онлайн об’єктів в експлуатацію довелося запровадити автоматизований обмін даними між реєстром Держархбудінспекції та реєстром речових прав Мінюсту. Тут взагалі поле для шахрайства було безмежним: декларацію отримували на одну будівлю, а права реєстрували на іншу, "модернізовану", замінюючи середні сторінки декларації.
Які ж основні перепони доводиться долати при якясному наданні е-послуг ?
Найбільший виклик – законодавство. Кожна адміністративна послуга регулюється як мінімум одним законом, постановою КМУ та відомчим наказом. Щоб її спростити та запровадити електронні форми, потрібно вносити зміни у законодавство. А це дуже складна та довготривала робота, як займає набагато більше часу, аніж технічні питання.
Політики часто роблять гучні заяви – мовляв, навіщо ці закони, потрібно рухатися швидко та запроваджувати рішення. Але змінити систему можна лише через законодавство. Інакше такий умовний пілотний проект розвалиться дуже швидко, не кажучи про захист прав громадян.
Зараз завдяки ухваленню Концепції розвитку електронних послуг є можливість зробити цей процес комплексним одразу за всіма пріоритетними послугами. Головною має бути обізнаність громадян про зручність, мобільність та прозорість електронних послуг.
Усю необхідну інформацію про послуги, що надаються онлайн громадянам України можна отримати на порталі державних послуг https://igov.org.ua/.

Джерело:

http://espreso.tv/article/2017/0/14/yak_ukrayina_vyperedyla_v_elektronnykh_poslugakh_nimechchynu

Останні зміни Вівторок, 18 квітня 2017 15:42
Прочитано 473 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі