Версія для друку
Опубліковано в ЕКОНОМІКА

Право на безкоштовне санаторно-курортне лікування мають постраждалі I категорії від катастрофи на Чорнобильській АЕС

Середа, 15 березня 2017 09:15 Автор 

Для цього передбачено укладання трьохсторонньої угоди між санаторно-курортним закладом, постраждалою особою та управлінням соціального захисту населення. При цьому головним є право самостійного вибору санаторно-курортного закладу для оздоровлення чи відпочинку. Розмір компенсаційної виплати санаторно-курортним закладам за оздоровлення постраждалих громадян у 2017 році складає:

- для осіб  1 категорії  - 5 тис. 250 грн.;

- для осіб 1 категорії зі спинальним профілем захворювання – 17 тис. 390 грн.;

- для дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, у супроводі одного дорослого  – 10 тис. 840 грн.

Потреба на 2017 рік в оздоровленні постраждалих осіб Макарівщини складає 165 осіб. Але існує один важливий «нюанс», для того, щоб поїхати на відпочинок у 2017 році, вам необхідно було звернутися до управління соцзахисту із відповідною заявою на оздоровлення до 15 жовтня 2016 року. Виходить, якщо напишете заяву зараз, то відпочинок або компенсація  вам «світить» лише у 2018 році. Такі «суворі» українські бюрократичні перепони, адже державі потрібно на перед знати, хто із постраждалих планує відпочити у наступному році, щоб передбачити витрати на оздоровлення. 

За даними начальника управління соціального захисту населення Макрарівської райдержадміністрації  Григорія Невмержицького, у 2016 році перебувало на обліку 811 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, категорії І та 2 603 особи, віднесених до 2 категорії та 4 дитини-інваліди, інвалідність яких пов’язана з наслідками Чорнобильської катастрофи. 

У 2016 році видано було 168 путівок   (в т.ч. для 2 дітей-інвалідів) на загальну суму 737,8 тис. грн. Крім планово виділених вдалося залучити 14 путівок з  інших відповідних управлінь Київщини,  завдяки чому управлінням перевиконано план оздоровлення громадян 1 категорії на 10 %.  

Крім того, Постановою Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2016 р. № 854 затверджено Порядок надання щорічної грошової допомоги для компенсації вартості путівок санаторно-курортним закладам та закладам відпочинку, здійснення доплат за рахунок власних коштів, виплати грошової компенсації громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Кошторисними призначеннями на 2017 рік на оплату санаторно-курортного лікування громадян віднесених до категорії 1 та дітей з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою за бюджетною програмою виділено понад 756 тис. грн., що складає 80 %  від поданої нами потреби. 

Наразі управлінням направлені листи санаторно-курортним закладам, в яких побажали оздоровитися громадяни, про підтвердження наявності в них ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, переліку базових санаторно-курортних послуг, які входять до вартості соціальної путівки, калькуляції вартості послуг санаторно-курортного лікування і готовності цих закладів до подальшої співпраці і заключення трьохсторонніх договорів.

Станом на 01.03.2017 року  уже заїхали на санаторно-курортне лікування  4 особи, постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи в санаторії :
“Київ плюс” - Моршин, “Діброва”- м. Біла Церква,” Алмаз”- м. Трускавець. 

За більш детальною інформацією, звертайтесь до управління соціального захисту населення за адресою: смт Макарів, пров. Гетьманський,2; тел. для довідок 6-09-56. 

 

Останні зміни Середа, 15 березня 2017 13:10
Прочитано 681 разів
Оцініть матеріал
(0 голосів)
Поділитися:
РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ

"Макарів діловий"

Останнє від РЕДАКЦІЯ ПОРТАЛУ