Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

Їде маршрутка...

П'ятниця, 07 квітня 2017 06:48 Автор 

На їхню думку, тендери проводяться не прозоро, часто змінюються компанії, яким надається право офіційно здійснювати перевезення. Внаслідок цього, нелегальні перевізники відбирають левову частку доходів і не платять податків до бюджету. Крім того, мітенгарі вимагали налагодити механізм відшкодування грошової компенсації за безкоштовне перевезення пільгових категорій пасажирів.
Свою позицію щодо вимог перевізників керівництво адміністрації висловило на офіційному сайті КОДА:
“Київська обласна державна адміністрація уважно розглянула звернення частини автоперевізників і заявляє, що діє виключно в межах чинного законодавства. І згідно його вимог Управління інфраструктури облдержадміністрації діє на виконання рішень суду про перегляд результатів конкурсу. Посадові особи обласної державної адміністрації зобов’язані виконати рішення суду і закон не передбачає жодних альтернатив. При цьому слід зауважити, що адміністрація не зверталась до суду в якості позивача, а змушена забезпечувати виконання судового рішення, сторонами якого були компанії-перевізники.
Київська обласна державна адміністрація відкрита до конструктивної співпраці задля пошуку варіантів здешевлення вартості проїзду, в тому числі впровадження програми відшкодування проїзду пільгових категорій та боротьби з нелегальними перевізниками. В той же час існує група автоперевізників, які не бажають працювати в умовах прозорого ринку, в якому влада гарантує рівність прав для всіх учасників”.
Нагадуємо, що шляхом тривалих переговорів та зусиль чинному районному керівництву торік вдалося завести в Макарівський район одного з легальних реальних перевізників, який би надавав послуги, ніс відповідальність за їх якість і офіційно сплачував податки.


Наразі здійснювати пасажирські перевезення на 12 міжміських та 5 внутрішньорайонних маршрутах Макарівщини має право ТОВ АТП “Стріла”. За словами виконавчого директора підприємства Володимира Москаленка, участі у мітингу представники “Стріли” не брали. Хоча існує ряд проблем, через які якість надання послуг пасажирам страждає.
Почастішали випадки виникнення конфліктів між водіями маршруток та пасажирами-пільговиками. Люди обурюються, що не завжди можуть скористатись правом на безкоштовний проїзд. Адже водії за один маршрут надають лише одне пільгове місце. Причина в тому, за перевезення пільгових категорій пасажирів, перевізникам держава має сплачувати відшкодування. Проте, за словами Володимира Москаленка, вже 2 роки підприємство не отримувало цих коштів. Лише минулого року з районного бюджету було виділено 240 тис. грн. часткової компенсації за перевезення пільговиків тільки на сільських маршрутах.


На сайті Київської міської державної адміністрації ми знайшли перелік осіб, яким держава надає та гарантує право на пільговий проїзд у громадському транспорті. http://kievcity.gov.ua/news/21691.html.
Парадокс виходить, право надає, але не реалізує його! До речі, на 2017 рік компенсації за перевезення пасажирів ні в державному, ні в обласному бюджеті не передбачено. Наразі планується передати цю функцію повністю на місцевий рівень.
Перевізник запевняє, не дивлячись на фінансові труднощі, підприємство намагається шукати компроміси: учасників АТО та інвалідів (залежно від настрою та бажання водія) намагаються везти безкоштовно.
Також Володимир нарікає на брак професійних водіїв, які не тільки вміють керувати транспортним засобом, а й можуть адекватно розцінювати конфліктні ситуації, ввічливо ставляться до пасажирів, поважають та цінують отримувачів послуг. На жаль, на ринку праці таких водіїв дуже мало. Саме через це частина машин автопарку підприємства просто стоїть.
Ще одна проблема - це незадовільний стан доріг в районі. Особливо Бишівська зона, то суцільна яма на ямі. Тому авто часто потребують ремонту який зараз коштує не дешево. Хоча взимку й було підвищено тарифи на проїзд, вони досі залишається заниженим і економічно не вигідним.
Проте, запевняє Володимир, жодне звернення громадян до ТОВ АТП “Стріла” не залишається без уваги і підприємство цінує своїх клієнтів. На нелегальних перевізників керівник не нарікає. Каже, вони поволі відходять від ринку. Але “заважають” громадяни, які бусами їздять на столицю і забирають їхніх потенційних пасажирів.
На запитання, чи буде найближчим часом знову здорожчання цін на проїзд, перевізник запевняє, що ні. Уточнюючи, звісно, якщо курс долара не “поповзе вгору”.


Чи задоволені послугами автоперевізника самі пасажири, вирішили поцікавитись безпосередньо в них самих.


“Київ, ст. м Житомирська. Вечірня година “пік”. Черга на Макарів, як у “чорну п’ятницю”за знижками. Тому, чи не щодня доводиться чекати одну, а то й дві машини, доки можна буде їхати “сидячи”. І то не факт, що буде зручно, бо водій “напхає” в маршрутку людей, як огірків у банку. І над тобою може нависнути хтось зі своїми торбами, хто, як і ти заплатив 27 грн. і бажає хоча б якогось комфорту. Тому немає нічого дивного, що об твоє плече хтось обіпре свій зад… Це просто жах! Сидіння зовсім не передбачені для перевезення пасажирів трохи більших за малий зріст та вагу, салон авто не провітрюється (бо вікна не відчиняються), влітку, щоб не задушитись, люди відкривають люк з якого тебе як не видує, так продує вітром до кісток. А якщо в салоні їдуть діти? Система кондиціонування відсутня. Власного авто я не маю. Тому змушена проходити церез таке коло пекла, як маршрутка щовечора, коли повертаюсь додому. Вранці користуюсь послугами попутних авто, виїхати на маршрутці вчасно просто нереально. Влітку легше, а ось зимою, чекаючи в черзі, можна і ноги, і руки відморозити. Квитки водії видають лише на вимогу і то з великим незадоволенням”, - розповідає пасажирка Оксана.
“Таке хамське поводження водіїв просто шокує. Складається враження, що прийшов до нього додому і вимагаю, щоб він відвіз мене на Гаваї. А нещодавно, як завжди вранці, запитав водія, через скільки хвили відправляєтесь і чи не в об’їзд селами пролягатиме маршрут? На що він мені гиркнув, що будемо їхати “по заповненню”, а “через села” чи ні, буде знати перед відправкою. Як то так, здивувався я. Має ж бути якийсь розклад руху та маршрутів. Чи водії їздять, як кому заманеться?. До слова, тоді я запізнився на роботу, бо водій поїхав сільським маршрутом”, - обурюється Станіслав.


“Я працююв в Макарові на позмінній роботі, коли повертаюсь додому в с. Северинівку, відчуваю себе меншовартісною людиною. Дуже часто підходжу до маршрутки, в салоні пусто. Водій говорить, що я маю чекати, доки набереться достатньо пасажирів, а потім стоячи їхати, бо я ж не до Києва купую квиток! Коли попросила показати норму закону, чи правило, де таке прописано, він почав мені відверто хамити. До чого ми котимось? Коли в бажанні не втратити кілька гривень, нехтуємо елементарні права людини, принижуємо її гідність? І мій випадок не поодинокий - це система. Яка характеризує не лише якість надання послуг з перевезення пасажирів, а відносини в суспільстві і рівень поваги до людини”, - поділилась наболілим Ганна.


Такі історії дійсно часто зустрічаються серед пасажирів Макарівщини. Псують імідж перевізників і рівень довіри до них. Наразі достовірну інформацію, подібні проблеми виникають на маршрутах якого з перевізників, дізнатись не можливо. Але, у будь-якому випадку пасажири за проїзд платять кошти і мають право отримувати якісні послуги. Ми маємо себе поважати! А доки нашу маршрутну реальність влучно описав Кузьма Скрябін: “Їде маршрутка, як велика собача будка…”.

Давайте будемо людьми. Якщо помічаєте подібне хамство з боку водіїв, порушення прав споживачів. Не замовчуйте, вимагайте і відстоюйте свої права. Лише небайдужість призводить до змін. Не варто забувати також про власну культуру поведінки в громадському транспорті!

Останні зміни Вівторок, 18 квітня 2017 15:43
Прочитано 1406 разів
Оцініть матеріал
(1 Голосувати)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі