Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

«Групи смерті» атакують дітей Макарівщини

Понеділок, 10 квітня 2017 13:23 Автор 

Мама однієї зі школярок Макарівського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа I – III ступенів – природничо-математичний ліцей» повідомила, що на мобільний телефон її дитини телефонують невідомі особи, які пропонують погратися в мережі, виконуючи різноманітні завдання… З її слів, іншим учням також голос у слухавці радив стати на підвіконня, зробити селфі, потім зробити крок вперед…
Номери телефонів напрочуд дивні  +1-641-201-41-40,  +54-601-286-28. Зворотні дзвінки на які здійснити не можливо!
За інформаціює батьків, врятувати від згубного впливу "груп смерті" дітей поки що вдавалось, але як буде далі, не знає ніхто. Адже вони почали впливати на дитячу та юнацьку свідомість за межами груп у соціальних мережах.

В Україні виявлено 13 тис. користувачів подібних спільнот. І коли кіберполіцейські блокують одну групу, підлітки знаходять іншу і знову реєструються, продовжують «гру».
Кіберполіція оприлюднила і список акаунтів. Чи не потрапила туди ваша дитина, можна ознайомитися за посиланням www.cybercrime.gov.ua.
На сьогодні "групи смерті" – це не лише «Синій Кит», вбивці ваших дітей можуть маскуватись і під іншими назвами.
Пильними треба бути і батькам дітей молодшого віку. Користувачі Інтернету вже пишуть про гру «Рожевий поні». Навіть дошкільнята можуть скачати її на комп’ютер. І там в ігровій формі рекомендують прості на перший погляд завдання: щоб тебе любив поні, підійти до вікна, вилізь на нього. Далі… А далі навіть страшно подумати.
Психологи зазначають, що в поведінці дітей має насторожити батьків:
• дитина самоізолюється від зовнішнього світу;
• постійно перебуває в депресивному стані;
• дитина говорить про смерть;
•  обирає закритий одяг.
Найбільш вразливі підлітки 13-17 років, які мають проблеми у спілкуванні з батьками й однолітками, постійно «зависають» в Інтернеті.
Якщо ви помітили, що ваша дитина прямо чи опосередковано може мати якийсь зовнішній негативний вплив або отримує подібні дзвінки із завданнями – негайно зверніться до поліції із письмовою заявою, де обов’язково вкажіть про загрозу життю і здоров’ю дитини та про ваше бажання бути поінформованими про результати розслідування в письмовому вигляді.

Також, у разі виявлення таких груп самостійно поліціянти просять негайно повідомляти до Кіберполіції (https://www.cybercrime.gov.ua – цілодобово), телефон гарячої лінії (044) 374-37-21 (з 8:45 до 19:30 в робочі дні) або звертатися до адміністрації соцмережі, у якій було виявлено групу.
Учасники «груп убивць» зазвичай називають себе «китами», тому що ці тварини асоціюються у них зі свободою. Використання поняття «кити» («летючі кити»), можливо, пояснюється тим, що цей вид ссавців – один із небагатьох, представники якого добровільно можуть звести рахунки із життям. 
За даними виконуючого обов’язки начальника Макарівського відділення поліції Олега Кравчука, від батьків поки що подібних заяв про участь дітей у «групах смерті» не надходило. Проте, поліцейські постійно «відпрацювують» проблему дитячих суїцидів в Макарівському районі. Навіть було виявлено окремі підозрілі випадки. Та, на щастя, діти не постраждали.
Директор Макарівського НВК «ЗОЩ I – III ступенів – природничо-математичний ліцей» Надія Українець зазначила, що педагоги та психологи навчального закладу постійно проводять профілактичну роз’яснювальну роботу для учнів, як потрібно себе поводити, коли отримуєш пропозицію «пограти» онлайн. Із дітьми також проводяться опитування, різноманітні тест-системи. Психологи окремо працюють з тими, хто належить до груп психологічного ризику.
«Я особисто моніторю сторінки у соціальних мережах учнів гімназії, також таке завдання має учнівський актив закладу. Для виявлення ризиків, із дітьми активно працюють психологи. «Групи вбивць» на сьогодні є однією з найважливіших соціальних проблем суспільства, адже ставлять під загрозу життя і здоров’я дітей. Це ще раз доводить, що надмірне спілкування в мережі Інтернет діє на дитячу психіку згубно і вони потребують здорового живого спілкування, зацікавлення в реальному житті», - розповідає директор Макарівського НВК «ЗОШ I ст. – районна гімназія» Надія Ащенко.
Звісно, зі стрімким розвитком комп’ютерних технологій не можливо накласти заборону на користування комп’ютером. Контролювати коло віртуальних груп на друзів дуже важко. Тому батьки мають вчитися бути реальними товаришами для своїх дорослих дітей. І тоді ваше чадо зможе прийти  і розповісти не тільки радісні звістки, а й про свої проблеми та невдачі.
Якщо цього не робити вчасно, будьте певні, дитина знайде собі спілкування і в мережі, і в інших місцях. Прикро, що не завжди воно є безпечним для життя. Тому, в намаганні фінансово забезпечити своїх дітей, не забувайте про те, що їм потрібні батьківська увага, любов і розуміння.

Останні зміни Вівторок, 18 квітня 2017 15:43
Прочитано 3465 разів
Оцініть матеріал
(2 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі