Опубліковано в ЛЮДИ ПОВИННІ ЗНАТИ

На Макарівщині горять трав'яні настили

Понеділок, 27 березня 2017 11:10 Автор 

Скрізь, де пройшов вогонь, не буде колишнього різнотрав’я.  При випалюванні трави гине уся корисна мікрофлора грунту, що призводить до зниження її родючості, знищуються багато комах. Крім того, їдкий дим від спалювання трави шкідливий для людей. Особливо чутливі до нього алергіки та астматики. До того ж в сухій траві часто таїться сміття, небезпечне для спалювання, – пластикові пляшки, пакети. Що може призвести до забруднення повітря важкими металами.
Ефект швидшого росту трави в результаті випалювання є ілюзоричним. Суха трава просто приховує спочатку молоді зелені пагони і невипалені ділянки здаються сірими. Тоді як на почорнілих, вона добре помітна. Після підпалу виживають лише кореневища рослин, що глибоко знаходяться в грунті. Але не усі рослини багаторічні. Багато з них – однорічні і розмножуються насінням. 


Варто розуміти, що суха торішня трава – не сміття, а умови для життя, створені самою природою. 
Навіть слабка і невелика трав’яна пожежа здатна призвести до загибелі молодих лісових посадок, що створюються для захисту полів від висушення, берегів від ерозії, доріг від снігових і запорошених заметів тощо. 
Трав’яні пожежі є одним з найважливіших джерел викидів в атмосферу вуглекислого газу, пов’язаних з господарською діяльністю людини. На місці підпалу нормальне життя рослин і комах відновлюється лише через 5-6 років, а часто не відновлюється НІКОЛИ. 

За інформацією  Макарівського РС ГУ ДСНС України у Київській області 25.03.2017 року виникло 5 пожеж трав’яного настилу  а саме:

1. Надійшло повідомлення про пожежу трав’яного настилу в с. Мотижин по вул. Щорса. Загоряння було локалізовано та ліквідовано. Проте, вогонь знищив близько 5,0 га трав’яного настилу. 

2. На пункт зв’язку 32-ДПРЧ смт Макарів надійшло повідомлення про пожежу трав’яного настилу в с. Бишів по вул.Чапаєва. Знищено близько 0,5 га трав’яного настилу. Врятовано 1 житловий будинок. 

3. На пункт зв’язку 32-ДПРЧ смт Макарів надійшло повідомлення про пожежу трав’яного настилу в с. Ферма (Бишівська с/рада). Знищено близько 4,5 га трав’яного настилу та приватну господарчу будівлю площею 16 м2

4. На пункт зв’язку 32-ДПРЧ смт Макарів надійшло повідомлення про пожежу трав’яного настилу в с. Забуяння. Знищено близько 1,5 га трав’яного настилу. 

5. Цього ж дня надійшло повідомлення про пожежу трав’яного настилу в с. Небелиця по вул.1-го Травня. О 20 годині 55 хвилини загоряння було локалізовано, а о 21 годині 05 хвилин ліквідовано. Знищено близько 0,1 га трав’яного настилу. Врятовано 1 житловий будинок.

Нагадуємо, що за випалювання сухостою передбачена адміністративна відповідальність. Нині підпал карається стягненням від 170 до 340 грн. для фізичних осіб та від 850 до 1190 грн. для посадових. А за порушення, вчинені у межах територій та об’єктів природозаповідного фонду, штрафи зростають удвічі.

Крім того, порушник зобов’язаний сплатити збитки, завдані під час пожежі. Якщо порушника не виявлено, за горіння сухостою відповідатиме користувач землі, де зафіксована пожежа.
Наразі до Кабінету Міністрів та Верховної Ради України скеровано пропозицію щодо збільшення штрафних санкцій за самовільне спалювання сухої рослинності від 40 до 60 (680-1020 грн.) неоподаткованих мінімумів для фізичних осіб та від 80 до 100 (1360-1700 грн.) для юридичних.

Останні зміни Понеділок, 25 червня 2018 17:00
Прочитано 588 разів
Оцініть матеріал
(2 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі