Опубліковано в КУЛЬТУРА

Як святкували День Святого Миколая на Макарівщині

Середа, 19 грудня 2018 17:46 Автор 

День Святого Миколая – свято, на яке чекають не тільки діти, а й дорослі. Адже всі мріють отримати подаруночки, різні цікаві презенти та смаколики. Святий Миколай – один із найшанованіших святих церкви – чудотворець, заступник бідних, захисник дітей, а також покровитель мандрівників. Миколая Чудотворця вважають найближчим до Бога святим. Саме він є посередником між Богом і людьми.
Микола прийняв Христа, будучи багатою людиною. Перейнявшись вченням, отримав безцінні дари Духа Святого. Виконуючи Слово Боже й проповідуючи спасіння Христове, не залишався байдужим у турботах про бідних, малозабезпечених і своїх ближніх. Творив дивовижні справи, а безкорисливість і лагідність почитав великим привілеєм. Був чудовим благодійником. Вважається, що Святий Миколай є опікуном подорожніх, моряків і рибалок. Адже згідно з житієм Святий неодноразово приходив на допомогу людям під час стихійного лиха – силою молитви зупиняв грозу чи бурю.
Так довгий час вважалось і в Україні: кожен рибальський курінь мав обов'язково ікону цього святого, перед якою на початку ловецького сезону й у часи негоди, стихійного лиха служили молебень. І нині у храмах саме перед іконою Св. Миколая моляться, вирушаючи в далеку дорогу, а також при освяченні різноманітних транспортних засобів. Окрім цього, Святий Миколай є захисником і бідних, скривджених, несправедливо засуджених. Наші предки шанували святителя і як покровителя шлюбу.
Сьогодні, 19 грудня, у Православній церкві України Святого Миколая Чудотворця (с. Наливайківка) відбулася перша, після створення Української помісної автокефальної церкви, літургія до свята. Усе розпочалося із святкової молитви, до якої долучилися прихожани із Макарова та району (с. Наливайківка, Комарівка та Юрів), а також із села Плесецьке Васильківського району. Служба відбувалася в присутності собору трьох священиків: протоієрея Віталія Чорного – Благочинного Макарівського благочиння; митрофорного протоієрея Андрія Чмелика у Макарівській церкві святих Петра та Павла та протоієрея Миколи із села Комарівка. Під час молитви люди сповідувалися, вітали один одного зі святом в затишній та домашній атмосфері та разом із священиками співали молитви. Також у гості завітав настоятель храму Стрітення Господнього протоієрей Павло Найденов із с. Плесецьке Васильківського району.
По завершенню літургії всіх присутніх зі святом Миколая вітали дітки із с. Наливайківка. Вони розказували віршики про Святого, співали пісень про прийдешній Новий 2019 рік. Після цього Отець Віталій роздав учням подарунки та смаколики, привітавши зі святом.
У кінці офіційної частини Віталій Чорний подякував усім присутнім і нагородив чотирьох людей за матеріальну та фінансову допомогу в будівництві церкви. Почесні грамоти та теплі слова вдячності отримали: Надія Ащенко – директор Макарівської гімназії – за вкладені кошти у будівництво дзвонів; Леонід Федосенко – за постійну матеріальну підтримку, Аркадій Вишневський – церковний староста – за допомогу та турботу церкви та Василь Левченко – художник із с. Юрова – за фінансову допомогу та надзвичайно красиву картину Миколи Чудотворця, намальовану власноруч напередодні.
Свято завершилося виконанням пісень про Святого Миколая. Усі парафіяни залишили церкву з піднесеним та радісним настроєм, приємними враженнями та позитивними емоціями від богослужіння.

Прочитано 410 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Додати коментар


Захисний код
Оновити

Будівельний Дворик

Будівельний дворик Макарів

Аптечний пункт Поліклініка

Техінвент Експерт

БТІ Техінвент Експерт

Останні Коментарі